Hangi amortisör?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Rock Shox 2012 Maşa Reba RL ile SF12-EPICON-X2 RL R LİTE. Her ikisini karşılaştıracak olursak rock shox a o kadar para vermeye değer mi?Yoksa epiconda yeterince iş görür mü?
(link)
(link)

Scudo

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Beklentinize bagli. Butcenizi asacaksa ve cok buyuk bir performans beklentiniz yoksa Reba'ya para vermek istemeyebilirsiniz.

Ama sunu soyleyeyim: Dual air + motion control bence XC sinifi masalarda en iyi performansi veren sistem. Ayari biraz zahmetli; ama istediginiz +/- hava basinci kombinasyonunu ve rebound ayarini tutturdugunuz zaman tadindan yenmiyor :)

Ustune bir de agirlik konusu var ki Reba'nin agirligi bayagi iddiali. Sitede verilen agirligi gercek hayatta gorur musunuz orasini bilemem yalniz...

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Paran herhangi birini almaya yeterliyse Rock Shox Reba'yı tercih edebilirsin. Ya da aynı paraya bulabilirsen Manitou'nun 2012 modellerine bir göz at derim...

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
Al Bir axon kullan :) ben birdaha amartisör alırsam axon alacağım o kesin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
şöyle diyim 2-3 yıllık periyot içerisinde öyle ağır şartlarda sürmeyeceğim en azından.Sağlam ve bakımı sorun olmayan birşey almak istiyorum.2 kat fiyat farkı var ama bazende almışken iyisini alma psikolojisi oluyor sonrada gereğinden fazla masraf yapmayım diyorum :S