Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi bisiklet türünü tercih etmeliyim?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Yakuli tarafından paylaşıldı.

1. Yakuli

Yakuli Yeni Üye

Adı:
    Yakup
    Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,bu forumdaki ilk mesajım.Şimdi soracağıma benzer sorular daha önce sorulmuştur ama ben forumda gezinirken kafamdaki soruya tatmin edici bir cevap bulamadım.İstanbul Sarıyer'de oturuyorum ve sahil yolu boyunca kullanabileceğim bisiklet arıyorum.Şimdilik amacım kilo verip kondisyon kazanmak ama ileride turlara katılmak veya şehirler arası gezi yapmak gibi planlarımda var.Bu amaç doğrultusunda yol bisikleti almam lazım sanırım ama başlangıçta kondisyon açısından zorlanıp hevesim kırılır diye korkuyorum.Bu konudaki endişelerim yersiz midir ? Yoksa yol bisikletinden uzak mı durmalıyım ? Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    Dip not : Boy 1.80 Kilo 92.

2. Ferhat Karaca

Ferhat Karaca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Carraro Sportive 327. 2 ayda 10 kilo verdim...

Uzun tur da yapabilirsin bu bisiklet ile...

3. Yakuli

Yakuli Yeni Üye

Adı:
    Yakup
    Seviye:
    Tavsiye için teşekkür ederim.Carraro bisiklet satışı yapan mağaza var mı bildiğiniz yoksa internetten mi sipariş vermeliyim ? Bir de bisikletin ölçüleri ne olmalı ?

4. Kadirhan

Kadirhan Kıdemli Üye

Adı:
    Kadirhan D.
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yol bisikleti de olur, şehir bisikleti de. Rakam önemli.

5. Yakuli

Yakuli Yeni Üye

Adı:
    Yakup
    Seviye:
    1.500-2000 tl arası bütçe var .

6. Kadirhan

Kadirhan Kıdemli Üye

Adı:
    Kadirhan D.
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Cannondale quick 6 öneririm. Bir bakın

7. İlyas Berkay ATAY

İlyas Berkay ATAY Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    En başta hibrit tarzı hem hafif arazide hem de yolda kullanabileceğin bir bisiklet alsan daha çok işine yarar ama kondisyon yapmak istiyorsan ve daha çok yolda kullanacaksan yol bisikleti alman senin açından daha yararlı olur diye düşünüyorum. Bütçene uygun olaraksa salcano city sport 10hd fena değil, geçenlerde bir tanıdığım almıştı yeni başladı bisiklete, gayet memnun şu an. Dediğim gibi, hibritle başla daha sonradan tarzına tam olarak karar verince yol ya da başka bir tür bisiklet alman senin açından daha yararlı olur. Tabi daha bilgili bisikletçilere sorsan daha çok yardımcı olurlar.

8. Tasogare

Tasogare Bisikletkolik

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    selam yeni üye, öncelikle şunlara bakmalısın, temel mantığı kavrayıp hangisi daha çok işine yarar biraz anladıktan sonra beğendiğin modeller arasından karşılaştırma hazırlayıp tekrar sorabilirsin. önce kendin mantığını kavramazsan başkalarının seçimlerini yaşarsın, ve tam ihtiyacın olan bisikleti bulman sadece şansa kalır.

Bisiklet seçim kılavuzu ve bisiklet türleri

mesutmutlu bunu beğendi.
  9. Yakuli

Yakuli Yeni Üye

Adı:
    Yakup
    Seviye:
    @Tasogare Hocam ben baktım o kılavuza ama yol ve şehir bisikletleri arasında kaldım.

10. Tasogare

Tasogare Bisikletkolik

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    neden hangi sebeplerle ? eğer kafanı kurcalayan şeyleri açarsan çözüm bulunur

11. YashaZake

YashaZake Yeni Üye

Adı:
    Semih ASLAN
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ohooo kardeşim sen baştan yanlışsın ne demek hevesim kirilirsa? Bu soruyu soruyorsan zaten bastan kaybettin aci yok rock aci yok yilmayacaksin o kilolari verip kondisyon kazanacaksin ve turlara cikacaksin erkeklerin hayalleri ölmez en kisa zamanda bisikletini alip baslaman dilegi ile

mesutmutlu bunu beğendi.
  12. Mertkangunes

Mertkangunes Üye

Adı:
    Mertkan G
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Triban 520 ye bak istersen

13. BurakS

BurakS Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    GEOTECH TRIP 5 22.YIL ÖZEL SERİ ŞEHİR/TUR BİSİKLETİ

Geçenlerde mağazada gördüm, gayet şık ve hafif, donanımlar iyi, servisi garantisi iyi. 22. yıla özel ürettirmişler sanırım düşünürdüm ben. Pedalları, fren bacakları, arka arttırıcı benim cannondale quick 4'ten dahi iyiydi. Fiyatta da bişeyler yaparlar heralde.

