Hamile erkek.

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Dünyanın hamile ilk erkeği!

Dünyada ilk kez bir erkek hamile kaldı. Thomas Beatie karnında, babası olacağı çocuğunu taşıyor. Thomas aslında cinsiyet değiştirmiş bir kadın.
Bugüne kadar sadece komedi filmlerinde karşılaşılan erkeğin hamile kalması durumu ABD’de gerçek oldu.
Oregon kentinde yaşayan Beatie çiftinin Temmuz'da doğması beklenen kızlarını babası Thomas dünyaya getirecek.
Thomas’ın doğum yapmasında biyolojik bir engel yok. Çünkü Thomas ameliyatla sonradan cinsiyet değiştirmiş bir kadın. 21 yaşındayken ameliyatla göğüslerini aldıran Thomas’ın cinsel organına ise operasyon yapılmadı. Düzenli olarak testesteron hormonu enjekte edilen Thomas, Nancy adlı bir kadınla evlendi.

Çift, gittikleri doktorda Nancy’nin kısır olduğunu öğrendi. Bunun üzerine Thomas hormon tedavisi kesti ve dört ay sonra regl olmaya başladı.

Dokuz doktor gezen çift sonunda hayallerini gerçekleştirdi. Temmuzda doğumu gerçekleştirmesi beklenen Thomas, “Hamile bir erkek olmak inanılmaz bir duygu. Cinsel kimliğim açısından bir değişiklik olmayacak. Nancy için de sadece bebeğimizi taşıyan bir kocayım. Kızımın babası ben, annesi ise Nancy olacak. Çok mutluyum” dedi.

(Alıntıdır.)

Başımıza taş yağacak töbe töbe. :p

Scudo

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
emın olabilirsin kesinlikle başımıza taş yagacak hep bu avrupalılardan cıkıyo bu pislikler yok cinsiyet degisme yok aynı cınsle ilişkiye girme bunjların sonucunda başka bişey olması beklenmezdı beklıyodum sonunda oldu erkek hamıle oldu

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
ABD'de çoğu kişinin babası belli değil zaten ama bu kadarını da beklemiyordum :D

tanışmalarda, otobiyografilerde ,özgeçmişlerde vs vs yeni bir kalıp daha gelecek amerikanlara.
bilmem kaç yılında newyork da doğrum.babam doğurdu.3 kardeşiz .........:D:D:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@naillian

Arkadaşlar burada bahsi geçen kişi zaten biyolojik olarak bir kadın, cinsiyet değiştirmesi, adının Thomas olması, vucudün anatomik yapısını değiştirmez ! Harbi erkeğin hamile kalması için, embriyonun gelişimine uygun alan gerekir, şimdilik bu mümkün değil ?

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bahsi gecen kadının(Thomas) ın dogumdan sonra başı dertte neden mi? :D
Kullandıgı hormon haplarından dolayı cocuguna süt veremez ayrıca bir süt anne bulma gibi arayışlar içine girebilir ayrıca cocugun normal doğamama gibi bir sıkıntısı olacagını düşünüyorum ama Amerikalı doktorlar bu konuya nasıl bir önlem alıcaklar cok merak ediyorum ve basından takip edicegim :)...

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
normal dogummu :D:D:D:D:D:D:D:D aslında düşünülmesi lazım erkek hamıle kalıyosa normal dogumda yapabilmeli degilmi

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@ncok

Arkadaşlar, doğum yapacak kişi gerçekten (biyolojik olarak) erkek değil!..

• Beğen
Tepkiler: Nail USANMAZ

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
@zürey

ABD'de yaşayan insanlarla ilgili böyle bir araştırma mı yaptınız? Yoksa sadece filmlerde gördüklerinizden edindiğiniz bilgilere(!) dayanarak mı bu yorumu yapıyorsunuz?.. Bu kadar ağır bir
tanımlamaya ne itiyor sizi merak ediyorum..

Meydana gelmiş olay son derece normal.. Bireyin kendi tercihini kalkıp burada bizler sorgulayamayız.. Biyolojik hiçbir engeli olmadığı için hamile kalabilmesi gayet doğal..

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@ncok

Aynı cinsle ilişkiye girme avrupalıların başının altından mı çıkmış?
Topkapı Sarayı'na bekleriz bi gün... :)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
O kadar da ılgınc bır haber degıl aslında, uc dort gun oncekı gazetelerde vardı bu haber, hem bıze ne ne yaparlarsa yapsınlar, ugrasılacak daha baska seyler var mıletın ozel hayatı cok da onemlı degıl memleketın (hatta dunyanın) bulundugu su durumda.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Saçma, çünkü eğer ki bu gerçekten bir erkeğin hamile kalması olayıysa (ki aslen kadın olan bir bireyin görünüm olarak erkeğe bir dizi operasyon ve kimyasal desteği ile benzetilmesi, onun erkek olduğu anlamına gelmez) bu tamamiyle "Erkeğin hamile kalma olayı" tamamiyle bir yanılgıdır.

Eh hazır bu kadar yanılmışken hatırlayalım, bir filmde de bize aynı duyguyu daha önce yaşatmışlardı;
http://images.amazon.com/images/P/0783230370.01.LZZZZZZZ.jpg

Filmde de, bu olayda da bir erkeğin hamile kaldığını sanıyorsak, bu dünyada bir ilk olmuyor :)

yasinymn

Forum Bağımlısı
Tepki
1.285
Arkadaşlar Hamile olan baba eskiden kadın mış sonra cinsiyetini değiştirmiş ve biyolojik olarak sorun yokmuş baba adayımız. Ama cenab-ı allah musade etmemiş gibi gözüküyor Thomas üçüzleri düşürmüş..........

• Beğen

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@ysnymn

vah vahhh bir de 2 de değil1!!!!! :D 3, üçüzmüş ama müş! D:
Alay geçilcek bir durum değil ama affedersin Thomas bu kadar hormon alırsan sonuc buydu :D tabiyatina ayrkırı ayrıcalıklı bir durum oluştu galiba :D :D:D:D

ysnymn a gelişmelerden haberdar olduk teşekkürler :eek:

• Beğen
Tepkiler: yasinymn

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
eeee zaten kadınmış ki:)

Bunda şaşılcak ne var:)Travesti nasıl baba olabiliyosa(bi yerlerini kestirmediyse:)) kadında erkek olup hamile kalabilir:) Çok açıklayıcı oldu:) hehe

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
@BuRroM

Araştırma yapmama gerek yok zaten.İstatistikler ortaya koyuyor gerçekleri.
Dünyada ilk defa karşılaşılan bir olay size son derece normal geliyor.Bunu da anlayabilmiş değilim.
Ben kesinlikle bireyin tercihi hakkında bir yorumda bulunmadım ve Amerikanlara karşı da ağır bir söz söylemedim.Dikkatinizi çekerim.Hiçbir yorumda bulunmadım.

lepidoptera

Forum Demirbaşı
Tepki
419
Biyolojik olarak kadın özellikleri taşıdığı için hamile olması çok normal.Bu konuda bir ilk mi bu kişi bilemiyorum.Ama benim için önemli olan kısmı kendi egolarını bir kenara atıp sevdiği insan için böyle bir özveride bulunması...

• Beğen