Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi bisiklet?? Kafam cadı kazanına döndü

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında orçun törer tarafından paylaşıldı.

1. orçun törer

orçun törer Yeni Üye

Selamlar bisiklete yeni başlamaya karar veren birisiyim dolayısıyla hemen hiç bilgim yok, hem kendime hem de eşime birer bisiklet almaya karar verdim eşim için seçim ürünleri biraz tarayınca zor olmadı (ne de olsa estetik onun için ilk sırada ) aşağıdaki bisikleti ona alacağım çoooook tatlı bişey :))

http://www.trekbikes.com/int/en/bikes/bike_path/pure/purelowstep/

fiyatı 490 euro

bunu görünce kararı verdim ama iş kendime seçmeye gelince işi bilmediğimden iyice kafam karıştı, günlerdir forumu karıştırıyorum ama iyice karar vermekten uzaklaştım
    bisikleti şehir içi ve dışında karışık kullanacağım, şehir yoları zaten berbat araziye de çıkacağıma göre ya tam dağ bisikleti ya da dağa yakın hibrit gerekiyor sanırım fiyat üst sınırım 800 euro, corratec superbow güzel olabilir gibi geliyor.. satıcısı bacakları rahat ettirmediğini söyledi ama, forumlarda en çok tavsiyeyi ise corratec motion almış gibi görünüyor

1- marka ve tür ne olabilir
    2- fiyatlar internette görünen direk fiyatlardır bunlar üzerinden pazarlık yapmalı mıyım, mesela yukarıda bisikleti kaça çekebilirim sizce
    3- bisikleti netten alıp kargoyla diyarbakıra getirticem direk görme şansım yok yani, ne gibi sıkıntılar yaratabilir
    şimdiden hepinize teşekkür ediyorum

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  2. Gürkan Güler

Gürkan Güler Üye

Seviye:
    Ben Cannondale trail sl 3 gibi mtb bisikletlerini tavsiye ederim. Hem arazide hem de şehir içinde rahatlıkla kullanabilirsin.

orçun törer ve Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  3. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Trek 3700 tek geçerim bende :)

4. orçun törer

orçun törer Yeni Üye

ne güzel bisikletler :)) ama ciddi fiyat farkı var aralarında ve kıyaslayamıyorum ne yazık ki... beklentim sade şık ve uzun ömürlü bir bisiklet.. fiyat perfırmans oranında artıda olmak istiyorum

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  5. mehmet ankaralı

mehmet ankaralı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bence sedonanın türlerine bak çko güzeller ve yarın senona borla 2011 alıyorum :)

6. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    1. Düşük bütçeler için Sedona, Kron, önceki yıllardan Scottlar, Whistle ve Carraro, vb.. Bütçe genişse Scott, Trek, Specialized, Giant gibi dünya markalarını tercih edebilirsiniz. Dediğiniz gibi hibrit bisiklet daha uygun olur. İnsanlar dağ bisikleti alıyorlar ama sonuçta ezici çoğunlukla asfaltta kullanıyorlar. Önereceğim bisikletler alt seviyede Sedona 321, Whistle Guipago 1160, orta seviye içinse Trek Fx 7,3 ve Scott Sub ya da Speedster serisi.

2. Peşin alırsanız kafadan 10% indirim olur. Pazarlıkla bunu 20%'ye getirebilirsiniz , hele bu mevsimde satışlar düşükken daha mümkün. Bu nedenle taksitle almayı önermiyorum. Online alışveriş sitesine sahip bisikletçiyi telefonla arayabilir ve özel teklif alabilirsiniz.

3. Alacağınız bisikleti denemeniz en iyisi, ancak kargoyla alacaksanız kadro boyu konusunda dikkatli olmanız gerek. Ayrıca kargoda ezilme durumları nadiren de olsa yaşanıyor. Mümkünse Yurtiçi Kargo ya da MNG tercih edin.

7. haldun sayi

haldun sayi Üye

Seviye:
    Fiyat performans da Sedonayı tavsiye ederim.

