Hangi alyan takımı önerirsiniz?

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar, yeni aldığım bianchi toroda amortisörde gıcırtı başlayınca alyan takımı ihtiyuaç oldu,delta bisiklet ve erdoğanlar bisikletlerin int. sitelerinden alyan takımı araştırdım,kaliteli bişey istiyorum, hemencecik ağzı bozulmayanlardan,sizlerin önerlerini bekliyorum,sizler hangi alyan takımıyla bakım-onarım yapıyorsunuz? Ben şuna karar kıldım gibi. Bir de sizin fikirlerinizi alıyım dedim.

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Ben şöyle söyliyim...

Evimde alet çantam var ve bir bisikletin üstünde en çok kullanılan 4-5-6-8 alyanlarım İzeltaş. Aynı şekilde 8-9-10 ve 14-15 anahtarlarımda öyle...

Bunları al başka bişey lazım olmaz... Çünkü Alyan çakı ile oturup öyle kalıcı bakım pek yapılmıyor...

Tepki
6
çakı şeklinde olanlar daha kullanışlı bence
diğer setler hep teker teker kayboluyor bi şekilde zaten ne hikmetse hep kaybolanlar lazım olur

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Tarık Kalkan

Peki arkadaşım iyi bir ürün paraya kıymaya razıyım;) Googlede biraz arama yaptım,Tam bir izeltaş ürünlerini satan site yok gibi..Kim satar bu izeltaş alyanları??

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@ErdincAydin78

Bir sitede şöyle bir ürün buldum: (link)
Birkaç sitede de numarasına göre tek tek satılan anahtarlar var.Bisikletin vidalarına ,özellikle fren papuçları ve amortisör vidaları kaç numara anahtardır bileniniz var mı?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@ErdincAydin78

@Hasan Çağrı

Burada yazdıklarım lazım olur en çok...

• Beğen
Tepkiler: ErdincAydin78

ErdincAydin78

Forum Demirbaşı
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
Arkadaşım teşekkür ederim,sanki amortisör ve frenlere aynı numara alyan oluyor gibime geliyor,emin değilim ama..

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@ErdincAydin78
Koçtaşta bulabilirsiniz.

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
pekı neden ısrarla cakı seklınde ıstıyorsunuz onları kullanmak daha zor degıl mı?

ben yanımda (5-6 alyan tasıyorum 5 frenler ıcın 6 sele ıcın o kadar.) hıc dıger numaralara ıhtıyac duymadım.

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Benim size tavsiyem Crank Brothers'ın modelleri.Ben de 5 li takımı var. 4 tane alyan bir tanede yıldız var.5 tanesi bütün bisiklete yetiyor.Hem de 83 gram. :D 7075 T6 alüminyumdu galiba tutulacak yerleri.Alyan ve yıldız yine paslanmaz çelik.Ömür boyu garantisi var ama burda kim bakar. :D

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bence de sadece işinize yarayan numaraları almak hem kullanım şekli hem taşıma kolaylığı açısından iyi olur.

Cr-V alaşımlılar çok sağlam oluyor alyanların, hırdavatçılardan temin edebilirsiniz. Aletin üstünde genelde yazar Cr-V şeklinde.

• Beğen

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Evet Cr-V (krom-vanadyum) malzemeden yapılanlar çok sağlam olur,zaten hep sanayilerde kullanılır bunlar.O kadarına gerek yok bence bisiklet için.Crank Brothers ya da Pro'nun ürünleri var gayet güzel,bunlar işinizi görür ve kaliteli ürünlerdir sonuçta.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
praktikerde black decker mıydı tam hatırlamıyorum 40 liraya çakı seti gibi alyan seti var..çok fena bişi..

emektar

Aktif Üye
Tepki
9
aradaşım mavic alyan takımı var bende çok küçük ve çok güzel bana hediye geldi delta ve erdoğalara bak istiyorsan çok küçük ve çok işlesel ve çokda sağlam.

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Çakı olarak kullanmak için ucuz olarak taiwan kırmızı alyan çakılar güzel, hafif olsun kaybetmem derseniz Crank Brothers ın en küçük modeli gayet hoş ve kullanışlı...

• Beğen

DoqanG

Üye
Tepki
10
İsim
Doğan Güzel
Bisiklet
Mosso
@ErdincAydin78
bazı nadir nalburlar satıyor izeltaş alyan 4 5 6 almıştım tekli tanesi 1.5 tl ye okadarda pahalı değil yani ve kalitesi Muazzam

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
6 senedir rico marka alyan takımını kullanıyorum. Daha aşınma durumu falan olmadı sapa sağlam :)

KuzeydenGaliba

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
KuzeydenGaliba
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben crank brothers marka kullanıyorum. Çakı şeklinde olanlardan gayet memnunum. Ancak dar yerlerde çalışmak gerektiğinde sıkıntı olabiliyor.

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sks tom 18 kullanıyorum ,2 yıldır.
Üzerinde herhangi bir aşınma yok ve ihtiyacınız olan çoğu şey üzerinde.
Tavsiye ederimDSC_0031.JPG