Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi bisikleti önerirsiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bitgon tarafından paylaşıldı.

1. bitgon

bitgon Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar bisiklet almak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum. Bisikleti en erken Haziranda alacağım için epey zamanım var aslına ama karar veremezsem ve parayı ayarlayamazsam bu süre yıl sonuna kadar uzayabilir.

Bisikleti daha çok şehir içinde ama özellikle yazları yakın illere ve 3-5 günlük gezilerde kullanmayı düşünüyorum. Önereceğiniz bisikletler mümkünse Türk markası olsun. Galiba Salcano, Sedona, Kron Türk Malı. Önceleri her ne kadar Sedona düşünsem de şu sıralar aklım Salcona'dan yana :) (Sadece 1 bisikletle sınırlamayın, çok bisiklet önerebilirsiniz :) )

Forumdan baktığım kadarıyla Sedona Borla epey tutulmuş bir ürün ama genelde arka göbeğin değiştiği söylenmiş. Hatta bir yazıda kaldırımdan inince böyle bir sorun olduğu yazılmış. Kesinlikle bu tür ufak şeylerde sorun çıkartacak bisiklet istemiyorum. Zamanında kullandığım bianchi beni merdivenlerden az indirmedi :) Onun yerini aratmayacak bir bisikletle şehirler arası gezmek isterim.

Bütçem kesin olmamakla beraber bin 300 TL belki zorlarsam bin 500 TL. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum, şu güzel havalarda bol bisikletli günler diliyorum ;)

Şu adresteki bisikletler epey ilgilimi çekti buradan önerilerde bulunabilirsiniz :) http://www.salko.com.tr/ng255.asp

2. dj-61

dj-61 Yeni Üye

kesinlikle SALCANO bisiklet almayın ben aldım beni bisikletden soğutdular sizlerde aynı duruma düşmeyin.. türk dedik paramız yabancıya gitmesin dedik e birazda seviyorduk marka olarak aldığıma alacağıma bin bişman oldum o kadar para verdik karanti 0 bir halta yaramayan bir firma bisikletleri göbekleri yatmakdan baslanmış zaten ürünleri biyasaya hasarlı satışa sunuyorlar.. para ile parca almak zorunda kaldım daha bir kac aylık bisiklete daha henüz zaten 7 aylık ürün 7 aydır ne cektiğimi ben bilir heram olsun o aldıkları para o satıcı firmada SALCANO firmasıda onun servisi diye gecinen o şerefsizlerde allahdan bulsun ne diyim küfür edecem forum kurallarına uymuyacak yoksa her gün felaket sövüyorum onlara.. mail attım firmaya ağzıma geleni söyledim adamların hic umrund değil milleti sömürmeyi biliyorlar birde şimdi yine reklam yapıyolar bende reklam yapılan ürünü almışdım model hoşuma gitmişdi ama kalite cok kötü heleki servis olayı yok desem yeridir yok yani... ürünler dediğim gibi dışardan ge3liyor parcalar sanırım cinden ben bizzat gördüm köpeklere bakım yaparken bileyere baslanmış göbek resmen cürümüş.. yani ben uyarım yabılan reklamlara kanmayın işte benim adresim ulaşın detaylı bilgi veriyim.. www.dj-61dunyasi.tr.gg bizim türkler böyle kazıkcı olduğu sürece dünyada bizim ürünler en kötü listesinde yer alır ve herzaman adımız cıkar kimse bizi kaale almaz, hep böyle şerefsizler yüzünden işte...

taner-ince ve bitgon bunu beğendi.
  3. Burak Yılmaz

Burak Yılmaz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Corratec expert.

taner-ince ve bitgon bunu beğendi.
  4. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    İlla Türk Firması Diyorsan , Önce Kron Sonra Sedona Al Derim.
    Ama Yok Yabancı Marka Önerilerine Bakmak İstersen ;
    Giant , Specialized 'lara Bakmanı Öneririm. Özellikle Specialized HardRock.
    Olmadı Trek'lere Bir Göz At.
    Bütçen Gayet Güzel O parayı çarçur Etme Sağlam Bir Araştırma Sonucu Al Bisikletini.

Berk Adson ve bitgon bunu beğendi.
  5. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Hardrock Pro Disc al , bin git abi. Ne uğraşıyorsun gerisiyle. 1 Yıldır Hardrock a biniyorum. Öyle yolda felan bindiğimi hatırlamıyorum. Dağ taş dere tepe :D İlk aldığım günkü gibi. Yapandan , üretenden , mühendislerinden , getirenden satandan herkesten Allah razı olsun. :)

bitgon bunu beğendi.
  6. erim yıldırır

erim yıldırır Kıdemli Üye

Seviye:
    hmmm bn 761 aldım :):) kadrosu öyle hoplamaya zıplamaya gelmez kanımca ama ortalama bir kullanım için yeterli sanırm:):) (sedona kadrolar nası yaa):)

bitgon bunu beğendi.
  7. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    500 bütçe ayarlaaybilirsen borla al derim

bitgon bunu beğendi.
  8. bitgon

bitgon Yeni Üye

dj-61, yorumun için teşekkür ediyorum canının bu kadar yanmış olması beni de salcano'dan soğuttu diyebilirim

Burak Yılmaz, Corratec expert'i araştıracağım.

