Hangi bisikleti tavsiye edersiniz

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
Merida speeder 200V : (link)

Merida crossway 300 : (link)

Lapierre urban shaper 400 : (link)

Schwinn searcher 2 disk m : (link)

Cannondale quick 6 : (link)

Benim belirlediklerim bunlar ek olarak tavsiye ettiğiniz veya önerdiğiniz birşey varsa tabi ki tavsiyelere açığım .

Bir yandanda her bisiklet alışımda beni kendisine çeken ancak her seferinde birisi ikna ettiği için veya kendim emin olamadığım için alamadığım YOL BİSİKLETİnemi yönelsem diyorum... YOL BİSİKLETİNDEN HİÇ ANLAMIYORUM 2000(fiyatta yükselemem) LİRALIK BÜTÇEM DAHİLİNDEKİ TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUM .

Scudo

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@kejrex düz maşa olsun akıcı atik olsun kendi çapımda da olsa performans yapayım, sahilde takılmaca amacım değil dersen alacağın tur şehir bisikleti bir süre sonra yetmeyecek, merida speeder dan yol bisikletine geçmiş biri olarak söylemek istedim...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kejrex
Fiyatlar farklı, donanımlar farkli...Once duz veya amortisor masa olup olmadigina, sonra istediginiz fren sistemine karar verin. Secenekler otomatik olarak azalir.
Iclerinde ideal kadro schwinn gorunuyor. Ama hepsinin kendine has + / - yonu var aralarinda kiyaslayinca.
Kaldi ki gonlunuz yoldan yana ise bosuna vakit ve nakit kaybedip pisman olmayin.
Once kendi icinizde netlesin.
Emin olun bisikleti alirken birkac yuz TL hesabi yaparak icine sinmeyen birsey alan herkes birkac ay sonra 'keske...' der bir kere :)

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@alpyese Merhaba malesef sahili olan bir şehirde yaşamıyorum :ssrtcbya: demek istediğinizi anladım . Hızı ve dediğiniz gibi performansı seven birisiyim beni düşündüren tek şey cesaret edebilirsem bu yaz uzun turlara çıkmak istiyorum ve bu yolların yol bisikleti ile yapılamayacağına dair birkaç yazı okudum . Onun dışında ciddi anlamda 3. bisikletim olacak (eski zamanlarda sürdüğümüz market bisikletlerinden bahsetmiyorum) . Acaba ne alsam konusunda hala kendimi netleştirebilmiş değilim

@suat akman Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim aslında bu sorunları yaşamamın sebebi ne istediğime karar verememem :) İlk bisikletim sedona 325 disk frenli bir bisikletti ondan sonra V frenli 340 modeline geçtim . Disklerin bana verdiği güven çok fazla ama bahsettiğim gibi cesaretim olursa bu yaz uzun bir tura çıkmak istiyorum bunun içinde tavsiye edilen V fren ilk tercihim olacak gibi her ne kadar içime disk sinsede . Bisikletimi bu kış sattım ancak bisikletsiz eksik olduğumu hissetim tekrar almak istiyorum . Almışken acaba hep içimde merak ve heyecan uyandıran yol bisikletlerine mi yönelsem diyorum . Ancak Türkiye'nin yol şartları ve uzun tur yapmak istediğim aklıma gelince uzaklaşıyorum .

Birde kendimi biraz zorlarsam sedona 640 yol bisikletini alabilirim . Özellikle bu modeli söylüyorum çünkü almayı düşündüğüm yer hem belli bir miktar pazarlık yapıyor hemde geçen sefer yaptığım alışverişten ilgi ve alakalarıyla güvenimi kazanmışlardı .

Seçeneklerde de ise gönderdiğim markalar kötü markalar değil diye biliyorum ancak donanımdan hala hiçbir halt anlamadığım için hangileri daha iyi donanımlar kullanmış bilmiyorum o yüzden sizlere sormak istedim . Herkesin isteyeceği gibi bisikletimin olabildiğince hafif olmasını istiyorum . Muhtemelen fikrim yol bisikletinden yana olursa sedona 640 tercihini yapacağım ŞEHİT-TUR arasında kararımı verebilmiş değilim çok fazla seçenek var ve benim donanımlardan anladığım söylenemez . O yüzden siz olsanız benim bütçem dahilinde hangi bisikleti seçerdiniz merak içindeyim .

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
bence siz bir de cyclors bisiklete bakım hem performans hem disk

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kejrex
Tur yapacaksaniz zaten bagaj vb. derken agirlasacak bisiklet. Cogu turcu duz masa ve V fren tercih ederken, tersini savunanlarda mevcut. Sonucta extreme durumlar olmadikca disc fren binlerce km size sorun cikarmadan calisan bir mekanizma. Yag. vb. sorunlarindan cekinen ama disk frenden vazgecemeyenlerde MD kullaniyor.
Bence siz icinizdeki ve aklinizda kalan bisikleti alin. Kim ne derse desin en dogrusu ve sizi mutlu edecek olan akliniza-gonlunuze dusmus olandir :)

sirdilemma

Üye
Tepki
23
İsim
Deniz Engür
Bisiklet
Mosso
Selamlar Mosso marine 26 almayı düşünüyorum. Yer darlığından dolayı katlanır bisiklet istiyorum o yüzden aklımda(tabii fiyatıda uygun) . Kullanacağım yerler genellikle anadolu yakası sahil yolu ve arada ulaşım. Kullanan varsa tavsiye eder mi ?

kejrex

Aktif Üye
Tepki
11
@suat akman ilgi alakanız açıklayıcı ve uzun cevaplarınız için teşekkür ederim . Haklısınız içime sineni almak en doğrusu olacaktır en azından 2-3 bisiklet arasında kalıp ona göre seçim yapmak istiyorum yoksa çıkmaza gireceğim :ssrtcbya: Yol bisikleti mi yoksa tur bisikleti mi gidip yerinde bakıp deneyip seçeceğim .

Kendi çapımda elemeleri yapınca
(link)

SEDONA 640 : (link)

iki modelinde ağırlığını internette bulamadım

----------------------------------------------------------------------------

Şehir tur bisikleti arasında

MERİDA CROSSWAY 300 : (link) (13,60KG)

TREK FX 7.2 : (link)

MERİDA SPEEDER 200V (link)

LAPİERRE URBAN SHAPER 400: (link)

merida crossway300 hariç hepsi v fren tercihim muhtemelen V FREN yönünde olacak ama crossway300'ün tipine aşık oldum resmen ama bütçemide biraz aşıyor gibi istediğim fiyata inerler mi bilmiyorum .

Onun dışında sizin tercihiniz gösterdiğim 2 yol bisikleti arasında hangisi olurdu . Aynı zamanda TUR bisikletleri arasındada merida speeder 200v en çok içime sinen seçenek oldu bilmem siz ne düşünüyorsunuz :okyrm: