Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Bisikleti Almalıyım ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Kemal34 tarafından paylaşıldı.

1. Kemal34

Kemal34 Yeni Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Arkadaşlar herkese slm.

Tecrübeli arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var !!!!

Sahilde dolaşmak için aldığım Kron marka bisikletimi satıp, bi arkadaşımdan Corratec Motion Mtb bisiklet aldım.Bisiklet çok iyi, bakımlarınıda yaptırdım ve bana göre çok uzun olan Bakırköy/Sirkeci arasında yolculuk bile yapmaya başladım.
    Aldığım arkadaş sağolsun üzerine yol lastiğide taktırmış.

Yol aldıkça bu işten keyif almaya başladım ve bu spora daha fazla zaman ayırmaya karar verdim.

İlk işim foruma üye olup, incelemelere başlamak oldu.

Forumları okudukça kafam karışmaya başladı.Bu sporun ne kadar çok teferruatı varmış. Artık işin içine girdikçe öğreneceğiz inşallah.

Lafı uzatmıyayım, derdimi paylaşayım.

Kullandığım bisiklet bir arazi bisikleti olduğu için uzun yolda beni yoruyor.26 jant yolda ağır kalıyor ve bisiklette bana göre kg olarakda ağır. Yol bisikletleri yağ gibi gidiyor, tipi ve hafifliği beni cezbediyor ama forumlarda hep olumsuz yorumlar var.

Sizlerden ricam, tecrübeli arkadaşlar bana bir fikir versin.

Ben Yeşilköyde ikamet ediyorum. Sahil güzergahını kullanmak ve katılmayı planladığım gruplarla turlara çıkmak istiyorum.

Ne tür bir bisiklet almalıyım?

Marka olarak önerileriniz nelerdir?

Bütçe olarak herhalde 2.000/3.000 TL.yi gözden çıkarmam gerekiyor.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Kemal Çelebioğlu

2. Ozan KARAKAYA

Ozan KARAKAYA Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Kemal Bey;
    Öncelikle foruma hoş geldiniz.İhtiyacınız olan bisiklet türü zannediyorumki ''Şehir-Tur'' sınıfı bir bisiklet olucaktır fakat bu tip bir bisiklet kullanırsanız arazi kullanımını biraz askıya almanız gerekli malum lastikler MTB' ye göre ince Yol Bisikletine göre az da olsa kalın benim şahsi görüşüm bu tür bisikletlerle fazla araziye çıkılmamasıdır. Lakin işinizi fazlasıyla görecektir. Kolay Gelsin İyi Pedallamalar