Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi ayakkabıyı önerirsiniz

Konu, 'Outdoor' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
  2. EAHMET

EAHMET Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bende bilmiyorum..

3. bençizdim

bençizdim Üye

Seviye:
    ayakkabılar spd değil, o zaman bisiklete özel ayakkabı aramıyorsunuz.. ben de gündelik hayatta bu ayarda düşük bilek bir ayakkabıyı yaz kış kullanıyorum (salomon xa pro 3d ultra gtx) kışın sert zamanları haricinde yağmur çamur demeden işimi görüyor. eğer kışa özel alacaksanız düşük bilekli olan hafif gelir, üşürsünüz. onun için bileği yüksek olanı tercih edin.

bileklerinin yukarıda olması içerisine rüzgar, yağmur vs girmesine engel olur; bot ile normal ayakkabı arasındaki fark gibi..

(ps. bisiklette spd kullandığımdan ve kışlık ayakkabım olmadığından dolayı ayakkabı kılıfı ve kat kat çorap kullanıyorum)

4. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok sıcak günler hariç bu tarz nefes alabilen botlarla gezilebiliyor. Hatta sıcak yaz günleri bile tırmanışlarda ayak bileklerimizi burkulmalardan korumak için bu botlarla gidiyoruz dağlara. Çok fazla da rahatsız etmiyor doğrusu.

Açıkçası ben ekstradan bir bot alıp israf yapmamak için şehirde giyiyorum da bence şehir şartlarında giymek için Böyle kovaya soksanız su geçirmeyecek bir ayakkabı almak gereksiz. Herhangi bir suya dayanıklı bot hem daha ucuz hem daha konforlu hem de daha şık olabilir. Ayrıca bu botların çoğu özel tabanları sayesinde kayada ve karda çok iyi tutunurken ıslak ve pürüzsüz yüzeylerde buz pateni gibi olabiliyor. Boş bir anınızda mermer bir merdivende röveşata çekebilirsiniz. Ya da yolda rahat rahat yürürken bir rögar kapağına basıp düşebilirsiniz.

Bunların haricinde bileğinin yüksek olmasının ciddi bir dezavantajı yok.

Ben bunların farkındayım ve bu botlardan satın almak istiyorum diyorsanız da ben north face'ten ziyade salomon botları tavsiye ederim size. Benzerlerine göre daha hafif ve daha konforlu oluyorlar.

http://www.k2outdoor.com.tr/Trekking-Botlari,LA_213-2.html
    http://kutupayisi.com/Category.aspx?CategoryId=10

Bu iki mağaza da genel olarak fiyatta yardımcı oluyor.

5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    bisiklet için spd alacağım zaten ama okula giderken sorun olur spd.fakültenin içinde tabanı yere sürtebilir gerçi abimde northwave rocker var yere çok çarpmıyor.benim normal günlük hayatta kullandığım adidas ayakkabı eskidi.abime mart gibi nike nin goretex ayakkabasını aldık.bende o tarz birşey arıyorum.dağcılık için pek kullanmayacağım.bende ünide bir dönem dağcılık klubündeydim normal bir botla dağda pek sorun yaşamıyordum.genel kulanım için istiyorum ayakkabıyı.

6. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Salomon Wings Sky GTX

1,5 senedir kullanıyorum. Karda çamurda su almadı hic içine, çamur olduğunda bazen araç yıkama basınçlı su ile ayağımdayken temizlediğim oldu, pantolonda waterproof o sebeple tüm çamuru atabiliyorum iş gereği çamurun içindeydik sürekli.

Şuan çölde kullanıyorum hava aldığından terleme yapmıyor (goretex olduğu halde) bunu kullanmamın nedeni cok hafif, ve dag tırmanışlarında bileği iyi kavrıyor, burkulma riskini azaltıyor.

Çok çok memnunum tavsiye ederim.

Northface, jack de kullandım ama bunun kadar comforlu ve rahat gelmemişti bana.

Çok hafif ve esneme kabiliyeti cok yüksek olduğundan sehir içi içinde cok uygun.