Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

haliliöztürkün bilgisine...

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında arif sarı tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    25-)Foruma üye olurken isim-soyisim yerine bir takma ad kullanabilirsiniz.Fakat bu takma ad genel ahlaka uymayan,argo,cinsel içerikli,ya da o yönde çağrışımlar yapan adlar olamaz.

kendi kurallarınızdan haberiniz yok bu kurallar dahilinde profilim tamamdır bu konuda haklı değilsiniz.birde su yasakcı zihniyetlerden vaz geçin artık bi sorun olunca yardım edelim diyorsunuz sonurumuzu dile getiriyoruz ilgilenmiyorsunuz
    tekrar gündeme getirince de konu kitliyorsunuz şimdi sırada ne var profilin silinmesimi...

celil.mayaoglu ve gezgin2 bunu beğendi.
  2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Şikayetle başlamak yerine isteğinizi dile getirseydiniz şimdiye kadar halolmuştu belki de sorununuz.

İlk konunuzda belirttiğiniz şey yönetimden yanıt alamamaktı, ben de Murat Reis'in genel tutumu dahilinde verdiği tepkiyi bildiğim için bunun ana nedenini bildiğim kısmıyla açıklar bir yanıt yazdım size.

3. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merak etme sen böyle,bu şekilde konu açıp mesaj yazmaya devam edersen konunu değil seni banlicaklar :)

Ali Menemen, celil.mayaoglu ve ilyasss bunu beğendi.
  4. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    cokda umurumda degil acıkcası banlasınlar nasılsa iki türlüde sorunlara çözüm bulmuyorlar cok bilmişlik taslıyorlar madem bu koydugunuz kuralları önemsemiyorsunuz neden kuralları koyuyorsunuz yada izin verdiginiz maddeleri kullanlara nden böyle bi ön yargıda bulunuyorsunuz.
    sorunların çözümüne yardım edilmesi için illa cok tanınmıs birimi olmam lazım yada devlet dairelerindeki gibi dilekce yazıp evrak kayıttan geçirip müdüriyetemi bırakmam lazım

sizde istediginiz kadar katılın görecem yakında sizide

Bülent ÖZER bunu beğendi.
  5. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Düzgün bir Türkçe, ve düzgün bir hitap şekli ile derdinizi söylerseniz, yardımcı olmaya çalışırız.

Yoksa, bu şekilde bir Türkçe ile daha çok anlatmaya devam edersiniz derdinizi. Kimse de umursamaz.

Bilginize. ;)

Yine de sormadan edemeyeceğim, sıkıntınız nedir? Buradan bildirin.

Eğer özel ise, hasimokyay@gmail.com mail adresim. ;)

6. Veli Bahtiyar

Veli Bahtiyar Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim. Burası şimdiye kadar üyesi olduğum en yararlı, en faydalı, en çok zevk aldığım forum. Bir kez küfür ettiğim için banlandım. Ok. Sonuna kadar haklıydınız. Foruma üye olan herkes düzgün Türkçe konuşursa çok daha iyi olur bunada ok. Ama bir yasakçı zihniyetin foruma gölge düşürdüğüde gerçek.

Birkaç gündür rocknsk8 arkadaşın yazdıklarını takip ediyorum.
    Üzülerek söylemeliyim ki; bence rocknsk8 sonuna kadar haklı.

Benim banlanma nedenime gelelim;

Bilmem yazıyı hatırlarmısınız. Önce bir konu açtım. Söyleydi;
    Başlık : Kullanıcı adı değişikliği
    Mesaj: Foruma üye olurken. İsmimi ve soy ismimi komple yazmışım. Kullanıcı adı olarak kullanılacağını farketmemişim. Şimdi mümkünse değiştirmek istiyorum.

SRCNXC yada SRCN XC olarak. Bu işlere kim bakıyorsa bir el atın abi rica ederim?

Teşekkür ederim.

Cevaplar:
    HaliliÖztürk : Forumumuzda kullanıcı ismi değişikliği, üye ancak ve ancak kendi isim-soyismini kullanıcı ismi olarak seçerse mümkün.

trek_turkey : Herkes nickini isim-soyisim olarak değiştirmek isterken neden siz bunun tersini istiyorsunuz anlayamıyorum..

