Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi aksesuarları seçmeliyim?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında asortik tarafından paylaşıldı.

1. asortik

asortik Aktif Üye

Seviye:
    Sanırım bu konu için yine en uygun yer burası, yanlış yere açtıysam affola…

Arkadaşlar Salcano NG 303 SD bisikletim yarın kargoyla geliyor. Bisikleti güvenle ve zevkli bir şekilde kullanmak istediğim için almak istediğim bazı ürünler var. Fakat hangileri iyidir, hangileri kötüdür bilmiyorum.

Amacım mümkün olan en az masrafla, kaliteli olanı, yani fiyat/performans oranı en yüksek olanı almak istiyorum. Kesinlikle ahım, şahım ürünlerle işim yok, görevini yapsınlar yeter.

Benim için ürünlerin önem sırası aşağıda gördüğünüz gibi;

1. MTB Kask (Pahalı olmayan, ama düşersem beni koruyabilecek.)
    2. Kilit (Aynı şekilde uygun fiyatlı, bisikletin güvenliğini sağlayabilecek.)
    3. Tamir seti (Gerekli olan neler bilmiyorum, ya da hangi set iyidir?)
    4. Matara ve suluk kafesi (İçeceği kesinlikle sıcak/soğuk tutabilmeli.)
    5. Çamurluk (Elbiselerimle giderken çamurlanmayayım yeter.)
    6. Far (Çok iyisine gerek yok, karanlıkta göreyim, görüneyim yeter.)
    7. Arka stop (Görülebileyim yeterli.)
    8. Sele altı çanta (Uzun yolculuklarda ıvız zıvırları koymak için.)
    9. Km saati (Anlık hızı doğru göstersin, toplam km göstersin yeter, detaya gerek yok.)
    10. Nabız saati (Anlık nabzımı doğru bir şekilde ve her koşulda göstersin, detaya gerek yok.)

Kısaca yukarıda önem sırasına göre sıraladığım ürünler için marka/model, nereden alacağım şeklinde fikirlerinizi sıralarsanız minnettar kalacağım. Özellikle kullanıcılar görüşlerini belirtirlerse mükemmel olur. Birçok araştırma yapmama rağmen kesin sonuçlara ulaşamadım, umarım bu başlık altında en uygunlarını seçebiliriz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. serhan erdoğrucular

serhan erdoğrucular Üye

Seviye:
    sele altı çanta pro markanın büyük boy modelini alırsan her türlü tamir takımıve yedek parçayı rahatlıkla taşıyabilirsin

asortik bunu beğendi.
  3. asortik

asortik Aktif Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim.

Dediğiniz far için foruma baktım, 53 ledli, acaba karşıdan gelen sürücüler için problem olmaz mı? Çünkü gördüğüm kadarıyla çok parlak ve gözleri alacak bir ışık yapıyor. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla öyle, ama gerçekte nasıldır elbette bilemiyorum.

Ayrıca nabız saati araştırması yaparken, bazı yerlerde hatalı veri aldığını, bazen hatalı gösterdiğini okumuştum, dts mi nedir öyle bir özellik (adını unuttum) bunun önüne mi geçiyor?

Yaptığınız listeyi araştıracağım, ayrıca çamurluğun markasını tam göremedim ama, sanırım her çamurluk işimi görür.

Evet uzun yolda çok gerekli olacak, öneriniz için teşekkür ederim.

4. asortik

asortik Aktif Üye

Seviye:
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Karşıdan gelen sürücü derken, otomobil ve ya benzeri taşıtları kastetmiştim. Sürücü olması gerekmez, yayalar için bile o ışığın tehlikeli olduğunu düşünmekteyim. Anlıkta olsa kişilerin görme duyusunu yitirmesine sebebiyet verebilirim, ardından oluşacak kazanın sorumlusu olmak istemem.

Şu anda fazla uzun yol yapabileceğimi zannetmiyorum, ama bir ay içerisinde günlük 10-30 kilometre arasında değişen mesafeleri gitme olasılığım var. Otomobil ve motosiklete alıştık, bakkala bile onlarla gider olunca haliyle yağ başladık, bisikletle kurtulacağım umarım. :)

Neyse, verdiğiniz markalara ve önerilere göre listemi hazırladım. Bugün hepsini almaya çalışacağım. En azından kafamda ürünlerin fiyatları oluştu, kazık yeme ihtimalini azaltmış olduk. :)

Sadece nabız saatini sonra almayı planlıyorum. Sanırım DTS’li olan modelini tercih edeceğim, ileride sorun yaşamak istemiyorum. DTS’li sizlerin önereceği bir model varsa iyi olur.