Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Bisikleti Almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında tahirkaya tarafından paylaşıldı.

1. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkese merhabalar, sitede yeni üyeyyim.

Öncelikle bisikletforum.com gibi bir site ile tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.

İhtiyaçlarım doğrultusunda bir bisiklet almak istiyorum. Forumdan ve internetten kaynak araştırırken gördüm ki yazılan bilgiler ya çok detaylı(veya benim anlamayacağım şekilde bilgiye boğulmuş) ya da hiç bilgi yok.

Birkaç tane soru soracağım. Sorular sizin için çok basit olacaktır, acemiliğimden dolayı mazur görün.

Bisikletimi şehiriçinde ulaşımımda ve uzun turlarda kullanmak istiyorum. Ege-Akdeniz sahil turu-karadeniz turu gibi.

Edit: Bisiklete çadır, mat vs. taşıyacağımdan dolayı bagaj veya heybe ekleyeceğim.

Şehir veya yol bisikletime ihtiyacım var sanırım. Şehir bisikletleri ve tur bisikletleri aynı işlevi mi görüyor?

Ve ben hangi bisikletten daha çok verim alabilirim. Yol bisikletleri ile dağ yolları olmasa bile asfalt olmayan patika vs. yollarda kullanabilir miyim? Şehir bisikletleri uzun yollarda hantal mıdır?

İkinci el aksesuar hariç 800 liralık bir bisiklet almayı düşünüyorum. Ekipmanlara ise 200 lira civarı verebilirim.

Üstatla lütfen bildiklerinizi paylaşın da bu acemi aydınlansın:)

Şimdiden sizlere teşekkür ederim:)

2. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cylocross,city-tour,özellikle hybrid bisikletler.Arazi-asfalt ta performans iyi. Size http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=994 donanımları gayet iyi.27 vites.Kitlemeli maşa.Özellikle yokuşlarda kitlenebilen maşası var.Heybe takmaya müsait kadrosu var.Boya kalitesi,kadrosu şık bisiklet.Uzun tur için seri ,akıcı bisiklet diyebilirim.Offroad tarzı patika yollarda gider.Ben mesela arazide hybrid bisikleti sürüyorum.Bununda maşası amortisörlü,hybrid tarzı diyebilirim.Arazide bile kullanılır.Bütçeye göre donanım ve özellikleri gerçekten iyi,kaliteli.Peşin alımda cazip indirim payı her bisiklette olur.Bu fiyata böyle donanım set açıkcası göremedim.Salconun'da bisiklet kombinesini çok beğeniyorum.Yerli yerinde güzel donanım topluyor.İstanbul'da bende bisiklet sürüyorum.Düz yollları pek yok.Devamlı yokuş,tepe.Bu tarz modeller çok iyi oluyor.

tahirkaya bunu beğendi.
  3. Galip.Emre.Colak

Galip.Emre.Colak Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Tahir merhaba,

Ben de yakında bir bisiklet alacağım uzun süredir inceleme yapıyorum. Dediğin gibi bir tur planım benim de var arkası seleli şehir bisikletlerine baktım. Daha sonra kendime güvenemeyip elektrikli olanlarına da baktım. yeni çıkan 2013 model elektrikli bisikletlerde fiyatlar yaklaşık 500 TL düşmüş. bunun yanında şehir bisikletlerinde de %10 bir artış var :) Henüz 2013 modeller bisikletçilere ulaşmadı sanıyorum. hevesimi hemen alabilmek için de havaların biraz daha düzelmesini bekliyorum. Bisikleti ne zaman alacaksan haber ver olmadı birlikte alalım belki indirim de yaptırırız :))

aşağıdaki bisikletler dikkatimi çekiyor bir göz atabilirsin.
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=75
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=114

tahirkaya bunu beğendi.
  4. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kron tourer veya carraro 704 azımut modellerıne bakmanızı da onerırım

tahirkaya bunu beğendi.
  5. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Öncelikle hepinize teşekkür ederim. Kafam o kadar karışık ki mesajlarınızla her şey çözülüverdi :)

Üstat bu güzel mesajınız için teşekkürler. Mesajınız benim için kesinlikle çok faydası oldu. Şehir bisikletleri benim ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşündüm iyice. Yol bisikletleri offroad ve heybe durumunda dezavantaj oluşturabiliyor sanırım.

Okuduğum başlıklarda da Salcano City modelleri çok sık tavsiye edilmişti. İlk mesajımda belirttiğim gibi 2. el almayı düşünüyorum. Bisiklet için internetten arama yapacağım.

Üstat iki model birbirinden çok farklı sanırım.

Ben 2. el almayı düşünüyorum. İlerde elden çıkarınca daha iyi bir modele geçmek daha az maliyetli oluyor. Yoksa birlikte alır, sıkı bir pazarlık yapardık:)

Barış Hocam dediğiniz 2 bisiklet için de kullanıcı yorumları ve ilanlarına bakacağım.

Almayı düşündüğüm bisiklet ilanı linklerini buraya yazacağım. Yine yorumlarınızı eksik etmezseniz sevineceğim.

6. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar önerilen modellere baktım.

Sorumun tam anlaşılmadığını düşünüyorum.

Ben ikinci eli 800 lira civarı olan bir model bakıyorum. Buna göre hybrid tur bisiklet önerilerinizi tekrar alabilirsem sevinirim :)

Edit: Ben bir yandan ikinci el ilanları araştırıyorum. Sizin de ikinci el ilan önerileriniz varsa onlara da göz atarım:)

7. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  8. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Barış Bey, son yazdığımı okumadınız sanırım.

Ben ikinci elleri 800 lira civarı olacak diye belirttim.

9. enes_Sari

enes_Sari Yeni Üye

Adı:
    ensar
    sinop gibi rampa bir yerde şehir içi kullanım için hangi bisikleti önerir siniz?

800 tl bütçeli

10. Dogukanersoz

Dogukanersoz Yeni Üye

Adı:
    Doğukan Ersöz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @enes_Sari biraz bütçeyi arttırmanız durumunda şehir içi kullanımızı kolaylaştıracak şehir/tur (sıfır) bisiklet almanız mümkün olacaktır. İkinci el tercih ederseniz ikinci el satış sitelerinde istediğiniz kriter filtrelemesini yaparak biraz fikir edinip daha net yardım alabilirsiniz.