Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hak İstenmez, Alınır

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında osiosborn tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. osiosborn

osiosborn Sen nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar.

Adı:
    Onur Ö.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Gök-kubbe çığlıkla dolup taşmakta,
    Mahzun nağmelerim duyulmaz olmuş.
    Şu bâtılları gör, ne yarışmakta
    Nurum perdelenmiş, görünmez olmuş…

Gerçeğe arkası dönük güruhlar,
    Bomboş yollarında ne kadar canlı.
    Hak sahipleriyse hâlâ uyuklar;
    Bu hal asırlar var böyle hicranlı.

Bir oyuncak verin hak sahibine,
    Evin tapusunu elinden alın.
    Yarın kovulurmuş, şimdi nesine?
    Halimiz böyledir dostlar inanın.

Hakkım, tam isterim; ben çocuk muyum?
    Şeker verip beni avutamazsın!
    İstenmez, alınır hak. Ah bu huyum:
    Bu huy ki, çok fena, anlatamazsın!

Anlamadık gitti, düştük bu hale;
    Hâlâ anlamazsan yazıklar olsun!
    Ne korkunç geliyor, bak istikbale!
    Zerk eden bu hali bize, kahrolsun!

Mehmed Said Çekmegil

Neden böyle millet olduğumuzu anlamıyorum, muhtemelen biat kültüründen geldiğimiz için. Hiçbir şeye sesimiz çıkmıyor. Ne verirlerse onunla yetiniyoruz. Ne bir örgütlenme var ne bir dayanışma. Örgütlendiğin zaman komşun dahi seni pis kaka yapıyor.
    Bir çok konuda bu böyle. Bisiklet forumu için mesela, Ülkede hemen hemen hiç bisiklet yolu yok. Hepimiz şikayetçiyiz ama hiçbirşey yapmıyoruz.
    Ciğerlerimiz kesip beton döküyorlar mal gibi bakıyoruz.
    Dedelerimin, babamın yıllarca çalışarak, kıçını yırtarak verdiği vergilerle yapılan kurumları peşkeş çekiyorlar, alkışlıyoruz.
    Herşeye deli gibi zam geliyor, deli gibi vergiler yüklüyorlar ama enflasyon %7 çıkıyor alkış tutuyoruz.
    At gözlüklü müyüz bir türlü anlamıyorum.
    Rusya'da, Türkmenistan'da, Bulgaristan'da, Kazakistan'da, İngiltere'de bulundum.
    Londra'yla bizim herhangi bir şehrimizi karşılaştıramıyorm. Bir şehir bu kadar yaya dostu, bu kadar yeşil, çevreci, düzenli olabilir mi?

Rusyada benzine %30 zam yaptılar, sığır Rus milleti sokaklara döküldü, sığır diyorum gerçekten öyleler. Şu anda benzin fiyatı yaklaşık 1.2TL.

Kazakistan'da yol kenarına yaklaşıyorsun araçların hepsi sen geçesin diye bekliyor, dünkü kıçı kırık Kazaklar. Yıllarca Rus sömürgesinde yaşamışlar, hala yaşıyorlar. Daha ülkelerini kuralı 20 sene olmamış.

Bu ülkeden bir cacık olmaz arkadaş, gençseniz, yapabiliyorsanız, kaçın kendinizi kurtarın.

Bizden, bu milletten birşey olmaz, yanlış anlaşılmasın. Yoksa bu topraklar benim toprağım, bu ülke ülkem.

2. Eagle

Eagle ...flew up into the sky

Adı:
    Savaş
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Defalarca söyledik böyle siyasi konular yasak diye bıktık artık söylemekten. Biraz olsun saygınız varsa kurallara uyun. Yönetimi de sürekli zor duruma düşürüyorsunuz sonra günah keçisi oluyoruz sıktı artık. Neyse, şöyle 10 gün falan gezin hava alın biraz da bisikletforum'da böyle kural olduğunu idrak edin.

chnkrmz, oalmali, Tolga ibili ve 3 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.