Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Cubeyi Almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Enes Şahbaz tarafından paylaşıldı.

1. Enes Şahbaz

Enes Şahbaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Annem haziranda Almanyaya gidecek gelirken bisiklet getirtmeyi düşünüyorum Almanyadaki bisikletleri araştırdım cube mantıklı geldi. Yol lastiği takıp uzun turlarada çıkacağım bu yüzden v-brake fren önerdiler o yüzden 2.ye olumlu bakıyorum ama diğerlerindede görsel olarak aklım kaldı Disk fren çok mu sorun çıkarır baş ağrıtır mı? Sizce hangisini seçmeliyim.
    1
    Özellikleri: http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/analog-26-white/
    Fiyat: 1350TL
    2
    Özellikleri: http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/aim-26/
    Fiyat: 950TL
    3
    Özellikleri: http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/ltd-26/
    Fiyat: 1800TL
    4
    Bunuda görsel olarak beğendim.
    Özellikleri: http://www.serious-cycles.com/mountainbikes/serious-shoreline-white/
    Fiyat: 820TL

2. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bence 3. daha mantıklı gibi geldi parça bakımında görünüş bakımından

3. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    SElam ben de bir cube kullanıcısı ve ince lastık takıp kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ince lastıik hıza ve kolay sürüşe katkıda bulunsa da sonuçta 26 inç tur için uygun değil diye düşünüyorum tur bisikletleri 28 inch ve genel de v fren olurlar diye biliyorum ama cube çok iyi bir marka tura özel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz hayırlı olsun

4. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    tur bisikletlerinde hidrolik fren kullandı mı ne oluyo?

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba enes bey, uzun lafın kısası uzun turlar için en ideal fren V frendir. Disk fren uzun turlar için değil, zorlu arazi şartları için tasarlanmıştır, haliyle uzun turlara disk frenle çıkmak sorun çıkartabilir, örneklerle açıklayıp uzatmak istemiyorum. İyi günler dilerim.

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Tur bisiketlerinin en büyük özelliği hafifliğidir, bu yüzdende kullanılan rotor için jant göbeği ve rotor, hidrolik fren veya hidrolik olmayan disk fren gibi seçenekler tur bisikletini ağırlaştırır kimse tur bisikletinin 100gr daha ağır olmasını istemez. :)

7. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  8. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  9. Enes Şahbaz

Enes Şahbaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mtb ler görsel olarak tam bana hitap ediyor şehir-tur lar tekerlekleri büyük falan bir tuhaf görünüyor gözüme alırkende içime sinsin istiyorum :)

10. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    evet mtb biraz daha görsel ama uzun turlarda pedal çevirirken sıkıntıyı anlıyorsunuz hem üst dişli diş sayısı düşük lastik kalın ve 26 olunca herkes 1 eforla gidince siz 2 eforla gidiyorsunuz kısa turlar için geçerli değil tabi ki
    ince lastik takarak(benim de yaptığım gibi resmini de koyuyorum fayda görürsün ama yakışmayabilir de ve lastik ne kadar incelirse incelsin 26 da ki dişli oranı ve lastik çevresi küçüklüğü eninde sonunda yorgunluk yapabilir ama dediğim gibi kısa turlarda lastik incelterek nispeten fayda sağlarsınız
    [​IMG][/IMG]

11. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ama bnm tanıdığım bir cok kişi mtb ler ile il turlarına kamplı turlara gidiyolar tabi kalın teker değilde ince teker kullanarak

12. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Sonuçta gidersiniz tabi ki en nihayetinde bu da bisiklet fazladan pedal çevirir dünyanın bir ucuna da gidersiniz ama amç için kullanım diye düşünüyorsanız amacınız tur sa ona uygun alın ama ben arazide kullanırım zaman zaman turlara giderim diyorsanız öyle yapın mesela ben resimdeki cube ile sahilde gitmeye çalıştığımda yol yarışçı arkladaşlara belli bir süre eşlik edebiliyorum sonrasında kopuyorum yine de edebilen var mı tabi ki var ama onlar zorlanmıyor biz zorlanıyoruz o yüzden yol yarış aldım fotoğraflar bölümünde mevcut ama siz dağ bisikleti alıp pekala kullanırsınız daha zorlanırmısınız :evet hidrolik sorun çıkarırsa ki ihtimal ihtimaldir sorunu kolay çözebilir misiniz:hayır daha ağır bir bisiklet olacağı için yük de koymak isterseniz angaryanız artar mı?:evet kısa turlarda zorlanırmısınız:hayır

13. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Senin isin zor bence, ben sana en iyi uyumlu bisikleti +-50 tane özel mesajdan sonra sundum ve bana güven dedim http://www.cube.eu/en/hard/cross-country/ltd-26/ . V-fren ve diskli fren ayrintilarinida söyledim. Ayrica almanyada nasil pazarlik yapilir ve nerelerden ve nasil alinir diye söylemistim. Neyse sen aramaya devam et, ama sonunda yanlisbisikleti alip pisman olma. Benden bukadar... Bisikletin linkini gönderdim tekrar.