8. orçun törer

orçun törer Yeni Üye

Forumu uzun karıştırmalarım sonucunda dağ bisikleti almaya karar verdim, bundaki en önemli etken şu an diyarbakırda yaşıyor olmam trafik otomobiller için bile korkunç denecek kadar karışık daha küçük şeyleri ise görmüyorlar bile siz zamanında kaçmak zorunda kalıyorsunuz başka çaresi yok :).. markalarda çok açılmak tamamen karmaşaya neden olmakta o yüzden trek üzerine yoğunlaşmaya karar verdim 4300 ya da 4500 olabilir idye düşünüyordum bugün telefonda görüştüğüm satıcı trek 6000 e göre 4300 ün çok kalitesiz kaldığını uzun uzun anlattı, ne yapmalıyım acaba arada tam 400 euro var değecek bir fark mıdır merak ediyorum
    hanıma ise 7.3 alacağım o daha az ve keyfine sürecektir ne de olsa fiyatı sadece %10 düşürebileceklerini söyledi satıcı arkadaş.. çetin cevize mi çattım acaba

Enis AYKUŞ bunu beğendi.
  9. Enis AYKUŞ

Enis AYKUŞ Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım bence scott ama sen bizleri dinleme en iyi olan senin içine en çpk sinendir ve bunların arasından seçim yap ok hayılısı olması temenlisiyle

orçun törer bunu beğendi.
  10. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Dostum,

Önce bisikletten ne beklediğin önemli, benim bilgi ve deneyimim forumum diğer üyeleri ile kıyaslandığında çok azdır ancak daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi ben Trek 3700 kullanıyorum ve çok memnunum. Bisikleti almadan önce Trek markasında karar kılmıştım, sadece şehiriçi ve şehir dışında kullanabileceğim bir model istiyorum dedim ve 350 euro ödeyerek bu modeli almaya karar verdim. Umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir :)

11. orçun törer

orçun törer Yeni Üye

teşekkür ederim görüşleriniz için, trek 4500 ve 6000 arasında kaldım. evet ben de geçmişinde sadece uyduruk vitesi geçmeyen freni tutmayan selesi rahat ettirmekten çok popomuzu dürten bisikletlere bindim ve eminim ki 3700 e bayılacağım :) , o halde neden daha çok para vermeye çalışıyorum anlayamıyorum.. yani alt modellerinin de memnun edeceğini biliyorum ama 1000 euroya kadar çıkabiliyorken sanırım illa ki en iyisini almak istiyorum (neye göre en iyisi olduğunu bilmemek de başka bir sorun ama, muhtemelen bisikleti aldıktan sonra çok daha farklı bakmaya başlayacağım işe ).
    Babam hayatı boyunca broadwayden iyi otomobile binmedi arabalara çok meraklı olmasına rağmen, ben ömrüm boyunca hiç otomobillerle ilgilenmedim ama alabilyorken gidip son model güzel bişeyler aldım nihayetinde sanırım aynı psikoloji, hangi bisiklet olursa olsun hakkını vermeye çalışacağım

Bu arada 3700 ün şu anki fiyatı 440 eoru, %10 indirimle 400 civarı oluyor baya pahalanmış

12. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben,m aldığım dönemde 390 euroydu, bende idirimli olarak 350'ye almıştım. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun diyelim :)

13. Göker Gülay

Göker Gülay Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadrosu geliştirilmeye musait bir bisiklet alırsanız ileride keyfinize göre parçalarını acımadan değiştirirsiniz. 400-500 euro'lar fena paralar değil. Bence ilk etapta fazla uçmadan mümkün olan en iyi kadro ile işe başlayın. Hem de cebiniz fazla yanmaz. Çünkü bisikleti bir süre kullanmadan gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu %100 bilmeniz mümkün değil. Bu işlere biraz vakıf olmaya başlayınca alt seviye parçalarınızı satıp disk freninizi de takarsınız, havalı maşanızı da.

14. orçun törer

orçun törer Yeni Üye

az önce sundu bisikletten trek 6000 ve 7.3 ün siparişlerini verdim, çocukken 3 tekerlekli bisiklet alınırken bile böyle heyecanlanmamıştım heralde, şimdi tek iş kalıyor kargoyu 2-3 gün beklemek, fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederim

15. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Şimdiden hayırlı olsun, iki bisiklette kendi klasmanlarında oldukça iddialı bisikletler.:))

16. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Hayırlı olsun,ikinizede iyi sürüşler...

17. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Hem marka, hem modeller, hem de bisikletçi konusunda çok iyi tercihler yapmışsınız, tebrik ederim. Resimleri "Bisikletlerimizin Fotoğrafları" kısmına bekliyoruz..