Bildiğim kadarıyla nick sadece isim soy isim olarak değişiyor, şu halde tersinin yapamassınız

İlkerGel : Kullanıcı adım "İlkerGel" olarak değişebilir mi arada boşluk olunca sorun yaşıyorum farklı bilgisayarlardan girdiğimde.

Şimdi arkadaşlar iyi, hoş, güzel de.
    Halil senin ismin HaliliÖztürk mü abi ?
    yada,
    trek_turkey kullanıcı isimli arkadaşa...
    trek_turkey diye bir isim olabilir mi?

Aynı başlık altına cevap vermek istedim. Ama Başlığın kilitli olduğunu farkettim.
    Burada bir cevap hakkı doğduğu kesin değil mi?
    Bunun üzerine, Kullanıcı adı değişikliği 2 diye bir başlık daha açtım. Küfür ettiğim için banlandım. (hoş öyle açık seçik, ciddi anlamda küfürde etmemiştim. Esprili bir dil kullandım kısaltılmış küfür ettim. vs.)
    Küfür iyi değil tamam haklısınız. Ama küfüre gelene kadar ben o mesajda ne yazmışım. Unutulmuş.

Derdimiz rocknsk arkadaşımla benzerdi.
    1. İntenet ortamında gizlilik esastır (özellikle forumlarda)
    2. Kimse kendi ismini ve soyismini kullanma mecburiyetinde olmaz. Mecbur edilemez
    3. İsmimiz google da aratıldığında buraya yazdıklarımız çıkıyor.

Şu yaşıma kadar birçok forumda yöneticilik yaptım. Türkiyede ilk forumları açan birkaç insandan biriyim. Şunu söyleyebilirim ki;
    Aslında süper insanlar olduğunuzu biliyorum. Ama bu zihniyetle devam ederseniz. Üyelerinizin çokluğuna hiç güvenmeyin. Bir bakmışsınız forumda 1 senede 10 kişi kalmış. Belki istemeyerek böyle bir imaj veriyorsunuz. Yapmayın.

Forumun düzenini sağlamak için yapılan bütün müdahaleler yerindedir. Ama kullanıcı adı vs. gibi durumlarda kimseyi mecbur bırakamazsınız; ki bu forum kültüründe yoktur zaten.

Daha yapıcı olun. Kuralları iyi seçin. Yöneticiler görevlerini yapmamak için düzgün Türkçe gibi bahaneler uydurmamalı. Bütün üyelerinize aynı mesafede olun. Yapıcı olun. Kibar olun.

Halil üzerine alınma lütfen. Herkese .

7. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    yolladıgım mesaj su lütfen okurmusunuz bunda kimseye hakaret edici yada birilerini rencide edici birsey yazmıyor derdimi düzgün bi şekilde dile getirdim bi kac kişiye mail olarak attım ama ilgilenen kimse olmadı... bu şekilde konu acıp kimsenin keyfini kaçırmak istemezdim ama yapabilecek birşeyim kalmadı.mesaj sayısını yükseltmek için alakasız yerler hiç ilgimin olmadıgı bölümlere birseylerde yazıp sırf kalabalık olsun mesaj sayım artsn diye mesajda atabilirdim ama yapmadım cünkü hosuma gitmeyen bi durum alakası olmayan kişilerin konuyu kabartmak için birseyler yazması...

yolladıgım mesajda bu
    mrhb forumda özel mesaj gönderim için neden 50 mesaj zorunlulugu getirilmiştir parca alım satım için bazı durumlarda özel mesaj atmak zorunda kalıyorum fakat konu eksikligi nedeni ile mesaj gönderemiyorum pek internetle iç içe olmadıgım için cok sık siteye ugrayamıyorum birde parca satısı için olan konu açmıştım bi süre önce,düzenlemem gereken kısınları var ama düzenleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim :)
    --------------------------
    kararı siz verin bu mesajda kurallara yada kişiler arası görgü kurallarına aykırı bi durum varmı

Ahmet Mumcu ve Veli Bahtiyar bunu beğendi.
  8. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sen önce türkçe yazmayı ögren " rocknsk8 " daha sonra türkçe bir bisiklet forum'unda olduğumuzu unutma ! Kullanıcı adını ismin ve soyisim olarak değiştir ! Daha sonra da bu foruma senelerini vermiş olan ve şu anda senin siteye girip böyle yazmanı sağlayan mod.larına ve adminlerine saygılı ol,Eger bir sorunun varsa murat reis'e özel mesaj yoluyla ulaşmalısın !

