Hangi Bisikleti Nereden Almalıyım

akn

Üye
Tepki
11
Merhaba herkese,
Öncelikle forumu biraz okudum ve bisikletler hakkında bazı bilgilere sahip oldum diyebilirim fakat teknik konuların üzerinde fazla durmadım çünkü onlar için belli temel konuları bilmem veya tecrübemin olması gerektiğini düşündüm. Bu hafta muhtemelen bir bisiklet alacağım ve hangisini almam gerektiğine bir türlü karar veremedim. Hatta dağ bisikletimi yoksa şehir bisikletimi alacağıma bile karar veremedim o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var. Uzatmadan merak ettiğim konulara geçmek istiyorum.

1. Ben şehir içinde genelde maltepe bostancı - kadıköy gibi hatlarda kullanacağım ama arasıra şehir dışına çıkacağım veya patika yollarda kullanacağım bir bisiklet arıyorum. Patika yollar çok çok nadir olacaktır eminim. Bu tarz bir bisiklet için Dağ bisikletimi yoksa şehir bisikletimi tercih etmeliyim. Şehir bisikletlerinin görüntüsü nedense hoşuma gitmiyor. Dağ bisikletleri, kalın tekerleri vs görüntü olarak beni tatmin ediyorlar.

2. Nereden alabilirim? Hangi markayı önerebilirsiniz. 600 TL gibi bir para harcamayı düşünüyorum. 2. el bisiklet almamı önerir misiniz? 28'' dağ bisikleti bulabilir miyim?

Okuyan, zaman harcayan ve yanıtlayan herkese teşekkür ederim.

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Kalın tekerler sizi görüntü olarak tatmin edebilir ancak bir yol bisikleti yada bir tur bisikleti yanında traktör gibi kalır(bende hem yol hem mtb kullandığımdan söylüyorum).Gereksiz yere yorulursunuz eğer araziye girmeyecekseniz mtb ile.Ben tur bisikleti öneririm.İstanbulda ben bisiklet alabileceğiniz bir tek sirkeciyi biliyorum.Model olarakta salcano city sportları önerebilirim o bütçe ile.

Murat Sarp

Üye
Tepki
48
genellikle şehir içinde kullanacaksanız, şehir bisikleti alın. şehir bisikletleri lastiklerinden ötürü toprak ve patikada biraz zorluyor. bisikletinizi daha çok asfaltta kullanacaksanız mtb almak mantıklı değil bence.

Tepki
18
merhabalar. bence fotolardan gördüklerinizle ön karar vermeyin. sizin kullanım alanınızda keyif ile sürebilmeniz daha az yorulmanız daha seri ve atak sürüş yapmanız için 28" hafif bir bisiklet isinizi görecektir.
siz yinede bisikletciye gidin binin kullanın ama sehir bisikleti veya yol siz e daha cok uyar.
ben kron tourer kullanıyorum sizin bütceniz 21 viteslisine asagı yukarı yeter.

suadiyede star bisiklet var googledan bulabilirsiniz carraro ve bianchi bisikletler var

size carraro yu tavsiye ederim
carraro 419 iyi ve ve fiyatı cok uygun bi dag bisikletidir
veya 804 elit alın camurluk bagaj içinde fiyatı güzel hızlı seri bi şehir bisikletidir.

• Beğen
Tepkiler: akn

akn

Üye
Tepki
11
Yanıt veren herkese teşekkür ederim.

Şehir bisikleti almaya karar tecrübenizden yararlanarak şehir bisikletklerinin tekerlerini mtb ile değiştirebilir miyim? İkinci el almamı önerir misiniz?

Bisikletcim.com'da Carraro ve Salcano ve Bianchiler o fiyatlara var. Amortisörlü olması daha iyi değil mi? Tanıdık 2. el temiz satan bir tanıdığınız var mı?

Sorular biraz fazla oldu sanırım ama bisiklet dünyasını bu kadar çeşitli olduğunu bilmiyordum

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
@akn
Kitlenebilir amortisörlü bir şehir bisikleti almanız daha iyi olur.bozuk yollarda amortisörü açarsınız.

akn

Üye
Tepki
11
Merhaba arkadaşlar ikinci el hakkında ne düşünüyorsunuz? Anadolu yakasında nereden alabilirim? Kimsenin tanıdığı yok mudur?

Tepki
18
2 el tavsiye edilmez pek birde donanımları ile oynanmıs falan olur , kadrosunda biyerde catlak cizik olur ..

hocam al sıfır temiz bir bisiklet rahat rahat kullan..

kitlenir amortisör olabilir ama olmasada olur . zaten o bütceye alacagın bisiklette amortisör o kadar kaliteli olmayacaktır..

sana carraro 804 elite öneririm kron tourer da olabilir. sıfır al , lastikleri sana yeter yol bisikleti kadar ince değildir İstanbula uygun lastik kalınlıgı.

carraro prizma da alabilirsin ama lastikleri incedir istersen biraz daha kalın lastik ile değiştirirsin fiyatı sanırım 550 civarı.

