Hangi anahtarlar öncelikle gereklidir

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
Hangi anahtarlar öncelikli olarak gereklidir diyelim ki yolda lastiğimiz patladı yada zincirimiz koptu. yanımızda yedek lastik var, pompa var, zincirde var, ama anahtar yok, hangi anahtarlar gerekir tekerlekleri sökmek için.

ingiliz anahtarı ve alyan anahtar takımı ile bisikletin her yeri sökülebilirmi.

allen anahtar seti, yıldız ve düz tornavida, iki adet lastik spatulası ve akort anahtarı, zincir sökme takma aparatı gibi işimize en çok yarayan bir çoğu özelliğin tek bir ekipmanda toplandığı Multi Tool ile bisikletin heryeri sökülebilirmi.

ayna kol ve tekerlekleri sökmek için gereken anahtar takımları nelerdir.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

alyan anahtar takımı ve düz ve yıldız tornavida en çok kullandıklarım

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
(link)

verdiğiniz linkteki bisikletin tekerleri mandallı

mandallı tekeri olmayanlar için hangi anahtar gereklidir tekerleri sökmek için diye sormak istemiştim..

çünkü ingiliz anahtarı ağır olduğundan sadece tekerleri sökmek için uygun bir anahtar olan alyan takımı neden satmazlar anlamıyorum :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İsa bey bende 15 anahtar var onla bütün bisikletlerimi rahat söküyorum;yol bisikletim mandallı sıkıntı yok ama katlanırım vidalı yani contalı 15 ama ucu yuvarlak olan yani lokma ucu gibi olan anahtarlar'dan var bende normal olan anahtar uymadı piyasadaki çoğu bisiklete uyuyor.Çift taraflı yıldız anahtar/yuvarlak çeneli anahtar seti