Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Haftasonu Turları 2012 YAZ

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Rikoenriko tarafından paylaşıldı.

?

30 Haz-01 Tem haftası Sizce 2. tur hangisi yapılmalı?

Anketin kapanma tarihi 29 Haziran 2012.
  1. Gökçeada Turu

oy sayısı 6
    40,0%
  2. Gelibolu Yarımadası Turu

oy sayısı 1
    6,7%
  3. Bozcaada Turu

oy sayısı 1
    6,7%
  4. Bandırma - Assos Turu

oy sayısı 2
    13,3%
  5. Bandırma - Akçay Turu

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Bandırma - Erdek - Marmara Adası Turu

oy sayısı 5
    33,3%
  1. Rikoenriko

Rikoenriko Kıdemli Üye

Seviye:
    Yaz geldi. Bu yaz uzun tur yapmak için uygun zamanım olmasa da istanbula yakın yerlere haftasonu kaçamakları yapmayı planlıyorum. Planladığım turlar genellikle Cumartesi Sabahı başlayıp Pazar akşamı İstanbulda olmak üzeredir. Turların bir kısmı araçla bisikletleri belirli bir noktaya kadar taşıyıp sonrasında tura başlangıç şeklinde gerçekleşecektir. Tur sırasındaki tüm harcamaları tur katılımcıları kendileri karşılayacaktır. Konaklamalar katılımcıların birlikte karar verecekleri ucuz, güvenli ve temiz pansiyonlarda olacaktır.(gecelik fiyatları ort. 60 tl civarıdır.)

Sizlerden gelecek taleplere göre olası rotalar aşağıdaki gibidir.

1-GÖKÇEADA TURU (Çanakkale ye kadar araç ile toplam uzunluğu 96 km olan bir turdur.) (ARAÇ DESTEKLİ)
    2-GELİBOLU YARIM ADASI TURU (Çanakkale ye kadar araç ile toplam uzunluğu 86 km olan bir turdur.) (ARAÇ DESTEKLİ)
    3-BOZCADA TURU (Geyikli iskelesine kadar araçla toplam uzunluğu 55 km olan bir turdur.)(ARAÇ DESTEKLİ)
    4-BANDIRMA - ASSOS TURU (Yenikapıdan Bandırmaya Feribotla toplam uzunluğu 185 km olan bir turdur.) (FERİBOT DESTEKLİ)
    5-BANDIRMA - AKÇAY TURU (Yenikapıdan Bandırmaya Feribotla toplam uzunluğu 160 km olan bir turdur.) (FERİBOT DESTEKLİ)
    6-BANDIRMA - ERDEK- MARMARA ADASI TURU (Yenikapıdan Bandırmaya oradan Erdekten Marmara Adasına toplam uzunluk 90 km )(FERİBOT DESTEKLİ)
    7-GÖZTEPE - POLONEZKÖY - GÖZTEPE (Bu tur istanbul içinde günübirlik bir turdur. toplam uzunluk 77 km dir.)

Araç destekli turlar için benim aracım max. 3 bisiklet taşıyabilir.
    Turun yapılabilmesi için ben dahil min 3 kişi ile olmalıdır.
    İlgili hafta hangi rotada turun yapılacağı engeç hafta için perşembe akşamı kesinleşecektir.
    Turlar sportif gezi amaçlıdır. Performans turu değildir,hız en düşük kişiye göre ayarlanır Fakat kondisyonu düşük tecrübesiz arkadaşların zorlanabilirler.
    Turlarda Fırsat bulundukça denize girilecektir.
    Turlarda Kas-Eldiven zornludur. Tüm katılımcılar kendi güvenliklerinden sorumludurlar.

Yukarıdaki turlar dışında 200 km yi aşmayacak uzunlukta tur önerilerini de bekliyorum.

gerçekleştirdiğim turlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=69651&highlight=

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=85351&highlight=asos

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=85351&highlight=asos

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=86666&highlight=

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=87186&highlight=

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=67615&highlight=

2. tanay tekin

tanay tekin Üye

Seviye:
    yazmış olduğunuz rotalar çok iyi eğer denk gelirse katılmak isterim

3. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Beni de usanmadan ve sıkılmadan her turdan buradan haberdar edebilirsiniz, beraber pedallayacak arkadaş ben de arıyorum hatta olmadığı için maltepe bostancı sahil hattına mahkum kaldım gerçi onu bulamayanlar da var :) İstanbula yakın ekstra rota olarak bursa, sapanca, iznik,karamürsel gibi ormanı, gölü, sahil şeridi olan ve trenle feribotla ya da yakıt giderini ortak karşılayarak araba ile de gidilebilecek yerler var. Yeni turlarda görüşmek üzere. İyi Akşamlar

4. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Tarihlerini belirlerseniz bende 4/5/6/7 numaralı turlara katılmak isterim.

5. Rıdvan UĞUR

Rıdvan UĞUR Aktif Üye

Seviye:
    off ben uyarsa tarihler bunların tamamına katılmak isterim.

6. myurtgezer

myurtgezer Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Rotalar banada cazip geldi açıkcası bende katılmak isterim ayın son gününe ve ilk gününe gelmediği taktirde , ama önce bir tanışma turu düzenlesek yakın yere nasıl olur ?