14. Yakuli

Yakuli Yeni Üye

Adı:
    Yakup
    Seviye:
    @Tasogare Yol bisikleti için kondisyon gerektiği ve profesyonel işi olduğu söyleniyor.Ben daha yeni başlayacağım ve fazla 10 kilom olduğu için altından kalkabilir miyim diye kuşku duyuyorum.

15. Kadirhan

Kadirhan Kıdemli Üye

Adı:
    Kadirhan D.
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Çekinmeyin, sonuçta bisiklet bu. İsteğiniz varsa 10 da verirsiniz 20 de. Yol da sürersiniz dağ da. Bence herhangi bir bisikletçiye gidin, gözünüzle görün, dokunun ve rastgele deneme yapın. Ben hayatımda Lapierre diye bir marka duymamışken şimdi Lapierre bisiklet kullanıyorum. Siz de görünce kriterlerinizi daha netleştirirsiniz. Ardından en uygun bisikleti beraber buluruz.

16. Yakuli

Yakuli Yeni Üye

Adı:
    Yakup
    Seviye:
    Herkese cevaplar için teşekkürler.
    Hocam bu bisiklet aklıma yattı ve içime sindi.Sitede 44 - 49 ve 52 cm olmak üzere 3 adet boy seçeneği var.Boyum 1.80 m ,bacak boyum 82 cm.Bana en uygunu hangisidir ?

17. Tasogare

Tasogare Bisikletkolik

Adı:
    Mugen
    Seviye:
    öncelikle yapabilirmiyimden çıkıp, ne yapmak istiyorsun ona karar ver, çünkü sever ve istersen yaparsın, yol bisikletiyle illa 45 ortalama tutturman gerekmiyor :)

ne amaçla kullanacaksın, çoğunlukla hangi zeminde kullanacaksın, hangi teknikleri öğrenmek uygulamak istiyorsun (yani disiplin, yol bisikleti mi, şehir bisikleti mi, mtb mi ?)

decathlona gidip bu 3 bisikletide dene en azından, gerçi pürüzsüz zeminde denersen kesin yol bisikleti alırsın :)

eğer bisiket tecrüben oldukça az ise, yarış tipi dropbar yerine, düz gidon tercih edebilirsin, ne yapmak istediğine karar vermen gerek, herşeye alışılır.

18. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Hazir btwin alur 2500 lira olmuşken kaçırma bence .

19. Yakuli

Yakuli Yeni Üye

Adı:
    Yakup
    Seviye:
    @Tasogare Durum şöyle ki sarıyer sahili boyunca düz yolda kullanmayı düşünüyorum.Şimdilik amacım kilo vermek,fit olmak ve kondisyon kazanmak.

20. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sizin yerinizde olsam seçimim sağlam bir şehir bisikleti olurdu. İlginçtir ki hiç şehir bisikletim olmadı. MTB ve yol bisikletlerim oldu. Tura çıkma ihtimaliniz varsa şehir bisikleti daha iyi olur bence çünkü ek yük taşımak için daha uygun olurlar.
    Tura çıkmak yada normal sürüşte bile üzerinizde yük taşımayın çok rahat edersiniz. Sırt çantası ve bel çantası hele hele sıcak havalarda çok sorun. Mümkün olduğunca bisiklete taşıtın yükünüzü.
    Kadro boyu size 54 cm den aşağı pek olmaz ama alacağınız bisikletin geometrisine bağlı olarak değişir. Bunu da sele yüksekliği ile gidon yüksekliği ayarları ile yaparsınız. Nokta atışı aslında zor çünkü bazen aldığınız bisiklet ilk anda tamam desenizde bir kaç sürüş sonra vucudunuz uyum sağlamayabiliyor. Bu durumda da sele boyu zaten ayarlanabilir sadece gidon için ince ayar yani farklı boğaz uzunlukları gerekebilir.