Hafif , karbon vs & Güllem trak biskelet polemiklerine bilimsel yaklasim deneysellleri

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Elindeki agır bisikleti savunmani anliyorum bencede bisiklet bisiklettir ama hafif bisikletlere karşı umarsizca saldirmakta nedir arkadaşım?

Hakli oldugun noktalar yok degil ama ben olaya biraz absurt gelsede fizik kanunlari ile alakali bi ornekle yorum yapmak istiyorum dostum.
Herkes bilir yerçekimi kanunu , ve o elma malum bilim adaminin kafasina düsmedende zaten doğada mevcuddu. Bu bir zevk ve tutkuysa uzun km ler yapacaksindir. Uzun kmler yapacaksanda yuksek kondusyona arti yercekimine daha az direnen bir bisiklete ihtiyac duyacaksin. Ve yercekimi oyle bi direnc gosterir ki uzun mesafelerde bisikletinin kilosu hayati önem tasir. Basitce dusun ; Elinde bimden aldigin poşete konmus bir Le Cola oldugunu varsayalim . Bu durumda onu taşirken ilk başta sana hafif gelir ama yol uzadikca o 2 litrelik Le Cola 18 litrelik erikli su galonu gibi gelip eziyet etmeye başlar. O an dersin ki " ulan ne gerek vardi 2itrelik le colaya ? Keske alaydim surdan 250 mililitrelik bi soda keyfime bakaydim" sporcu olup olmamasiyla alakali degil yani durum. Tamamen aldigi performansla alakali... Uzun kmler yapmak icin hafif bisiklet daha iyidir ve sporcu lisansi sart degildir kisaca zevk ve imkan meselesi"

Scudo

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kufur yok argo yok hmmm seni seniiiii

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato İşte bundan basediyordum hemen yanlış anlaşıldı. Elma değilde şeftali olsa insanlara telefonunun markasını sormaya utanırdık :D

image.jpeg

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
Ne Elma'ymış kardeşim,
Adem, Newton, Pamuk Prenses, Steve Jobs (+Steve Wozniak: esas jön), pazarcı teyze...

Ek: Mario kardeşim, forumda başka birini öyle anımsatıyorsun ki, anlatamam...
veya Sherlock Holmes işi olsun: BJK

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yılmaz Uyar
Merhaba abi . kimseyi hatirlatacagimi sanmiyorum ama saygi duyarim fkrinize

• Beğen
Tepkiler: Yılmaz Uyar

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
birde olaya şöyle bak; yemek yiyeceksin, yanında kraliçe elizabet var. Ne kadar rahat yemek yiyebilirsin? Birde mahalleden arkadaşın! Karbona binerken aman değdirme, aman başıboş bırakma vs. Çelik ucuz bisiklete binerken komşunun katırını kullanır gibi kullan ;) işte benim için bütün mesele bu.

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@çağrı can
Evet abi bende aslinda o kafadayim . yere firlatsanda uzmeyecek bislet sahibi olnak enfes ehehehe :D kolaysa firlat bakim karbonu yere

22195475_1492931794137283_7790933617781929400_n.jpg

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Para ve imkan bir yana zevk bir yana denklemi doğru olmayabilir. Bazen yolda görüyoruz adam beş bin liraya aldığı tofaşı öyle bir süslemiş, hele öyle bir egzost takmış ki elli bin liralık ses çıkartıyor. Hepimizden de daha fazla zevk alıyor arabasından. Bisiklet işi de öyledir bence kaldato. Senin şu fake pisletçi gençler mi daha çok tadını çıkartıyor bisikletin yoksa full karbon sahibi performansçılar mı :D Bence çok da şey yapmamak lazım. Kim nasıl neden zevk alıyorsa öyle devam etmeli. Bırakınız binsinler, bırakınız sürsünler :huhuu: Bu kadar üst üste zevkle ilgili cümle kurunca ister istemez Baba Freud geliyor akla. Neyse konu tuhaf yerlere gidiyor, ben kaçar ;)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida