Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi fren kablosu uygun olur yardım eder misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mustafa Kocabaş tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklet cyclocross disk fren. Avid BB5 road disk kullanıyor. Hangi kablo türü olması lazım, road mı yoksa mtb mi? MTB diye tahmin ettim disk olduğundan dolayı ama emin olmak istedim.

Shimano komple set:
    SHIMANO FREN İÇ DIŞ KABLO SET | Doğa Bisiklet

Baradine iç kablo road:
    BARADİNE FREN TELI TEFLON BI-S-TSC 1700MM ROAD | Doğa Bisiklet

Baradine iç kablo MTB:
    BARADİNE FREN TELI TEFLON BI-M-TSC 1700MM MTB | Doğa Bisiklet

Doğa fren dış kablosu, marka model belirtilmemiş ama renk seçenekleri mevcut:
    DOĞA FREN DIŞ KABLOSU KIRMIZI | Doğa Bisiklet

Ben renk seçeneğinden dolayı doğa dış kablosu ve baradine iç kabloyu almak istiyorum. Ama shimano set teknik anlamda daha iyiyse rengi boşverip onu alırım. Arada fiyat farkı az zaten.

Diğer ultegra, dura ace vs 60-100 liralık kablolardan almayı düşünmüyorum. İleride hidroliğe geçme durumu var zaten. Şu an alma nedenim bisikletin ikinci fren kollarıyla gelmesi. Onu çıkarmak için yeni kabloya ihtiyaç var.

Edit: Doğa fren dış kablosunu evansta iç dış set olarak buldum. Aynı resim kullanılmış, büyük ihtimalle aynı marka model. Yorumlar olumlu:
    FWE MTB Front and Rear Brake Cable Kit | Evans Cycles

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Fren kolları yol bisikleti modeli olduğu için fren kablosunun da yol bisikleti için olanı olması gerek. Ne tip fren kullandığınızın bir önemi yok, çünkü kablonun o ucunda hiç birşey yok zaten.

Mustafa Kocabaş bunu beğendi.