Emirhan Atasöz, Kron galiba Efor Bisiklet'in kendi ürünü ama şu an sitelerine erişim sağlanmıyor. Onu da araştracağım.

djayo, bu duayı hak edecek kadar iyiyse gerçekten bir şey düşünmeden binebileceğim bir şeyse (Ki öyle görünüyor yazından) paramı buna verebilirim. Netten biraz baktım ama net bir site bulamadım özellikleriyle ilgili. Bildiğin internet sitesi varsa paylaşırsan sevinirim ;)

erim yıldırır, borla için kötü yazılarını okuduktan sonra Sedona'dan da soğudum ki Aslı Bisiklet'ten alışveriş etme taraftarı değilim. Sirkecideki mağazalarına ne zaman gitsem adamın tavrı "Gitse de rahat etsem." cinsten. Adam ne fiyat sorulmasına ne de ürün satmaya istekli değil. Ama yine de düşüneceğim ;)

machinist, yazımı yanlış okudun galina 500 değil bin 500 ;) Ama onu da toplayamama ihtimalim var.

Hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Konu Haziran'a kadar(Belki de daha sonrasına kadar) tarafımdan okunacaktır. Geç olmuştur düşüncesiyle yorumlarınızı benden esirgemeyiniz :D

dogan58 bunu beğendi.
  9. djayo

djayo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Umarım yanlış yapmıyorumdur. Ticari site ismi veriyorum aktifpedal.com .Buradan specialized bakabilirsin.

dogan58 bunu beğendi.
  10. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklet Arıyorsan , 500 TL'ye Çok Zor.
    Min. 650 - 750 TL Bütçen Olmalı.
    500 TL'ye Drag Modellerine Baklabilirsin...
    Ama Bence Bütçeni 150 - 250 Daha Artırıp Nerdeyse "0" Ayarında Güzel Bir Bisiklet Dizebilirsin.Ayrıca Bisiklete Son Sözü Söylemeden Önce Civarında ki Deneyimli Bir Bisikletçiye Gidip Fikirlerini Sormalısın.
    Birde Buna Göz At

Berk Adson ve bitgon bunu beğendi.
  11. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    "Bisikleti daha çok şehir içinde ama özellikle yazları yakın illere ve 3-5 günlük gezilerde kullanmayı düşünüyorum" diye yazmışsın...O zaman(eğer biraz daha bütçeyi toparlarsan)Kron Tourer alabilirsin.

bitgon bunu beğendi.
  12. bitgon

bitgon Yeni Üye

Yorumunuz için teşekkür ediyorum ama siz de galiba yanlış okudunuz. Bütçem yaklaşık 1300 TL (1500 TL de olabilir.).

Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

13. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    ya çok pardon :) düzelttiğin için saol :)

14. izzetatala

izzetatala Yeni Üye

Seviye:
    corratec cros base senin için ideal olan bir model incelemeni tavsiye ederim

15. bitgon

bitgon Yeni Üye

Önerilenler

Burak Yılmaz -> Corratec expert http://www.atlaskamp.com/index.php?page=urun_detay&urun_id=12938
    Emirhan Atasöz -> Kron, Sedona, Giant, Specialized (Specialized HardRock http://www.aktifpedal.com/prod.asp?id=2207)
    djayo -> Hardrock Pro Disc http://www.aktifpedal.com/prod.asp?id=2207
    erim yıldırır -> Sedona 761 http://www.sedona.com.tr
    machinist -> Sedona Borla http://www.sedona.com.tr
    Sedat TOSUNOĞLU -> Kron Tourer http://www.eforbisiklet.com.tr/urunlerimiz.php?marka=4&kategori=6&id=41
    izzetatala -> corratec cross base http://www.atlaskamp.com/index.php?page=urun_detay&urun_id=15007

Önerilmeyenler

dj-61 -> Salcano

Önerdiklerinizi ve önermediklerinizi paylaşmanızı bekliyorum :)

16. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben Whistle, Bianchi, Kron ve Sedona nın modellerine bakmnanı öneririm ama Salcano önermem...

bitgon bunu beğendi.
  17. murat ırmak

murat ırmak Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaş 1300 tl ile 1500 tl arası demiş bende ilk okudğumda farkememiştim:)

18. murat ırmak

murat ırmak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bitgon bunu beğendi.
  19. bitgon

bitgon Yeni Üye

İlginiz için teşekkür ederim ama sahibinden.com'a girerken sorun yaşıyorum. Siteyi açamadım. Önerdiğiniz bisiklet galiba Whistle Miwok 1052 D http://www.sundubisiklet.com/urun-detaylari.asp?marka=Whistle&model=Miwok 1052 D

Kilosu biraz fazla gelse de Whistle Miwok 1052 D da artık takip ettiklerim arasında ;)

Tekrar teşekkür ederim.

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben kron3000 öneririm. bir bisikletten beklenecek herseyi veriyor. ben 3 yıldır kron kullanıyorum kron1000 ile başladım suanda 2000 kullanıyorum. gözüm bir üst seride :) kadro 3 dipcikli ve özellikleri :
    Kadro Alu 7005 Double-Butted
    Maşa Suntour XCR LO
    Boğaz Yatağı VP A41-AC
    Arka Vites Shimano RD-M510 SGS
    Ön Vites Shimano FD-M511
    Vites Kolları Shimano SL-M530
    Fren Kolları Shimano BL-M510
    Frenler Shimano BR-M530
    Ayna Dişli Shimano FC-M410
    Orta Mil Shimano BB-UN26
    Gidon Uno
    Boyun Uno