Hangi bisikleti almalıyım?

cabincrew

Üye
Tepki
2
İsim
İbrahim MİSİR
Merhabalar 700 tl ve civarı bütçem var şehirde de kullanacağım ama arada dağda bayırda da sürebilieceğim bir bisiklet almak istiyorum.
Salcano city fun ve salcano ng 750 bisiklet modelleri ilgimi çekiyor.Disk fren ile v fren arasında ciddi bir farkl var mı ?İlk bisikletim olacağı için açıkçası 500 den fazla vermeyi düşünmüyordum fakat iyi bir bisiklet galiba daha yukarılarını hak ediyor.Gerekirse bütçe olarak 700 den daha yukarılara çıkabilirim.
Tecrübeli arkadaşlar bu yazdıklarım ışığında ne önerirsiniz ? bu arada boyum 1.87 kılom 90

Scudo

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
(link) bu tipte bir şey almanız mantıklı olurdu. city fun la biraz bozuk yola girseniz akord makord kalmaz tekerlerde. Zaten dar ve ince olduğu için bırakın dağ bayırı bozuk yolda bile sıkıntı verir. Amortisör olayına girmeden kalın lastikli bir modelle engebeli yerde de şehir içinde fazla uzun olmayan mesafelerde de keyifle kullanırsınız.

Boyunuza göre olanını da marka ve modeli belirledikten sonra sorarsanız çok daha tecrubeli oanlar yardımcı olacaklardır

• Beğen
Tepkiler: cabincrew

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Daha çok şehir ağırlıklı olacaksa hibrit almanda büyük bir fayda vardır. Yalnız bütçe konusunda ne kadar çıkarsanız o kadar kafanız rahat olur. Bende bundan bir kaç ay önce 1.400 TL Sedona 325 aldım. Kesinlikle gerek tasarımı gerek yol tutuşu gerek dayanıklığı ile hiç üzmedi. Eğer siz daha çok macera aramak için dağ felan düşünüyorsanız salcanonun fiyat performans bisikletlerine yönelebilirsiniz. Bu arada 2015 modelleri araştırın 200-300 tl daha ucuz oluyor tasarım dışında hiç bir değişiklik farkı yoktur. Kadro boyunuda iyice araştırın en önemli husus budur.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Arseyus
Ben de sedona 325 düşünüyorum hocam 1400 tl ye nerden aldınız

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Hibrit iyi de, ibre hemen 1000 tl nin üzerini gösreriyor ve dağ bayır dendi mi hibrit te olsa soru işareti.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
@brky1905 Diyarbakır sedona bayisinden aldım. Ama şuan nette 1300 tl kadar olduğu yazılmaktadır. Bölgenizde sedona bayisi var gidin görüşün aynı model orda varsa 1300 kadar anlaşın eğer model yoksa nette olduğunu alırsam montajımı yapabilirmisiniz diye sorun. Normalde bu tür vakalar'da alt segmentler ücretsiz montajı yapmazken sedonanın internettende alsan montajını ücretsiz yapacağını düşünüyorum. Yapmazsalarda en kötü 50 tl ile montajı yaparlar.

Alırken yeşil siyah rengini bul. Çok şok bir bisiklet insanlar hayran kalıyor.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Arseyus Sedona'nın birkaç bayisi var gider sorarım 1300 ise tam benim düşündüğüm fiyat aralığında lakin parayı ayarlamam için beklemem lazım turkuaz mavi-beyazı vardı sitede o da güzeldi.teşekkürler hocam

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
@kutsaruzgar Haklısınız fakat arkadaşın bu videoyu izlemesinde büyük bir fayda var.

@brky1905 Gidin görün hangisini hoşunuza gidiyorsa onu alın. Ben carraro sportive 227 alacaktım deore aktarıcı gidondan kalitleme var diye. Sonra ne olduysa sedona bayisine bi giriyim dedim derdimi anlattım gel bi sen dedi çıkardı siyah yeşil sedona 325 ilk bakışta aşk derler ya gidiondan kilitleme deore aktarıcının bir anlamı kalmadı artık. Zerre kadar pişman değilim zaten sedona olması bile başlı başına bir tık üste. Tüm parçalarda eşit derecede kaliteli yapılan bir bisiklet.

Alırken kadro boyuna dikkat et ve genelde pedallarında ses çıkma sıkıntıları oluyor böyle bir durum olursa değiştir aynı ürün olmazsa muhtemelen satıcı sana ücretsiz olarak bir üst model pedal vericektir bende öyle olmuştu daha hafif bir pedal vermişti.

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Bu video daki 1188 tl. nispeten bozuk yolda kullanılabilir.
cabincrew 700 tl civarı demiş ve dağ bayır da da kullanmak istiyor.

Aly

Üye
Tepki
94
İsim
Aly
Bisiklet
Kron
City fun u kullanan arkadaşım hiç memnun değil.