Haftasonları erken saatlerde Belgrad ormanı

turky

Aktif Üye
Tepki
87
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, istanbula yeni taşındım ve haftasonu erkenden bisikletim ile Belgrad ormanında turlamak istiyorum. Acaba güvenli olur mu? Sabah 7 buçuk fazla mı erkendir? Şimdiden teşekkürler

Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Güvenlik açısından "bence" fazla erken değil. Ormanda şimdiye kadar bir güvenlik sorunu olduğunu görmedim. Ama bir sorun olmayacağının garantisini kimse veremez tabi.
Kışın soğuk bir sorun olabilir, erken saatlerde orman bayağı soğuk oluyor. 9 -10 gibi daha uygun saatler olur, özellikle önümüzdeki günlerde. Daha geç saatler size uymuyor mu? En azından tek gitmeseniz iyi olur, soğuk, karanlık ve tek kişi ormanın içinde olunca psikolojik olarak da çok hoş olmuyor :)
Yaz günleri için 7:30 gayet güzel bir saat ama, hem piknikçi kalabalığı daha gelmemiş oluyor, hem de serin oluyor.

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
Şuana kadar belgrad ormanında hiç güvenlik sabıkası duymadım,kaan arkadaşın dediği gibi sabah çok erkenleri serin olur,ve hatırlatmak isterim ki belgrad büyük bi yer hiç gitmemişseniz kaybolabilirsiniz,ama hergün antrenman için oksijeni bol ideal bi seçim olur belgrad. kolay gelsin.

Tepki
2
Bisiklet
Specialized
Ben bir sorun olacağını düşünmüyorum. İçeride parkurlar var zaten. Yoldan çıkmazsanız kaybolacağınızı düşünmüyorum ama sert bir hava olacağı kesin :) keyifli sürüşler dilerim

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
2000-2010 arasında her Pazar sabah 6-8 arası Belgrad ormanının koşu parkurunda tek başıma koştum; kışın ayrı derdi yazın ayrı derdi var. Ama hiç bir zaman güvenlik tehlikesi yaşamadım. Aynı rotayı kullandığınız sürece sabah sporundan güzeli yok.

ermang

Üye
Tepki
50
İsim
Erman
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Belgrad ormanına çok gitmişliğim var ancak bisiklet sürmek için ilk defa geçen hafta sonu gittim. Şunu söyleyebilirim; mtb kullanmanın ne demek olduğunu da bu hafta sonu öğrendim. Ormandaki asfalt yollarda hafta sonları zaten hep insanlar aileler oluyor. dolayısıyla bir güvenlik problemi olacağını sanmıyorum, hiç de duymadım zaten. Ancak asfalttan çıkarım derseniz ki ben öyle yaptım, yola dikkat etmek gerekiyor. Kaybolma ihtimali var. Hava etkisine de dikkat etmek gerekir, ben gittiğimde rahat 27 derece sıcaklık vardı, güneş tepede olmasına rağmen arazi yollar nerdeyse hiç güneş almıyor ve serin oluyor, sabah saatlerinde çok daha soğuk olacağı kesin. Özetle kaybolmamaya dikkat ederseniz burda bisiklet kullanmak çok zevkli ve sağlıklı. Birkaç foto ekleyeyeim...

https://www.bisikletforum.com/a/img716/8235/ecqr.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img266/5348/x5v2.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img401/9752/x5o8.jpg
https://www.bisikletforum.com/a/img545/9258/ye21.jpg

BF Okuru

Üye
Tepki
2
mafya ve yerel çetelerin ceset gömme vardiyası sabah 6'da bitiyor, 7 buçukta sıkıntı olacağını sanmıyorum. :)

turky

Aktif Üye
Tepki
87
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok sağolun arkadaşlar. Yeni geldiğim bir yer kimim kimsem de yok insan korkuyo işte. Vakit ayırıp yazan arkadaslara en derin tesekkurlerimi sunuyorum. Zaten bisiklet camiasında en sevdigim de bu paylaşım hızlı ve arkadaş canlısı

Tepki
29
Şehirden çok daha rahat ve güvenle gezebilirsiniz , kaybolma konusuna gelecek olursak iyi kötü pusula okuyabiliyor bulunduğunuz bölgeyi haritadan üç aşa beş yukarı biliyorsanız, yüksek dağlık bir yer olmadığı için biraz fazlaca yorularak ta olsa ormanın içindende dilediğiniz şekilde çıkabilirsiniz tabi yalnız çok geçe kalmamak için akşam üstü birazdaha kolay keşiflerde bulunmanız daha mantıklı ,günümüz telefonlarında hemen hepsinde gps var ayrıca bu da büyük nimet uygun programlarla çok güzel keşifler yapabilirsiniz , daima tek başıma gidiyorum orman içi yollarda ormanın içinde çokça gezdim yazın en kalabalık zamanında bile ormanın içleri çok sakin hatta kimse yok, bir gün şirinleri göreceğimi umuyorum :)

ermang

Üye
Tepki
50
İsim
Erman
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ömer Tarık

Gerçi GPS açıp denemedim ama, ormanın içinde birçok yerde telefon zor çekiyordu, bazı yerlerde hiç çekmiyordu. GPS kullanılabilir mi ormanda? Kaybolurum diye çok cesur davranamadım gezerken, ama GPS çalışırsa Bahçeköyden girer Çatalca'dan çıkarım, acımam :)

Tepki
29
Gps'nin telefonu çekmesiyle alakası yok elbette kullanabilirsiniz benim dandik telefonumda uzun zamandır kullanıyorum :) android telefon kullanıyorsanız orux map tavsiye ederim önceden haritayı indirebiliyorsunuz böylece internet ve telefon çekmiyo derdiniz olmuyor yeter ki gps'den bağlantınız olsun. hemde İnternet kullanılmadığı için şarj daha uzun gidiyor, özel bir navigasyon cihazınız yoksa telefonunuz android ise kesinlikle orux map keşif yapmaya meraklı olanlar için çok faydalı önceden bölgenin tamamını google eart görüntüsünden programın kendi içinden indirerek gayet güzel bir şekilde kullanırsınız başka yeni programlarda vardır belki aynı mantıkta harita indirilerek kullanılan ben bilmiyorum diğer programlar haritayı sadece internet üzerinden aldığında telefon çoğu yerde çekmediğinden sıkıntı olur kazasız belasız keyifli gezmeler

• Beğen
Tepkiler: ermang

cato

Aktif Üye
Tepki
133
Bisiklet
Trek
Belgrad ormanı mükemmel bir yer.Yazın da kışın da bence güvenli bir yer .Çok önceleri araba içlerindeki teyipleri çalanlar vardı .Onlar bitti galiba .Güvenli sağlıklı pedallamalar dileğiyle . .

turky

Aktif Üye
Tepki
87
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok sağolun kıymetli bisikletseverler,
bakalım bu hafta bir engel çıkmaz ise ilk turumu yapacağım.