Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hala birtürlü bisikletimi tartamadım..

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Forumda xc1000 ile ilgili ağırlıkların hiçbiri birbirini tutmuyor. Benim içim de rahat değil çünkü hala bisikleti tartmış değilim; nedeni adam gibi bir tartı aleti bulamamak. Klasik kantarlar hassas değil, dijital tartılar da 100 gr hassasiyet var ve düz zeminde değillerse yanlış sonuç verirler. Kargo lardaki tartılar da ufak olduğu için bisiklet bınlara sığmıyor. Tüm bunların sonucunda bir türlü bisikleti tartabilmiş değilim. Şöyle klasik kantarın yerine diijital hassas kantar çıkarsalar çok çok iyi olacak çünkü araştırdım,aldığım bilgilere göre böyle br aleti yapmak kimsenin aklına gelmiş değil henüz. Sizler bu işi nasıl beceriyorsunuz veya beni yanıltın ve "piyasada böyle bir alet var" deyin....

2. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Kargodaki tartiya zaten bisikleti koymuyorsunuz...
    Once bisikletle cikin...sonra bisikletsiz cikin aradaki farka bakin...;)

3. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aynı yöntemi baskülle de yapardım. Kargoya üzerinizdeki elbise ,ayakkabı vs. ağırlıklarla çıkıyorsunuz, yani tam ve kesin bir ağırlık sözkonusu değiL.Ben tam ve kesin bir ağırlık istiyorum. Ama o da benim için çok zor görünüyor:(

4. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de maaşımı her ayın beşinde alıyorum... Yani her ay 5 gün bedavadan çalışmış oluyorum. :(

Mesut Girgiç ve d.berkay bunu beğendi.
  5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    güzel örnek olmuş:in: çok iyi açıklamışsınız olayı....:in:

6. tekteker

tekteker Forum Demirbaşı

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    5 e giderken öğretmenimiz matematiksınavında söle bir soru sormuştu
    "ali tartıya çıktığında 36 kg dir. ali tek ayağını havaya kaldırdığında tartıda kaç kg gözükür"

çağrışım yaptı paylaşayım dedim

Alican bunu beğendi.
  7. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    iyiymiş :)

Evet aslında her ay 4 gün olcaktı... 5-1=4 umarım hesap hatası yapmamışımdır.

O diil de ben de tartamıyorum bisikleti. Malum saçlar uzun. Kel bi arkadaş var aylardır bekliyorum gelsin de bana bi yardımcı olsun diye. Gelince dicem tabi bi güzel yıkansın keselensin, tırnakları kökünden kessin ki, tam bi ölçüm olsun di mi ama...

Alican bunu beğendi.
  8. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ne kadar önemliymiş bu gramlar yahu. :)
    Abarttığınızı düşünmüyor musunuz ?

9. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:

:D:D:D:D:D:D

Muhtesem...

10. Whiplash_Dodo

Whiplash_Dodo Üye

Seviye:
    arkadaşlar bide sabah aç karna tartılmayı unutmayın..

11. tekteker

tekteker Forum Demirbaşı

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    aa olurmu abartmıyoruz kesinlikle başar'a katılıyorum. hatta aç karnına ihtiyaçlarını evde hallettikten sonra havadaki nem oranıda düşükse süper ölçüm oluyo...
    :D malum sıcak havada genleşme özelliğine sahibiz. önerilen ölcüm sıcaklığı oda sıcaklığıdır. artık odanız kaç dereceyse :D

12. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Abuk sabuk bi benzetme.... İşten çıktığın zaman paşa paşa o parayı sana verirler; denemei bedava!!

13. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    hakkaten geyiğe sardı yaw bu konu. işin kısa ve öz uygulaması. tartıya bir bisikletli birde bisikletsiz çıkın aradaki farkı bisikletinizin ağırlığı.

Şekil A: Ahmet yeni aldığı bisikletini tartmak için X-kargo şirketine gitmiştir. X-kargo şirketinde çalışmakta olan Mr.Brown'a bisikletini ttartmak istediğini söyleyince başta bir kıllanmış olsa da Ahmet'e bisikleti tartması konusunda izin vermiştir. Bundan kelli Ahmet bisikletini alararak dijital tartıya çıkmıştır ve bisikleti ile birlikte 84,356 kilo (A) çıkmıştır. Ahmet bisikletini bırakıp aynı giysiler ile tartıldığında ise 69,454 kilo (B) çıkmıştır. Ahmet ilkokul matemetik bilgilerini anımsayıp bisikletin ağırlığı (C) için çıkarma işlemi düşündüğünde şu işlem aklına gelmiştir.

C=A-B yani bisikletin ağırlığı= 84,356-69,454 = 14,902 kilo olarak bulmuştur.

Ahmet kargo görevlisi Mr.Brown'a teşekkür ettikten sonra bisikletini tartmış olmanın mutluluğu ile evinin yolunu tutmuştur ve bisikletini hafifletmek için kara kara düşünmeye başlamıştır. :D :D :D

İdris ACA bunu beğendi.
  14. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Başar ve Tekteker Gırgır kardeşler... Başka işiniz yok mu sizin arkadaşlar. Hemen olayı başka boyutlara çekiyorsunuz. İyice saçmalamışsınız. Net sonuçlar için gerekirse önce tuvalete gidip sonra öyle tartılırsınız, bu kadar, ok? Uzatmaya gerek yok. Başka şekillerde de PUAN kazanırsınız üzülmeyin!!!

15. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ayrıntıya gerek yoktu, boşa zamanını harcamışsın. Zaten bunların hepsini biliyorum ama yine de teşekkürler...

16. tekteker

tekteker Forum Demirbaşı

Adı:
    Volkan
    Seviye:
    ya iyide hala anlamadığını anlıyorum. bisikletli senle bisikletsiz sen 1 dakika içinde ağırlık farkı göstermezki. sorun tartının hassasiyetiyle alakalı

17. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    walla şu yazdığın mesajdaki mantığını anlayamadım. ya ben bir mühendis olarak yanlış düşünüyorum ya da aynı frekansta değiliz ve anlaşamadık.

18. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:

Burda koptum:D :D

19. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Baskülde 100 gr hassasiyet var,kargodakinde de bildiğim kadarıyla böyle. Ben se daha düşük hassasiyete ihtiyacım olduğunu anlatmaya çalılşıyorum, bu 1. 2. si hadi 100 g hassasiyeti geç, bu sefer de sana ait olan ağırlıklar devreye giriyor.Hiç olmazsa bunlardan kurtulmak lazım. Ben bunu anlatmaya çalışıyorum ki sanırım yukarda bunu biraz karışık anlaratak kafaları karıştırmışım ama doğrusu bu....

20. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla kargolardakilerin hepside 100 gr hassasiyetli değil benim ölctüğüm bir tanesinde 50 gr hassasiyetli vardı ki zaten okadarda ağırlık takıntım yok, bana yetti. ikinci konuda hala anlaşamadık senle. yani şunu anlamıyorum üzerimdeki malzemeler niye etkilesin. bisiklet kucagımdaykende üzerimde elbise ayakkabı saç, cüzdan vs vs vs olacak, bisiklet kucagımda değilkende aynı elbise vs.vs.vs. olacak. sonucta aradaki farkı cıkardığın için istersen cebine küçük kavanozlarla civa koysan veya beline dalış kemeri taksan bile bişey farketmez. bisikletinin ağırlığı 50 gr hassasiyetle ölçmüş olursun.