7. Rikoenriko

Rikoenriko Kıdemli Üye

Seviye:
    bence de tanışma turu güzelbir fikir.
    konuya ilgi duyan arkadaşlarla cumartesi 7 nolu turu düzenleyebiliriz.
    ne dersiniz?

8. cenktamay

cenktamay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    7 nolu tur hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz. yokuşu bayırı bol mu? Daha önce tecrübe etmiş olanlar mesela.

9. myurtgezer

myurtgezer Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben cumartesi günü çalışıyorum malesef ama pazar olursa güzel olur hatta yanıma bir iki arkadasımıda getirebilirim.

10. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    anadolu tarafından gelecek olan varsa bostancı iskelede veya sahil güzergahında biryerde buluşulabilir oradan da geçebiliriz nekadar kalabalık olursa okadar iyi olur

11. Rikoenriko

Rikoenriko Kıdemli Üye

Seviye:
    7 nolu tur aşağıdaki gibidir.
    orta derece zorlukta bir turdur özellikle kavacık çıkışı ve Ömeli çıkışında rampaları vardır.
    Tur benim için pazar da olabilir. fakat pazar günü rota piknikçilerle dolu olacağından özellikle ömerli dönüşü trafik çok yoğun oluyor.

http://ridewithgps.com/routes/421347

12. Rıdvan UĞUR

Rıdvan UĞUR Aktif Üye

Seviye:
    allahım resmen sürünücem hepinizide yavaşlatıcam. ama madem amac tanışma, kesin geliyorum. ama şunu söyliyim. polonezden sonrası full köpek dolu haberiniz olsun.

13. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    7 nolu turu cumartesi yapmak daha uygun olur. Pazar günü güzergah çok kalabalık olur.

14. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdiden 8 kişi gelecek gibi, ama önce gününü kesinleştirelim sonra buluşma saati ve yerini belirleyelim. Cumartesi bence de daha uygun ama pazar günü de gelirim yani kaza bela olmaz ise beni sayın. +1

15. myurtgezer

myurtgezer Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Valla fikri atan cumartesi giderseniz gelemeyecek olan da ben oluyorum. Bu Cumartesi ben 12 ye kadar çalışıyorum.

16. Rikoenriko

Rikoenriko Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet arkadaşlar anlaşılan Cumartesi terchi daha fazla Turu Cumartesi yapıyoruz.
    Program şu şekilde Anadolu yakasından gelecekler için 10:00 da E-5 Göztepe Köprüsü altında buluşuyoruz. E-5 itakip edip Hareme inerek Üsküdar İskelesi önünden 10:45 de Avrupa Yakasından gelenleri alarak sahilden Hisara doğru aşağıdaki rotaya göre yola devam ediyoruz.
    Lütfen KASK ve ELDİVENlerinizi unutmayınız ayrıca Patlaklara karşı gerekli techizatıda bulundurmakta fayda var.
    Liste sanrım şimdilik aşağıdaki gibi gelmek isteyen arkadaşlardan onay bekliyorum. Tşk.
    Bana ulaşmak isteyenler için Telefonum; 0533 9545680

http://ridewithgps.com/routes/421347

Liste;
    1- Riko
    2- Rıdvan UĞUR
    3-Mehmet Ekmekçi
    Tanay Tekin?, Muratçolakoğlu?, Myurtgezer?, Cenk tamay?

17. sameducar

sameducar Üye

Seviye:
    Genel itibariyle MTB kulanılacak yolmu_? İş yerinden bağlandığım için resimleri göremiyorum. MTB ağırlıktaysa bende katılmak isterim.

18. myurtgezer

myurtgezer Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Biraz daha geç olursa kesin gelirim işyerine bisikletle gelirim sonra motorla üsküdara geçeri. Eğer varsa böyle bir opsiyon saat 12 gibi üsküdar iskelede olabilirim.

19. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    10. ve 20. kmler arası yollar bazen çok daralıyor, daha önce 2.köprüye moda-kadıköy-haydarpaşa-harem-üsküdar sahil şeridinden gitmişliğim var o yüzden hız ve performans kaygınız çok olmasın daha çok dikkatli sürüş modunda geçer, sonrasında da kaçışlar olmaz. Ben de mtb kullanıyorum uzun düz yollarda yol bisikletini tercih etsek de burası istanbul, mtbnin sağlam tekerleri faydalı olur ama sameducar arkadaşın mtb sorma amacı "ben daha çok toz toprak yolda sürmek istiyorum" ise Polonezköy tarafını ricoenrico daha iyi bilir ondan bir açıklama bekliyoruz :)
    Bu arada Pendik, Kartal, Maltepe, Bostancı'dan gelen var ise sahil yolunda buluşalım öyle geçelim. Nedersiniz?

sameducar bunu beğendi.
  20. Murat Ekmekçi

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bişey yazmayı unuttum ama ne diyordum en geç saat 12 üsküdar iskele isteği bana uyar üsküdara sahilden yavaş yavaş gelirim. Oldum olası e-5de bisiklet binmek fikri türk söförleri düşündükçe sinirlerimi bozar diğer arkadaşlar da onay verirse myurtgezeri de aramızda görmek isteriz