Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Haftasonları erken saatlerde Belgrad ormanı

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında turky tarafından paylaşıldı.

1. turky

turky Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar, istanbula yeni taşındım ve haftasonu erkenden bisikletim ile Belgrad ormanında turlamak istiyorum. Acaba güvenli olur mu? Sabah 7 buçuk fazla mı erkendir? Şimdiden teşekkürler

2. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Güvenlik açısından "bence" fazla erken değil. Ormanda şimdiye kadar bir güvenlik sorunu olduğunu görmedim. Ama bir sorun olmayacağının garantisini kimse veremez tabi.
    Kışın soğuk bir sorun olabilir, erken saatlerde orman bayağı soğuk oluyor. 9 -10 gibi daha uygun saatler olur, özellikle önümüzdeki günlerde. Daha geç saatler size uymuyor mu? En azından tek gitmeseniz iyi olur, soğuk, karanlık ve tek kişi ormanın içinde olunca psikolojik olarak da çok hoş olmuyor :)
    Yaz günleri için 7:30 gayet güzel bir saat ama, hem piknikçi kalabalığı daha gelmemiş oluyor, hem de serin oluyor.

3. Tolga Yücel

Tolga Yücel Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şuana kadar belgrad ormanında hiç güvenlik sabıkası duymadım,kaan arkadaşın dediği gibi sabah çok erkenleri serin olur,ve hatırlatmak isterim ki belgrad büyük bi yer hiç gitmemişseniz kaybolabilirsiniz,ama hergün antrenman için oksijeni bol ideal bi seçim olur belgrad. kolay gelsin.

4. mithat can met

mithat can met Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ben bir sorun olacağını düşünmüyorum. İçeride parkurlar var zaten. Yoldan çıkmazsanız kaybolacağınızı düşünmüyorum ama sert bir hava olacağı kesin :) keyifli sürüşler dilerim

5. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    2000-2010 arasında her Pazar sabah 6-8 arası Belgrad ormanının koşu parkurunda tek başıma koştum; kışın ayrı derdi yazın ayrı derdi var. Ama hiç bir zaman güvenlik tehlikesi yaşamadım. Aynı rotayı kullandığınız sürece sabah sporundan güzeli yok.

6. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Belgrad ormanına çok gitmişliğim var ancak bisiklet sürmek için ilk defa geçen hafta sonu gittim. Şunu söyleyebilirim; mtb kullanmanın ne demek olduğunu da bu hafta sonu öğrendim. Ormandaki asfalt yollarda hafta sonları zaten hep insanlar aileler oluyor. dolayısıyla bir güvenlik problemi olacağını sanmıyorum, hiç de duymadım zaten. Ancak asfalttan çıkarım derseniz ki ben öyle yaptım, yola dikkat etmek gerekiyor. Kaybolma ihtimali var. Hava etkisine de dikkat etmek gerekir, ben gittiğimde rahat 27 derece sıcaklık vardı, güneş tepede olmasına rağmen arazi yollar nerdeyse hiç güneş almıyor ve serin oluyor, sabah saatlerinde çok daha soğuk olacağı kesin. Özetle kaybolmamaya dikkat ederseniz burda bisiklet kullanmak çok zevkli ve sağlıklı. Birkaç foto ekleyeyeim...

7. Korel Tuncan

Korel Tuncan Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mafya ve yerel çetelerin ceset gömme vardiyası sabah 6'da bitiyor, 7 buçukta sıkıntı olacağını sanmıyorum. :)

8. turky

turky Aktif Üye

Seviye:
    Çok sağolun arkadaşlar. Yeni geldiğim bir yer kimim kimsem de yok insan korkuyo işte. Vakit ayırıp yazan arkadaslara en derin tesekkurlerimi sunuyorum. Zaten bisiklet camiasında en sevdigim de bu paylaşım hızlı ve arkadaş canlısı

9. Ömer Tarık

Ömer Tarık Yeni Üye

Seviye:
    Şehirden çok daha rahat ve güvenle gezebilirsiniz , kaybolma konusuna gelecek olursak iyi kötü pusula okuyabiliyor bulunduğunuz bölgeyi haritadan üç aşa beş yukarı biliyorsanız, yüksek dağlık bir yer olmadığı için biraz fazlaca yorularak ta olsa ormanın içindende dilediğiniz şekilde çıkabilirsiniz tabi yalnız çok geçe kalmamak için akşam üstü birazdaha kolay keşiflerde bulunmanız daha mantıklı ,günümüz telefonlarında hemen hepsinde gps var ayrıca bu da büyük nimet uygun programlarla çok güzel keşifler yapabilirsiniz , daima tek başıma gidiyorum orman içi yollarda ormanın içinde çokça gezdim yazın en kalabalık zamanında bile ormanın içleri çok sakin hatta kimse yok, bir gün şirinleri göreceğimi umuyorum :)

10. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gerçi GPS açıp denemedim ama, ormanın içinde birçok yerde telefon zor çekiyordu, bazı yerlerde hiç çekmiyordu. GPS kullanılabilir mi ormanda? Kaybolurum diye çok cesur davranamadım gezerken, ama GPS çalışırsa Bahçeköyden girer Çatalca'dan çıkarım, acımam :)

11. Ömer Tarık

Ömer Tarık Yeni Üye

Seviye:
    Gps'nin telefonu çekmesiyle alakası yok elbette kullanabilirsiniz benim dandik telefonumda uzun zamandır kullanıyorum :) android telefon kullanıyorsanız orux map tavsiye ederim önceden haritayı indirebiliyorsunuz böylece internet ve telefon çekmiyo derdiniz olmuyor yeter ki gps'den bağlantınız olsun. hemde İnternet kullanılmadığı için şarj daha uzun gidiyor, özel bir navigasyon cihazınız yoksa telefonunuz android ise kesinlikle orux map keşif yapmaya meraklı olanlar için çok faydalı önceden bölgenin tamamını google eart görüntüsünden programın kendi içinden indirerek gayet güzel bir şekilde kullanırsınız başka yeni programlarda vardır belki aynı mantıkta harita indirilerek kullanılan ben bilmiyorum diğer programlar haritayı sadece internet üzerinden aldığında telefon çoğu yerde çekmediğinden sıkıntı olur kazasız belasız keyifli gezmeler

ermang bunu beğendi.
  12. cato

cato Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Belgrad ormanı mükemmel bir yer.Yazın da kışın da bence güvenli bir yer .Çok önceleri araba içlerindeki teyipleri çalanlar vardı .Onlar bitti galiba .Güvenli sağlıklı pedallamalar dileğiyle . .

13. turky

turky Aktif Üye

Seviye:
    çok sağolun kıymetli bisikletseverler,
    bakalım bu hafta bir engel çıkmaz ise ilk turumu yapacağım.