Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

hafifletme

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında canberk hulusi ekin tarafından paylaşıldı.

1. canberk hulusi ekin

canberk hulusi ekin Yeni Üye

Arkadaslar elimde bianci slr 500 var jantlar rs 10 ile deisti gidon gidon bogazi canondale c2 ile deisti sele carbon sele ile deisti ilk halindekinden gozle gorulur bi hafifleme oldu nitel gozlemlerle simdide aynakol 105 arka aktarici 105 takacagim. carbon bir masa da takmayi planliyorum ama kararsiz kaldim sizin gorusleriniz neler 1000tl butce var neler deismeli?

2. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
  3. canberk hulusi ekin

canberk hulusi ekin Yeni Üye

Karbon masa alacagim da kararsiz kaldim pazzas var birde funda hangisini onerirsiniz
    Birde vites kollarini deistirmek gereklimi hafifletmek icin cok farkedermi

4. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    vites kolu pek fark ettirmez bence

5. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    Zamanla yavaş değiştirin, elinizdeki parçaların ağırlıklarına bakın internetten, illa hepsini bir anda yapmanızda gerekmez, aranıyor bölümüne konu açmanızı tavsiye ederim.

6. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yürür parçalarda hafiflik sağlandımı maksat hasıl olmuş demektir. Jant,göbekler, jant teli, iç dış lastik, aynakol, pedal, zincir. Diğerlerinde hafifleme yerine tekniğinizi iyileştirme ve kendi kilonuzu hafifletme yeterli olacaktır.

fatihaydın ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  7. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    kardesim mehmet abimizin söyledigi herseye katiliyorum.ama alt seviye bir bisiklete yapilan masraflar bisikleti orta segmente tasimaya yetmez.
    o kadeonun uzerine ultegra set dahi taksan umdugunu bulamiyabilirsin.
    benim sana nacizane tavsiyem scott kadrolardan bulup uzerine 105 kollar tiagra 4600parcalar takman 500kadro 600set mal olur asagi yukari.
    ve son olarak kalan parana gore 200gramlik lastik50gramlik ic lastik alirsan 5000liralik bisikletlerden geri kalmiyacagini soyluyebilirim.

8. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Karbon maşa alınabilir. Jant mandallarına da dikkat edilmeli. Shimanonun kendi mandalları 100 160 gram arası değişiyor. 50 60 gramlık mandallar var onlardan da hafiflik sağlanabilir. Vites grubunda aynakol baya ağırlık yapan bir parça stı kollar aktarıcılar falan çok fazla fark oluşturmaz. ama yukarıda da söylendiği gibi slr 500 de ulaşabileceğin hafiflik noktası çokta tatmin etmeyebilir seni. Ve bisikleti çokta üst segmente taşımaz. Daha hafif ve güzel bir kadro set düşünerek daha hafif bir bisiklete ulaşman hem daha kolay hem de daha verimli olacaktır bence.