Sevgiler...

Fethi Aktunç ve celil.mayaoglu bunu beğendi.
  9. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    gezgin 2 yazdıgım
    mesajlara teşekkürmü ediyorsun yoksa karşıma geçip eleştirimi yapıyorsun bi karar ver öncelikle.
    önceki yazdıgım mesajda laf kalabalıgı yapanlar diye bahsettiklerimden biride sensin boş boş konuşuyorsun alakan olsada olmasada mesaj atıp duruyorsun.ben kimseye saygısızlık yapmıyorum ve konuyu anlamadığın apaçık belli ben özelden mesaj atamadığım için yardım istedim ve bu dediğinlede kendini ele verdin istersen bundan sonra konuyu tam anladığın konularda cevap yaz olurmu arkadaşım.

Ahmet Mumcu bunu beğendi.
  10. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    destek (a) bisikletforum.org veya kilicreis@msn.com adresleri sizin sorularınıza yanıt bulacak forumun en yetkili adresleridir ! Araştırmadan konu açıp,saçma yorumlar yapacağınıza biraz forumu araştırıp doğruyu bulmanızı tavsiye ediyorum ! Ve burda sizinle tartışacakda değilim varsa bir derdiniz dediğim adresden bilgi alın ;)

Sevgiler...

Ali Menemen bunu beğendi.
  11. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    boş konuşmayı bırak çünkü onca mesaja rağmen hala anlamamışsın zeka hayran kaldım süpersin;)
    bu konularda senden daha çok bilgim adreslerdende haberim var o adreslerede mail attım kimse cevap vermeyince konu actım varmı başka kafana takılan birsey?

12. Metin Güler

Metin Güler Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    "Türkçe" büyük harfle başlamakla beraber; bu forumda hiç kimsenin "Ad Soyad" biçiminde veyahut Türkçe bir kelime ile kullanıcı adı alma zorunluluğu yoktur..Kullanıcı adı alma koşulları "Rocknsk8" arkadaşımızın belirttiği üzere forum kurallarında da açıkça yazılmıştır. Bahsettiğin moderatörlerimiz de bu sitede var oldukları sürece kimseye "Şöyle yap! Böyle yapma!Git Türkçe isim soyisim al!" şeklinde emir verme hakkınnızın olduğunu sanmıyorum..Kurallara aykırı bir durumda sizlerden önce zaten o arkadaşlarımız kendi görevlerini bizim diktemize gerek kalmadan yapacaklarını , daha önce yaptıklarından yola çıkarak kestirebiliyoruz..Asıl konuya gelirsek zaten "Rocknsk8" adlı arkadaşımız özel mesaj atamadığından şikayet ederken, siz yöneticilere özel mesaj atması yönünde emrivaki cümleler kullanmışsınız..Durum ortada , burası -kendi kuralları dairesinde- özgür bir forumdur, bu kuralların dışına çıkılmadıkça herkes istediği talebi dile getirmekte haklıdır, bununla birlikte kimse görevi olmadığı halde karşısındakine emir cümleleri kullanamaz diye biliyorum.Yanılıyorsam söyleyin bende bildiklerimi bir daha gözden geçireyim.
    İyi forumlar...

13. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gezgin2 çok dogru soyluyor hemen cevap gelmesını beklemeyın elbet cevap vereceklerdır bu arada emın olun sız bu konuyu actınız bende sızın zekanıza hayran kaldım.

gezgin2 bunu beğendi.
  14. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Foruma üye olurken kullanıcı adı bölümünde yazan yazı ;)

"Forumda mesaj yazmak, eklentileri indirebilmek ve diğer özelliklerden faydalanmak için
    FORUMA GERÇEK AD VE SOYADINIZLA üye olmalısınız."

Umarım bir nebze sorununuza yanıt olmuştur ;)

15. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    kac ay beklemem gerekiyor cevap gelmesi için söylermisin ? zeka konusuna gelince durum ortada konuyu hala anlamadıgınız için sizi aşağılayamayacam körlerle sağırlar birbirlerini ağırlar

gezgin2 dediklerini söyleyebilecek konumda değilsin çünkü bana dedigini once kendin yapman lazım ve daha fazla konuşup seviyeni düşürme.

