Haftanın 1 günü diyete-sağlıklı beslenmeye ara vermek

Tepki
15
Haftanın 1 günü diyete-sağlıklı beslenmeye ara vermek diyeti bozarmı? gerçi şişman değilim. biraz göbek var. sadece göbeğimde yağ var. onun dışında 1.75 boyunda 70-72 kilo civarında 19 yaşında biriyim. Ekmeği falan kestim. yediğim yemeklerin porsyon sayısını azalttım. salata-sebze-meyve ağırlıklı tüketim yapıyorum artık. cola / cips falanda yok..

ama bugün mutfakta sevdiğim yemekler-tatlılar- sıcak sıcak yumurtalı pide var. yani dayanamıyorum. haftada 1 gün yemeğe saldırmak zararlımı ? :D yani kendimize 1 gün ayırsak. o gün istediğimizi yesek olurmu ?

açım yaa açım geçrektende açım şuan :eek: :p

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Yılmaz 45
Scudo

Ufuk Yılmaz 45

Aktif Üye
Tepki
28
Onun yerine herşeyden birazcık yemeye özen göstermelisin bence.Yediğin yemeklerin doğal olmasına dikkat et.Cipsi,Cola,Bisküvi tarzı şeyler yerine daha sağlıklı besinler tüket.Doğal yemekler abur cubur diye tabir edilen besinler gibi fazla kilo yapmazlar ve yeterli miktarlarda tüketildiklerinde vücuda faydalıdırlar.Günde 10-15 Fındık 10-15 tane Antep Fıstığı 10-15 tane de Badem'in zararı yoktur hatta faydası bile vardır.

Yemeğinden hiçbir şeyi eksiltme.Herşeyden miktarınca ve kararınca almaya çalış.Mesela oturdun mu 3 tabak makarna yiyorsan annene söyle makarnayı daha az yapsın ve israf olmasın.Makarna geldiği zaman önüne 1 tabak yiyip bırakmayı bilmelisin.

Yemeğe su ile başla ve su ile bitir.Sakın tuz ve şekeri tamamen kesmek gibi birşey yapma.Bu sefer de kanın fazla sulanır ve tansiyonun düşebilir(Bkz:(link)) , ((link))

Hayırlı Akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: kanaat bektas
Tepki
15
zaman ayırdığınız için teşekkür ederim hocam. ben tuzu ve şekeri kestim yani çayı şekersiz içiyorum.tuzu ise yemeklerin pişilrilirken kullanılan tuzu. yani salatama,kahvaltıma tuz falan katmıyorum. şekeri ise meyvelerden karşılıyorum. bu yanlışmı?

yaklaşık bir haftadır dietteyim daha doğrusu yediklerime dikkat ediyorum. Ekmeği kestiğim için çok mutluyum ,eskiden ekmeksiz doymazdım şimdi doyuyuroum. yani az yemeğe kendimi alıştırmaya başladım. Yemeklerin lezzetini daha çok hissedebiliyorum

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İnsan vücudu inanılmaz bir makinedir.Kilo vermek ya da belli bölgeleri inceltmek için ani bir kararla eski yeme alışkanlığınızı bıraktığınızda,vücudunuz da buna karşılık enerji tüketimini azaltır.Yani beyin şöyle algılar "Aniden girişler durdu.Bir sorun var ve ben bu yeni sisteme henüz adapte olamadım" ...Yani? Yani'si şu:Öncelikle ani kararlarla radikal rejimlere girmeyin.Enerji çıkışını kısıtlayan vücudunuz,siz haftada bir bu durumu değiştirip yüklendiğinde,çıkış vanaları da kısıldığı için extra yağlanmayla da karşı karşıya kalırsınız."Abi Allah seni inandırsın,haftada bir gün,o da azıcık yiyorum,göbek erimedi gitti" İşte kardeşim olayın bilimsel aşamaları bunlardır.Dengeli beslenin.Göbek 19 yaşında olmamalı.Hafif koşu,mekik ve aerobik etütler 1.5 ayda eritir.İllaki yağlı yiyeceksen, bitkisel ve mümkünse zeytinyağına yönel.Durum budur.

• Beğen
Tepkiler: kanaat bektas