Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi CYCLOCROSS ??

Konu, 'Cyclocross' kısmında burcbjk tarafından paylaşıldı.

1. burcbjk

burcbjk Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Arkadaşlar herkese selamlar ;
    Bir kaç haftadır araştırıyorum şu birkaç bisiklet arasında kaldım , yardımcı olursanız sevinirim.
    Aslında bu benim ilk cyclocross bisikletim olacak bu yüzden iyi birşey alıp uzun süre kullanmak istiyorum.
    Daha dogru YOL bisikleti almak istiyordum ancak malum İstanbul yollarını düşündükte böyle bir bisiklet benim için daha doğru bir karar olacagını dusunuyorum
    Şuanda TREK 7.5FX Livestrong edition 2013 kullanıyorum. (Bunuda satmayı dusunuyorum ilgilenen arkadaslarla konusabiliriz.)
    Öncelikle bir kaç model buldum bunlar için beğendiklerimi gönderiyorum
    1) http://www.specialized.com/tr/en/bikes/road/crux/crux-e5-sport-apex-disc
    2) http://www.specialized.com/tr/en/bikes/road/crux/crux-e5-sora
    3) http://www.specialized.com/tr/en/bikes/road/crux/crux-expert-red-disc
    4) Crux Sport Carbon 105 ( bu şuanda aktif pedalde var)
    5) Focus - MARES CX 3.0
    6) ORBEA TERRA TLT
    7) Cannondale DISC ULTEGRA
    ( disk fren arasında da kaldım )

2. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    1.Seçeneklerde 6 bin TL den aşağı bisiklet göremediğim için hangisini almayacağınızı söyleyebilirim 2.seçenek çünkü sora sistemli yani en düşük sistem.
    2.Kadroda arka heybe demir yuvası isteyip istemediğinizi gözden geçirmenizi öneririm(karbon kadrolarda maalesef yok)
    3.Bu seçeneklerden tabii ki 3.seçenek alınmalı gerek sistem gerekse renk kalitesi olarak fiyatı 4.200 dolarcıkmış.:eek:
    4.Ben cube focus ve cannondale in alu kadrolarını öneririm hem ucuz hem de istediğiniz sistemde kadro bulmak mevcut ancak bütçe olarak sınır yoksa sıkıntıda yok tabii ki.
    Bildiğim kadarı ile yazmaya çalıştım daha tecrübeli arkadaşlar da yardımcı olacaklardır.

3. burcbjk

burcbjk Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Heybe istemiyorum.
    peki Cube , Focus ve cannondale in tercih edilenebilecek modelleri yazarsan cok sevinirim.
    yardımların için tesekkurler..

4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İstanbul yollarında bir şey yok siz yol bisikleti alın. :)

5. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    Araziye ve stabilize yollara girmeyecekseniz bende yol bisikleti öneririm büyük de bir zevkle kullanırsınız.
    Yerinde görürseniz sizin için daha iyi olur bunlar için
    Cannondale için Delta bisiklet
    Cube için yasminsports
    Focus için bisiklet cumhuriyetine bakabilirsiniz yerleri caddebostan ve kızıltoprak da.

6. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Focus almayı planlıyorsanız, Mareslerin CX değil de AX sınıfına bakabilirsiniz. Kadro materyali dışında kullanılan donanım olarak hemen hemen aynılar. AX 4.0 - AX 3.0 - AX 2.0 modelleri yeterli olacaktır.

7. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cyclocross bisikleti gibi gözüken, fakat 46/36 yerine kompakt (50/34) aynakollu bisikletler var. Bunlara gravel bike (toprak yol bisikleti) deniyor. Genelde geometrileri de, üzerlerinde gelen lastikler de yol bisikletine biraz daha yakın oluyor, orta seviye modellerde de disk fren kullanılıyor. Cyclocross yerine onlara bakmanızı tavsiye ederim.

8. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    cyclo cross toprak yol bisikleti ikili sistem 46-36 olmakta ,yalnız belgrada girecek var ise cyclo cross alabilir ya da aydosa ,tabi yarış gidonu ile risk fazladır hele hele inişlerde zemin toprak ise ,çok sert zeminlerde cyclo cross iş görmez,
    evet yol bisikleti için çok dikkat etmeli mazgallar bi sürü ve kasisler özellikle 23 hacim kullananlar,
    bana sorar iseniz cyclo cross alırım ama aynen modifiye ederim hem toprağa gireceğim hem stabil yollara zati asfaltta olacağım altımdaki mtb scott karbon 700x 32 tekere dönüştü belgrada girdim ,ama sert arazilere değil düz toprak zeminde iyi randıman aldım ayrıca stabil yollarda ve asfaltta zati gidiyor cst teker 60 lira ama içten koruması yok maxxis over driveler artık pahalandı 700x32 teker 240 lira ama çok iyi teker ,patlama riski az.evet cyclo cross alırdım ,ama ayna kolu 3 lü sistem yapardım, arka rubleyi 11-34 yapardım ,ayrıca mtb gidonu takar idim ayrıca teker 700 x 32 olurdu keyfime bakardım 3 yolada girerek en özgür bisiklete kavuşurdum ,benim kafam yollarda şişiyor bu nedenle kafanızın şişmesini istemiyor iseniz düz toprak zeminde giden , trafiğin olmadığı yerleri seçin ,bisiklete bindiğinizi anlarsınız, sizi oralarda bi allahın kulu asla sıkıştırmaz ,oralar orman yolları bu istanbulda kalan yerler ise belgrad-çekmeköy-aydos başkada yok el fatiha oldu ormanlar ,ha istanbul dışıda aynen tavşanlı-boyalıca hattı orada yol dağılır orada mtb gider ve de cyclo cross ,ha kartepe en zor etapta ise aynen cyclo cross gider yol bisikleti 16 km eğimde pek işe yaramaz, ora bozuk asfalt ve de toprak yol ve asfalt karışımı..

evet mtb scott scale 30 karbonun son şekli ,10 kilo 900 gram
    eskisinden çok daha hızlı
    teker 700 x 32
    ön v-break fren
    aliminyum çatal 810 gram
    arka disk fren mekanik
    arkaya v-break yapamadım çıkıntı yok,
    50.000 km yi geçen kadro
    2008 mart ayı sonunda alındı 4500 liraya
    kendini en iyi amorti eden kadro bu,
    nice bi 50.000 km 'ye doğru bu kadro ile animallah yelken açacağız ,,
    durmak yok pedallamaya devam

9. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Yazdığınız ilk 4 seçenek aynı bisikletin farklı donanımlı modelleri.
    Yarışına girmeyecekseniz CX'de karbon için aradaki ekstra ücrete değer mi bilemiyorum.
    Ben de yollar bozuk diye CX aldım. Cube Cross Race kullanıyorum ve çok da memnunum. Hemen hemen her gün işe gidip geliyorum. Benim başıma gelmedi ama kaza geçiren arkadaşlardan da Cube'un alman mallığını sağlamlıkta konuşturduğunu gördük. Ancak yol bisikleti de alınabilirmiş. Bu nedenle seneye bir Cervelo R3 planlıyorum. Onu yazın bunu kışın kullanacağım.
    Focus Mares kullanan arkadaşlarım da son derece memnunlar. Focuslarda carbon CX serisi yerine alüminyum AX serisine bakabilirsiniz. Aynı donanımda olan Marex AX 1.0 ile bahsettiğiniz CX 3.0 arasında 1300 euro fark var. Bu benim bisikletimin fiyatı :)
    Cube alacaksanız erdoğanlar bisiklet'e de bakabilirsiniz. Ben oradan aldım verdikleri hizmetten de memnun kaldım.