Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hala avuç içindeki ağrılar..

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ozgurcann tarafından paylaşıldı.

1. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bu soruyu daha önce de sormuştum ama zamanla bişey değişmediği için tekrar sormak istedim.. Bisikletimin kadro boyu doğru seçilmiş olmasına ve eldiven kullanmama rağmen bisiklet kullandıktan sonra avuç içi kemiklerimde ağrı oluyor ve bu günlerce sürüyor. Özellikle ellerimle bir şey sıkarken ağrı yapıyor. Tokalaşırken bile...

Bu durum normal midir? Bisikletinizi aldığınız ilk zamanlarda sizlere de oldu mu?

Şimdiden teşekkürler...

2. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçer bence dert etme.

3. zekixx

zekixx Forum Bağımlısı

Adı:
    Zeki
    Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    ayni agri bendede var, 2-3 gun sonra geciyor. ek olarak bleklerimdede agri oluyor. sanirim gidon boyunu omuz hizasina kisaltmak gerekiyor.

4. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Gidonu gereğinden fazla sıkıyor olmayasın?

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  5. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Gerçi belirtmemişsin fakat ben MTB kullandığını sanıyorum.
    Düz gidonlarda bu ağrılar normaldir, eğer yoksa "bar-end" elcikleri taktır.
    Böylece ellerini gidonda farklı pozisyonlarda yerleştirebilirsin, bu el ağrıları-uyuşmalarının azalmasına yardımcı olacaktır.

Çokda dert etme zamanla ağrılar azalacaktır.

6. canmurad

canmurad Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba ,bendede aynı sorun vardı ,rampa inerken bilakis çok etkiliyordu .. bende ki o sorunu boynuz taktırarak zaman zaman elimin pozisyonunu değiştitrerek hallettim.. belkide elim alıştı olaya tam bilemiyorum ama şu anda o sorun yok . geçer inş.

7. Tolga Erçetin

Tolga Erçetin Kıdemli Üye

Seviye:
    Genelde turlarda karşılaşıyoruz bu sorunla, elin sürekli frene basmaya hazır ve sabitse normaldir. Hatta gidonu çok sıkı ve bir an bile bırakmadan tutuyorsan kaçınılmazdır. Bar-end kullanmak, ellerden birini arada aşağı doğru sallandırıp bir kaç kez açıp kapatmak, gidonu daha serbest tutmak çözümler arasındadır. Onun dışında bir sorun varsa görmeden, bilmeden bir şey diyemeyeceğim. Sağlıklı pedallamalar...

8. BlackDahliaMurder

BlackDahliaMurder Üye

Seviye:
    aynı sorun bende de vardı :)

olay şu; eski bisikletime bakım yaptırıp yeniden düzenli (aralıksız her akşam 2 saat) binmeye başlayalı neredeyse 3 hafta oldu. "yaşasın eskiden olduğu gibi ara verip tekrardan binince yaşadığım alt takım ağrıları bu sefer olmadı, karın kaslarım da yeniden belirginleşti oley" vs diye seviniyordum ki bir baktım 3. günde elimin içindeki kemiklerde ağrılar başladı, eldiven kullandığım halde. bu arada bar end (boynuz) kullanmıyorum, artı hızlı bir şekilde kaldırım ve 4-5 basamak merdiven inip çıkmayı seviyorum o yüzden normal bir durum..

ama güzel haber, 3. haftamın sonunda (2 gün önce) kemikler, bilek eklemleri ve kaslardaki ağrılar tamamen geçti. antremansızlıktan hep..

kısaca vücut kendini alıştırıyor, antremansızlıktan oluyor böyle şeyler..

9. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    fren kollarının üstündeki vidayı gevşet ve frenleri biraz daha aşağı bakacak konuma getir. fren kolları çok yüksekte olursa elin bükülerek gidonu tutuyo. aşağı alırsan daha rahat olur

10. ozgurcann

ozgurcann Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hepinize yanıtlarınız için teşekkürler. İçim büyük ölçüde rahatladı. Gidonu elim sürekli frene basmaya hazır şekilde tuttuğum için oluyor sanırım bu ağrı..
    Tekrar teşekkürler herkese..