Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Halsizlik bitkinlik sorunu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında muratto tarafından paylaşıldı.

1. muratto

muratto Aktif Üye

Adı:
    murat topcu
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Çok da uzun olmayan bir süre, yaklaşık 2 hafta kadar, bisiklete binememiş bulunmaktayım ve bu gece böyle olmayacak diyip aldım bisiklete ve çıktım dışarı. Fakat ilk 5 km 35 ortalamayı zor tutturdum. Ardından bitkinlik ve yorgunluk baş gösterdi. Daha önce böyle olmazdı dolayısıyla moralim fena bozuldu, kendime sinirlendim. Ve yarın 100km lık antrenmanım var hiç gidesim gelmiyor nedense.
    Sorum şu; acaba bu bir hastalık belirtisi mi yoksa 2 haftalık ara o kadar kondisyon farkına yol açar mı ?

2. Alperen Haner

Alperen Haner Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    hocam 2 gün binmeyince bile hissedilir bir fark oluyor bende o hatayı yaptım. performans tam yükselirken 4 gün binemedim 5. gün asfalta yapıştım resmen. hafif tempo da olsa en az 30 dakika binilmesi gerekir kanımca

emrah9700 ve muratto bunu beğendi.
  3. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Cevap aslında sorunun içinde...2 haftayı gözünde büyütmüşsün ve psikolojik olarak da seni etkilemiş. Bu bana da oluyor önce kafada bitiyor olay, daha sonra kondüsyon..

muratto bunu beğendi.
  4. muratto

muratto Aktif Üye

Adı:
    murat topcu
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Aynen işin psikolojik tarafı da insanı bitiriyo aslında. Yarın sprintte grubun arkasında tek başıma kalıcam gibi gözüküyor :(

5. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @muratto

Böyle kafaya takmaya devam edersen öyle gözüküyor. :)

6. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bahar yorgunluğu diye bir şey var şehir edsanesi değil. Alışıyorsun ama sonra bir gün hava 12-15 dereceye Düşüyor sonra tekrar 20 derecelere çıkıyor sadece bu bile yoruyor.

7. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Havalar sabah 3 derece akşam oluyor 27 derece. Bu şartlarda normal kalmak mucize. Bir de uzun aralar verip o esnada sağlıksız beslenme abartılınca değil bisiklet, az bir koşu bile insanı nakavt edebiliyor... Geçer bence :)

8. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    2 hafta diyorsunuz çok oldu diyorsunuz sonra alıp bisikleti direk 35km ile çalışırsanız normal, normalde bile ilk bir kaç km yavaş tempoda sürmek lazım ki vücut alışsın, arkadaşlar ve siz de belirtmişsiniz niye bu kadar takıyorsunuz ki, sanırım genelde bu hızları normal gittiğinize göre iyi bir kondisyona sahipsiniz, kendizi direk zorlamayın bence gerekirse sonda kalın, gerekirse bitiremeyin ama bunu takıntı haline getirmemekte fayda var, ben de ilk tırmanışımı yaparken patlayacak seviyeye gelmiştim arkadaşımı takip edeyim derken ama sonra kendi tempomda çıktım, bunda ne sorun var ne de gurur yapacak bir şey :)

9. muratto

muratto Aktif Üye

Adı:
    murat topcu
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @taner07 Evet aslında ben birazcık abartmışım. Birden tam performans beklememek lazım sonra vucudun ayarlarını bozmayalım ;)
    Yarın sabahtan düşük tempoyla başlıycam alıştıra alıştıra yükselticem. Baktım olmuyor bir haftaya yayarım artık :)

10. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bahar yorgunluğu ve antrenmana uzun ara vermekten kaynaklı bir güç kaybı gibi geldi.Ancak daha önce düzenli antrenman yapıyorsan kısa sürede toparlarsın.Bisiklet spordunda benimde başıma gelen ilginç bir durum var aylardır antrenman yapıyorda olsan 4 veya 5 gün binmedinmi bir gerileme oluyor ama kısa sürede toparlıyorsun

muratto bunu beğendi.