• Beğen
Tepkiler: Sait Hislioğlu

akn

Üye
Tepki
11
Cevap verdiğin için teşekkür ederim mehmet, bu bahsettiğin bisikletleri nereden alabilirim?

Bir de internette araştırırken şunu gördüm, ince lastiklerle kaldırımlara inip çıkarken lastikler bitebiliyormuş? Ne kadar doğrudur? Açıkçası ben kaldırımlara iner çıkarım diye düşünüyorum, bu durumda mtb bisikletlere mi yönelmeliyim?

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
(link)
bu konuyu incele. arkadaş bisikleti yeni almış fakat içine sinmemiş satarsa önereceğim bir bisiklettir.

• Beğen

akn

Üye
Tepki
11
Haklısınız hocam arkadaşın başına tatsız bir olay gelmiş ne yazıkki. Kayseri de olmasa düşünebilirdim ama Kayseri için kargo işlemleri orataya çıkacak bir de

akn

Üye
Tepki
11
Merhaba,

(link)

bu linkteki bisikleti almayı düşünüyorum. Sizin yorumunuz ne olur?

Teşekkürler

SALİH TUNÇKIRAN

Daimi Üye
Tepki
138
@akn

kullanım amacınıza uygun olan şehir bisikletlerine bakmalısın. fiyatına aldanıp kullanım amacınızın dışına çıkmayın derim. fakat hoşunuza gitti ise görüp bakın binip test edip öyle alın.

• Beğen

akn

Üye
Tepki
11
Bugün suadiye sahile çıktım ve çoğu kişide mtb bisiklet vardı açıkçası. Almalarının bir sebebi olmalı diye düşünüyorum fakat tecrübenizi de kesinlikle dikkate alıp şehir bisikletlerine tekrar dönüyorum. İlgimi çekenlerde oldukça pahalı :( ben biraz daha araştırayım sonra kısmetse buradaki akşam gezintilerine katılmayı planlıyorum :)

Tepki
3
Bence dağ bisikleti almak daha mantıklı.Çünkü şehir bisikletiyle sadece yollarda sürebilirsin.taşlık alanda süremezsin.ama dağ bisikletiyle yollarda,dağda patika yollarda rahatlıkla sürebilirsin.

bence senin bütçene uygun tüm işlevlerini görebilecek 2 tane bisiklet var:

Kron xc 250=(500-550 tl arası)

carraro 419=(650-680 tl arası)

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Şehir içinde kesinlikle MTB alınmamalı.Sonra başlarsınız hızlı gitmiyor , düz lastik ne önerirsiniz diye tonla iş fakat 28 jant tur bisikleti olmaz hiçbiri.Benim kadrom izin verseydi hemen 28 tekerleğe geçerdim fakat uymuyor...O sahilde gördüklerinin çoğu MTB nin görünüşüne aldanmış ve bisikletçiler tarafından bisikletleri kakalanıp satılmış insanlardır.Ha şu da var.Adam hep dağda kullanıyordur.O gün sahilde dolaşayım demiştir.Kısacası sebebi BİLGİSİZLİK...Kimseye laf etmiyorum buradan çünkü zamanında bende görünüşüne aldanıp dağ bisikleti aldım.Şimdi yol bisikletine geçmek için uğraşıyorum...
@Halil Aksoy

Tamamen yanılıyorsun dostum.28 inç teker kullanan arkadaşlarım var.Çok rahat taşa toprağa giriyorlar.Bana eğer gösterirsen tur bisikletinin giremeyeceği sadece bir MTB bisikletinin gireceği yer ve kullanacağın sadece böyle yerler ise sana hak veririm...

Tepki
3
Lütfü kardeş bence yazımı birdaha okuyun.ben şehir bisikletiyle taşlık ve patika yollara giremezsin dediysem,hiç giremezsin demedim.girersin ama tekerin patlayabilir,jantın yamulabilir,akordun bozulabilir.Sonrada başına bir sürü dert alırsın.Mtb ile hız yapamama sorunu sana ait.Belki alıcak kişi hız yapmak istemiyordur.Mtb'ye asfalt lastiği takıp yolda da gayet hız yapabilirsin.28 inç teker kullanıp taşa toprağa giren arkadaşların olabilir ama şehir bisikleti şehir içi asfalt kullanımı içindir.Ben yol bisikleti de kullandım ama mtb kullanıcısıyım.Mtb arazi yarışlarına yada redbull yarışlarını izle sonra yol bisikletiyle girilemiyiceği konusunda bana hak vereceksin:in:Tabi senin düşüncelerine de saygı duyarım.Benim bu konuda düşüncelerim bu kadar:)

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@Halil Aksoy

Hocam siz MTB yarışlarından bahsediyorsunuz.Bu konuda bende sizin görüşünüze saygı duyuyorum.Benim size verdiğim cevap tamamen bu konuyu açan arkadaşımız doğrultusunda verdiğim cevaptır.Arkadaş orda çoğunlukla hep şehir içi , çok nadirde osa patika yolda kullanırım diyor.Bu özellikteki bir kullanıcının patika yoldaki kullanışını Redbul MTB sporcusu ile karşılaştırmanızı doğru bulmuyorum....