Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

haftasonu ayvalık gezisi için tavsiye rica edicektim.

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında galipulusoy tarafından paylaşıldı.

1. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar selamlar sevgiler. mtb bisikletimli ayvalık sarımsaklıyagtrümeyi düşünüyorum. geçen sene alanyaya iki bisiklet götürecektik.bisikletleri söküp çuvala koyup paket yapmıştık kamil koç firması almamış biletimizi de iade etmişti..
    burdan ayvalığa otobüsle gidip oraları biskletle gezeceğim. cunda adası falan(vapur alır heralde orda bisikletle adalara gidebilirim.)
    şimdi yine bisikleti paket yapıp ta ayvalığa gidebilirmiyim kamil koçla yoksa hiç sökmeden otogarda sadece ön tekeri çıkarayım şoför falan bisiklet olduğunu görsün alırlar heralde. bisikletim sedona 761 yani hiç alet kullanmadan kolay sökülür paket yaparsakta 10 kilo zaten.
    kısaca bisikletle beraber gidersem karşılacağım zorlukları bir de orda bir gece kalacak yer tavsiyelerinizi bekliyorum.zorluktan kastım bisikletimi alacak araç sahipleri olacak.bisikletle gitmedeki maksadım hem eğlence hem de ulaşıma vereceğim paradan tasarruf ve yürümekten daha hızlı gezebilme imkanı sağlaması(adada falan..) saygı ve sevgilerle
    son olarak oraya gitmişken şunuda yap diyeceğiniz önerileri de bekliyorum.gezi sonrası burda sonuçları yayınlarım...

2. Uğur AKIŞ

Uğur AKIŞ Üye

Seviye:
    Truva alır bisikleti.Hatta rica et hiç sökmeden İzmir bagajlarının üstüne koyarlar ;)

3. emraher9

emraher9 Üye

Seviye:
    Ben geçen yıl Kamil Koç'un Rahat Hat otobüsleriyle iki bisiklet götürmüştüm Ayvalık'a. O otobüsler 36 kişilik olduğu için pek problem çıkarmıyorlar. Yalnız muavine bir 10-15 sıkıştırmakta fayda var. Ön tekerleği sökmeniz gerekiz ama.

4. serhad

serhad Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geçen hafta Sarmısaklı'da 2gece kaldım ve Ayvalık taraflarını dolaştım.
    Ben Metin Pansiyon'da kaldım OK 30 lira. Webde arama yaparak fotoğraflarını
    bulabilirsiniz. Kumsalın kenarında, temiz bir pansiyon. Sinek kovucu kullanırsanız
    pansiyonda rahat edersiniz. Odaların eksiği yok.
    Çevre bisikletle dolaşmaya çok uygun. Özellikle Sarımsaklı'dan yola çıkıp
    denizi takip ederek Ayvalık'a gidebiilirsiniz. Daha sonra da Cunda'ya devam edebilirsiniz. Cunda'da benim için de lokma yiyin.:) Şeytan Sofrası denilen tepeye de çıkarsınız manzarası oldukça güzel.

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  5. doruk arslan

doruk arslan Yeni Üye

Seviye:

merhaba, bende her yaz sarımsaklıya gidiyorum teyzemlerin yazlık vardı . sımdı bisikletle gidicem diyince beni de heveslendırıdnız :D . bu sene bende belki alır da giderim:rolleyes: . gezilicek yerlere gelince arkadasların dediği gibi sarimsaklı cok uygun bısıklert ıcın seytan sofrası, cunda , gelin kayası ... gibi yerleri gezebilirsin . sahil boyunca bir sürü pansiyon var coğunun fiyatı uygun gittiğindede secebilirsin ama netten bakmanda fayda var :in:

6. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    15 gun kadar once bizde aynı turu yaptık bir kaç kişi resimleri koymaya üşendim. oldukça güzel bir yol rota 1 tane zaten patrişyadaki pansiyonda asla kalma zaten 1 tane pansiyon var yemeklerse berbat cunda içinde ise fiyatlar bence aşırı yüksek ama güzel ve kalitelidir. yollar oldukça güzel ve düz ay ışığı kilisesini mutlaka gör maden adasına uzanan kıyı okunda dolaş ayvalık sokaklarında yürü çok eğleneceksindir

7. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    birde bu ilanları tur duyuruları bölümünde açarsan daha çok arkadaş yardımcı olur sanırım

8. lebowski

lebowski Üye

Seviye:
    Kamil Koç bisiklete itiraz etmiyor, firma prensibi bu şekilde diye biliyorum, ki ben de Kamil Koç'u tercih ederim gideeğim güzergahta seferi varsa ve şimdiye kadar bisikletimi almamazlık etmediler, yoğun bayramlar dahil bir yer açtılar. Tabi burada sizin duruşunuz da önemli. Ayrıca muavine para da vermeyin, alışıp herkesten istiyorlar :)
    Ayvalık'a gelince, Cunda'da Ada Kamp'ta çadırlı konaklamayı tek geçerim. Fiyat olarak gecelik 18 lira, kendi çadırınızı götürüyorsunuz. Çadır için az değil ama değer.
    Cunda adasında ve Şeytan sofrasının altında keyifli rotalar var.

9. galipulusoy

galipulusoy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar tavsiyeleriniz için sağolun efe tur ile birazdan çıkacağım. hafif bir heyecan var.inşallah otobüste terslik çıkmaz ve biskletimi alırlar hayırlısı artık.