Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Brooks modelini tercih etmeliyim???????

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında -Paşa- tarafından paylaşıldı.

1. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    B 17 modelini araştırdım çok güzel yorumlar var fiyatı da bana makul gibi geldi kargo dahil 200 tl civarı satan siteler var.
    Acaba hangi modeli tercih etmeliyim. Neden? Bakımı nasıl olur? v.s. Brooks ile ilgili bildiklerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

2. Alpaslan.Savacı

Alpaslan.Savacı Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Belki biliyorsunuz, mutlaka bakım yağını da almalısınız. Selenin rodajı sırasında da sonrasında da bu yağı "iç tarafına" uygulayacaksınız. Bu sayede selenin vücudunuza uyum sağlamasını kolaylaştıracak ve bakımını da yapmış olacaksınız. B17 en çok tercih edilen modeli, bende de B17 var. Son bir bilgi, ben İngiltereden getirttim ancak Ankara'da Erdoğanlar'da tüm serilerin tüm renklerini gördüm geçen hafta.

-Paşa- bunu beğendi.
  3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    B17 en çok tercih edilen modeli. B17 de kendi arasında sanırım 3 çeşit. Standart, Bakır perçinli ve Titanyum raylı. Fiyatı da buna göre katlanarak gidiyor.
    Alternatif olarak yaylı model olan Flyer modeli var.
    Bakım için yağını da alabilirsiniz ya da badem yağı da kullanabilirsiniz. Ben badem yağıyla kullanıyorum. Kullanım aralığına göre de iç ve dıştan(çok az) badem yağı uyguluyorum.
    Bir de bu seleye kesinlikle su değmemesi gerekiyor. Zaten çok az bile damlasa hemen su lekesi oluşuyor, az olan lekeler zamanla kayboluyor. Ben yağmur kılıfını yeni aldım, almadan önce ince bir poşet taşıyordum yanımda.

-Paşa- bunu beğendi.
  4. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bilgiler çok değerli teşekkür ederim. B17 standartta karar kılalım o zaman 90 dolar civarı evanscycles da. yağmur kılıfını atıl durumdayken mi kullanıyorsunuz yoksa her zaman takılı mı oluyor. Bir de bu bakım yağının kullanımı kutusunda yazıyor mu?

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yağmur kılıfı çantada duruyor, yağmur yağdığında, kampta gece yatarken sabah çiğ olma ihtimaline karşı vs.. gibi durumlarda kullanıyorum.
    Bakım yağının kullanımı yazmıyor hiç bir yerde, youtube da videolar mevcut gayet kolay bir işlem.

-Paşa- bunu beğendi.
  6. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    çok çok teşekkürler. son olarak siyah renkte scott sportster ım mevcut honey renk çok mu sırıtır?? :))

7. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    işte renk konusunda bir şey diyemiyeceğim :) tamamen zevk meselesi. Benim bisiklette honey var, yol gidonu kullanıyorum ve gidon bandı da aynı renk olduğu için bence hoş duruyor, komple siyah da olabilirdi.
    Örnek bisiklet fotoğraflara bakabilirsin, fikir olur en azından.

-Paşa- bunu beğendi.