Nevzat KÖSEOĞLU bunu beğendi.
  16. Veli Bahtiyar

Seviye:
    Burada yüzlerce insan var. Herkes kendine göre haklı.
    Olayı abartmanın bir anlamı yok bence.
    rocknsk8 arkadaşımız daha düzgün bir Türkçeyle yazmalı. Bu kesin :)
    Forumun bir elden geçmesi lazım acayip kurallar var. Bu da kesin .
    Ya elli mesaj limiti kalkmalı. Yada elli mesajı olmayanın ikinci el mesajıda onaylanmamalı ki sorun çıkmasın. Tabi buda biraz saçma olur. (Bence)
    100lerce kişiden biride benim, bende böyle düşünüyorum.

Şu mesaj kilitleme olayınıda abartmamak lazım. Öyle başlıklar oluyorki 10 sayfa yazı yazılmış. Başlığın kilitli olduğunu farketmeden hepsini okuyorsunuz kafanızda sizinde ekleyebileceğiniz şeyler üst üste birikiyor. Bir bakıyorsunuz ki başlık kilitlenmiş. Resmen susturulmuş gibi hissediyorum. Sinirlerim geriliyor.

Uğur kardeşim. Çok özür dileyerek söylüyorum . Tavsiyelerini kendine sakla. Bu forumun yöneticileri var mı var. Kilitlenecek birşey varsa kilitlerlermi kilitlerler.

Bu forumda birbirini yiyecek (nerdesin ulan delikanlıysan gel tarzında) insanların olduğunu sanmıyorum. Tek tük varsada bırakın tartışsınlar yesinler birbirlerini herşey insan için.

Ahmet Mumcu ve Nevzat KÖSEOĞLU bunu beğendi.
  17. Veli Bahtiyar

Seviye:
    Ben bunu şöyle anlıyorum. Gerçek adınız ve soyadınızla üye olacaksınız profilinizde isminiz olacak. + bir de giriş-çıkış için kullanıcı adınız olacak. Daha doğrusu nick diyelim. Kullanıcı adı belirleme kutucuğunun kayıt formunda olmadığını ben farketmedim mesela. Sen benden kurnazsın farketmiş Gezgin yazmışsın.

Eğer böyle olacaksa daha anlaşılır bir açıklama olmalı.

Ahmet Mumcu ve Fethi Aktunç bunu beğendi.
  18. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Evet yetkililer biran önce konuyu çözüme kavuşturup konuyu kitlemeli yoksa atışmalar çoğalacak:in:

19. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Moderatör falan değilim, konuyla da alakam yok ama konuda geçen 50 mesaj sınırı için bildiğim şu; mesaj sınırlaması olmadığı zaman bazı istenmeyen yerlerden spam denilen özel mesajlar gelebiliyor.

Mesela bir sabah bir kalkmışsınız, tüm kullanıcılara xxx sitesinin reklamı özel mesaj olarak atılmış. Özel mesajı yyy nickli bir kullanıcı atmış. Kullanıcı profiline bakıyorsunuz, tanımadığınız ve üstelik de bir kaç saat önce üye olmuş birisi...

Bu sınırlama, bunun gibi istenmeyen durumları önlemek için getirilmişti yanlış bilmiyorsam.

Araya bir parantez açıp eklemek istedim. ;)

20. arif sarı

arif sarı Aktif Üye

Seviye:
    atışma falan yok yanlıs anlaşılma var birde dogruları anlamak istemeyenler daha konunun tam olarak ne oldugunu anlamadan kafasına göre sen haksızsın sus konusma tarzında cevap yazanlarda var konuyu tam olarak anla ondan sonra haklıysa haklı haksızsa haksız. tabi bu yanlış anlaşılmada kitlenilen ilk konununda etkisi var

neyse ilgilenmeyen olmayınca bende sorunu yeni bi konu acmakl çözdüm satılacaklar için aynı ürünlerde iki ilan bulunuyor sonra neden bu ilan iki defa acılmıs denilmesin lütfen...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.