Hangi gazeteleri okuyoruz?

Hangi Gazeteleri Okuyoruz ?

• Akşam Gazetesi, Star Gazetesi, Posta Gazetesi, Vatan Gazetesi

• Birgün Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Evrensel Gazetesi

• Bugün Gazetesi, H. O. Tercüman, Türkiye Gazetesi

• Güneş Gazetesi, Şok Gazetesi, Takvim Gazetesi

• Hürriyet Gazetesi

• Milliyet Gazetesi

• Sabah Gazetesi

• Radikal Gazetesi

• Referans Gazetesi

• Vakit Gazetesi, Yeni Şafak Gazetesi, Zaman Gazetesi

• Toplam katılım
    418

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@suzunkopru

Bu ülkedeki demokrasi Müslüman olanlara yanlış Çünkü onlar dinci:D
Elin İtalyasında Milan futbol takımı Papa ya ziyarette bulunuca alkışlanıyor,bizimkiler toplu halde Cuma namazı kılsınlar yok yok bunlar ¨DINCݨ
Amerikalı bir radyo programı Türkiye deki Laiklik tartışmalarını konuşuyordu ,spikerin konuğu çok ilginç bir tespitte bulundu gülmekten koptm ,adam diyorki ¨Amerikadaki laiklik ¨din¨e olabildiğince serbestlik tanımak,ama Türkiye deki Laiklik¨Din¨ den tamamen uzaklaşmak :),başörtüsüne bile karışılpta sonra biz laik ve özgür bir ülkeyiz deniliyor ya tobe tobe:D
Evet çok özgürüz özellikle hanımlar açılıp saçıldıkça laik , demokratik ve özellikle modern olmuşuz ,başörtüsü sadece cahil ,geri kalmış bir sembol olmuş,birde başörtülülere kafası örümcek bağlamış bağnaz denilmiz olmuş Türkiyede :rolleyes:
Umarım bir gün herkes böyle bütün kötü düşüncelerden kurtulur, karşılıklı anlyış ve önyargısız ----- laik bir Millet oluruz----

Scudo

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
tarafı ne olursa olsun her gazeteyi okurum.değişik görüşleri karşılaştırıım harbi okumak istediğimde ise cumhuriyet gazetesini seviyorum ama o da pahalı :D ama değer.yerlel gazete olarak da sakarya.

• Beğen
Tepkiler: herbil ve murty

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@murat16

Cumhuruiyet gazetesi de iyi bir gazetedir ama bir yönden her zaman eleştirirm bunu burda söylemekten çekiniyorum çünkü bu gazeteyi okuyanlar zaman gazetesine göre daha çok.

• Beğen
Tepkiler: herbil

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@M:T:B

Burada amaç, kişilerin gazetelere dönük eleştirilerini almak olmadığı için çekinceniz sadece bu olmalı. Yoksa, burada Cumhuriyet okurlarının sayıca Zaman okurlarından fazla olması değil.

Bugün Gazetesi, H. O. Tercüman, Türkiye Gazetesi, Güneş Gazetesi, Şok Gazetesi, Takvim Gazetesi, Referans Gazetesi okurları sayıca çok çok az ancak en az sizler kadar kendilerini ifade etme özgürlükleri var. Çünkü bir iki kişi de olsa "var"lar. Dolayısıyla, mesele "az - çok" meselesi değil, açılan konunun taşıdığı amaçtır. Yoksa pekala sizin gazetenizin de "bir yönden her zaman eleştirilebilecek" yanları bulunabilir. Zira gördüğünüz gibi plaj, manken v.b. "şey"lerin yayınlanmıyor olması bir gazeteyi kurtaramayabiliyor. Gazetenin kimlerce finanse edildiği, finansörlerin yüklendikleri misyonlar, sermaye yapısı ve ilişkileri, bağlı şirketlerin faaliyetleri, iktidarlarla ilişkileri gibi daha ağır başlıklar önem kazanabiliyor. O nedenle başlığımızın dışında kalan bu tür konulara girmemekte fayda var derim.

Katılımcı arkadaşlara teşekkürlerimle ...

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Mustafa KILIÇ
İyi bir yaklaşım yaptınız ama yaptığınız mesaja bende karşı bir mesaj yazarsan işler değişir. O yönden tatlı bir şekilde bırakılsın

• Beğen
Tepkiler: gatila

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ

Yaklaşımımı iyi bulduysanız, bu yanıta "karşı yazı yazmak" iyi niyetli olmayacaktır. Kendinizle çelişirsiniz. Ama, ben böyle rahat edemiyorum, bu az şekerli tehdit beni kesmedi derseniz, işlerin değişmesi pahasına buyrun yazın, derim. Herkesin düşüncesini açıklama özgürlüğü olduğunu ama tehdit etme özgürlüğü olmadığını da hatırlatırım. Tatlı bir şekilde bitirmenin yolunun tehditten geçmediğinin de altını kırmızıyla çizeyim.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@Mustafa KILIÇ
Ne tehtidi?:eek: Ben 16 yaşında bir gencim Mafya mıyım? 1. cümle tehdit var diyor 2. cümle yok diyor.