14. Enes Şahbaz

Enes Şahbaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Murat abi senin dedigin aklimda zaten biri birsey diyor biri farkli birsey diyor iyice karisiyor kafam bende konu acayim dedim sonunda yanlis birsey yapmak istemiyorum karar vermek cok zor.

Murat Cömez bunu beğendi.
  15. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Murat beyin önerdiği bisiklet güzel arkadaşımda da var fiyatı da uygun alın ayrıca Murat bey cube ler konusunda bilgili önerilerini dinleyin bence

16. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Enes kardeşim bence Cevdet Bey haklı.
    Tur için kullancaksan ve dağda bayırda kullanmayacaksan kesinlikle 28 jant öneririm.

Uzun yolu keyifli hale getirmek lazım.
    Tur bisikleti aynı zamanda şehirde de sürmeye gelen bir bisiklet.
    Lastik seçiminde ise 4 mevsim bir lastik (Ki benim önerim Vittoria Randenour) takarsınız. Hem ıslak hem kuru hem toprak yol hem asfaltta iyi performans alırsınız.

Eğer arazi (hendek, çukur, orman içi ) ve çamura girecekseniz o zaman MTB 26" tercih edin.

Cube çok iyi bir marka. Bizim gruptan 2 arakadaş kullanıyor. Onlarda benim önerimle yurtdışından getirdiler.
    Çok memnunlar.
    Bütçene göre birini tercih edebilirsin. Grupta Tonapah var ama sen (http://www.cube.eu/en/tour/cross/nature/) bunuda tercih edebilirsin gibi geliyor.

Selamlar.

17. CevdetBilge

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Bak iş kolaylaştı mtb için Murat bey in önerisi tur için Nuri bey in önerileri çok güzel birini seçersin:) en azından bisiklet kalabalığı azaldı

18. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Enes Kardesimiz 28inch istemiyor, kafasindaki bisiklet MTB ve MTB hosuna gidiyorsa MTB alsin yoksa sonra dediginiz bisikletleri alirsa memnun kalmaz cünkü akli hep MTB kalacaktir. Göndermis oldugunuz linkdeki Bisiklet pekde hafif degil ve magura HS11 V-hidrolik frenleri tavsiye etmem Hs33 olsa birsey demezdim.
    Eger 28inch olacaksa Bunu tavsiye ederim. Cevdet beyde tavsiye etmisdi http://www.cube.eu/en/tour/cross/tonopah-sl/ .

Enes senin kafan daha cok karisir cünkü sen cok kisilerden bilgi aliyorsun ve herkes sana baska baska bisikletler öneriyorlar.

bu ayni neye benzer söyleyim sana. Bir araba motorunu herzaman bir güvenilir kisi tamir eder ve o motor tamirden sonra düzgün bir sekilde tekrar calisir ama bir motoru 10kisi bir anda tamir etmeye kalkarsa o motor birdaha calismaz.

Enes Şahbaz bunu beğendi.
  19. Nuri Alper Ulupınar

Nuri Alper Ulupınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Murat bey bende tabiki sizin önerdiğiniz bisikleti daha fazla tavsiye ederim. :alkis: Ama Enes'in bütçesi Xt donanımlı bir bisikleti kaldıracak mı?
    Ona bakmak lazım. O linkteki bisiklet Tonapah'ı zaten ben grubumuzdan bütçesi olan bir arkadaşa tavsiye ettim.
    Aldı ve gayet memnun.

Enes kardeşimiz anladığım kadarıyla genç. (19 yaşında)
    Ben tabi ki özellikle eğer bisikleti şehir içi ve turlarda kullanacaksa Türkiye'deki MTB seçim çılgınlığına düşmemesi.

Çünkü çok yakın zaman önce ve halen devam ediyor sanırım insanlar kullanacakları yer ve koşul ne olursa olsun MTB bisiklete yönlendirirliyorlar.

Bence öncelikle kişi bisikleti hangi koşulda daha fazla kullanacağını belirlemesi gerekiyor.
    Sonra iş donanımda da değil. Kişinin bisiklet üzerinde geçirdiği zamanda.
    Bisiklet ile sürekliliğinde.

Murat Cömez, ToffieBoi ve mehmet kendir bunu beğendi.
  20. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Tur bisikletinde en önemli özelliği dayanıklı, güvenilir olmasıdır. Ayrıca kolay tamir edilebilen malzemelerden oluşmalıdır.

V-fren telini yanınızda taşırsınız, eğer sorun yaşarsanız da herhangi bir yerde, çok kolay bulursunuz. Hidrolik frende sorun yaşarsanız tamir edecek malzemeleri de tamir edecek kişiyi de bulmanız imkansızdır küçük şehirlerde.