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ

MTB Kardeş,

1. ve 2. cümlelerden çıkardığın anlam ve aralarında kurduğun bağlantı yüzünden, senin "karşı bir mesaj yazarsam işler değişir" yollu göndermende sadece amacını aştığını ama art niyetli olmadığını düşünüyorum o halde.

Sağlıcakla kal.

• Beğen
Tepkiler: Piskiletci

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
sanırım üçüncü bir bakış açısı gerekiyor :)
M:T:B'nin yaklaşımı son derece olumlu, ben herhangi bir tehdit iması algılamadım.
"işler değişir"den kastı, olayın tartışmalara dönüşebileceği...
Haklı da. Çünkü bu siyasi konularda biz tartışmaya bayılırız.
Tartışmak istemediğini, olayı tatlı bir şekilde bitirmek istediğini söylemiş. Sadece okuduğu gazeteyi belirtmiş ve herhangi olumsuz bir yorum yapmamış. Bunu 32 yaşımla ben bile becerememiştim. Gerçi bir gazete hakkında olumsuz görüşleri olduğunu ama detay vermeyi burada gereksiz gördüğünü söylemekten kendini alamamış, o kadar da olsun artık.

dipnot: M:T:B'nin beğenmediği gazeteyi ben beğeniyorum. Buna rağmen objektif olarak değerlendiriyorum.

• Beğen

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
@gatila

Katkı için teşekkürler gatila.

Benim de anlatmak istediğim bu.

@Mustafa KILIÇ

Söylediğim şey çok net.

Ben MTB'nin, "bunu burda söylemekten çekiniyorum çünkü bu gazeteyi okuyanlar zaman gazetesine göre daha çok." ifadesinden yola çıkarak eğer varsa bir yanlış anlamayı düzeltmeye niyetlenmiştim ki, işler değişti :)

Sizin bu minik tesbitinizi kendisi de paylaşıyorsa neden sorun olsun.

Sağlıcakla kalın.

• Beğen

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
bende posta okuyorum genel olarak poskanın bi okuma akışı var yani ana başlıklardan itibaren gündemdeki olaylar çok net bi şekilde anlaşılıyor sayfa ilerledikçe olaylarla iç içe yaşıyomuş gibi bi akış sergiliyor sonra biraz artık gündemden haberler alındıktan sora kişisel sorunlara yardımcı konular başlıyor mesela kırık kalplerin oya ablası:D insanlar dertlerini aşklarını rahat bi şekilde bi kişile paylaşabiliyor sayfalar ilerledikçe insanlar biraz daha rahatlıyo ve karşınızda cinsel uzman dr haydar dümen :D burdada artık insanların cahillikleri ön plana çıkıyor artık sevgilisini bulmuş insanlar yaşadıkları cinsel hayatlarındaki bi takım kazaları yasak aşklarınıda bu amcamıza anlatıyor :D posta her yönden insana yardımcı bir gazete

seyyaralem

Üye
Tepki
9
bence artık eskisi gibi değil bu tarafsızlık olayları, herkes bilinçli, herkes kimin ne tarafta olduğunu ve kimin tarafında olduğunu gayet iyi biliyor. şuda bir gerçek ki türkiyede ki gazetelere tarafsız demek, türkiye de işsizlik bitti demek kadar gerçekçi

• Beğen
Tepkiler: Ogez

ikarus

Üye
Tepki
16
@Mustafa KILIÇ

cumhuriyet:
-köşe yazarları tüm gazateleri kalite olarak katlanmış bir gazete olup, diğer gazetelerdeki iyi yazarlarda eskiden cumhuriyette çalışmış kişilerdir, çok zorlarsanız yolu cumhuriyetten geçmeyen birkaç iyi yazar belki çıkar :)

-Gündem yaratmaya gelince; açıkçası hiç hatırlamıyorum ki "ama bugün bu manşet olmamalıydı" dediğim gün olsun. Tirajıan oranla gündemi belirlemede, en kuvvetli gazeteleren biridir Cumhuriyet. (Tehlikenin Farkında mısınız?)

-eklerinde ise liderliği bilim teknik, kitap, strateji gibi ekleri sayesinde cumuriyete verebilir, ya da radikal ikiyi en iyi ilan edebilirim, kararsızım.

Yani kısaca; cumhuriyet ve radikal okurum :)

ayrıca bazen vakit 'de aldığım olur.
neden mi? ülkemizde mizah çok geriledi; iddia ediyorum, vakit penguenden çok daha komik bir gazetedir. Başka bir yerde gördüğünüz haberi öyle bir verirlerki; "ulan salak mıyız biz yiyelim bunu" dersiniz (sadece vakit okursanız, salak olursunuz, ayrı konu.), köşe yazarlarındaki ve haberlerindeki neden sonuç ilişkilerinin saçmalığı, sizi kahkaha noktasına getirirken, adnan oktarın ilanlarıyla; koparsınız, kendinizi tutamazsınız. Öneririm.