Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Hafif Donanımlar" ile "Atölye"nin karışması

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Serden Us tarafından paylaşıldı.

1. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Hafif donanımlar, atölyeden farklı bir içeriğe sahip olsa bile çoğu zaman ikisi birbirine karıştırılarak konular yanlış yere açılıyor.

Karışıklığın asıl nedeni dikkatsizlik de olsa, dikkatten kaçmasına neden olan bence şu:

Görüldüğü gibi, ikisi de "Kadrolar" diye bitiyor. Diğer bölümler için de aynı şekilde. "Yeni Mesajlar"a tıkladığınızda ise konunun hafif donanım bölümüne mi yoksa atölye bölümüne mi ait olduğu anlaşılamıyor. İkisi de "Kadrolar" diye görünüyor.

Bence Hafif Donanımlar bölümündeki tüm alt bölümlerin adlarını değiştirip, başına sadece "Hafif" eklersek daha iyi olacaktır. Yani;

Hafif Kadrolar
    Hafif Amortisörler
    Hafif Frenler
    ... vs.

İsim olarak iyi durmuyorsa başka şekilde de isimlendirebiliriz diye düşünüyorum.

Sinto, d.berkay, Cycleone ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben de ayni olaydan sikayetciyim.
    Ama olay, onerdigin gibi basliklarin duzenlenmesiyle duzelecek gibi de gozukmuyor..
    Sonucta okumasi olmayan birisi icin, baslikmis, buyuk puntolu harflermis, birsey farketmeyecektir:) Bunun disinda, bolumle ilgili yonetici arkadaslarin bu durumla hic ilgilenmedikleri de baska bir gercek..
    Bir keresinde saolsun yonetici Ender Bey'den rica etmistim de, kendisi bolumden sorumlu olmamasina ragmen yaklasik 10 civarinda yanlis yerlere acilmis olan konulari ilgili bolumlere tasimisti..
    Kendisine, ilgi ve yaklasimindan dolayi burdan tekrar tesekkur etmis olalim

Ender Alıcıoğlu ve Serden Us bunu beğendi.
  3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Tabi ki, okumadan-bakmadan açıldıktan sonra heryere yanlış başlık açılıyor. Ama sanki bu bölümler daha fazla karışıyor gibi gözlemliyorum ben. Yani başlık açmayı geçtim; en azından yeni mesajlara baktığımızda, okuduğumuz halde anlayamıyoruz. Aynı kelime var çünkü.

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Eee yönetimin fikri yok mu?

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ender abinin taşıdığı konular gibi hergün bir sürü konu taşınıyor...

Bunun dışında bunun ile ilgili bir çalışmamız var... BÖlüm yetkilisi olarak bu bölüme oldukça hızlı bir şekilde yetişemiyorum...

Düzenleme yapılacaktır en kısa zamanda...

Bora ve Serden Us bunu beğendi.
  6. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Nerde bir suru konu tasiniyor, sorabilirmiyim acaba?:rolleyes:
    Hemen her an forumda aktif olan birisi olarak, acilan konularin hepsini gozlemliyorum ve bugune kadar yanlis acilan konularin hicbirine mudahelede bulunulmadi..
    Yetisemiyorum demissin ama ilgilenmiyorum desen daha dogru olurdu herhalde..
    Ricada bulundugum baska gorevli arkadaslar, degisiklikleri saniyeler icinde gerceklestirebiliyorlar, demek ki birazcik ilgilenilse bile yapilabiliyormus;)

Hasan Çağri bunu beğendi.
  7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk olarak bu konuda dfüzeltme yapılacağını belirtmemize rağmen iğneliyici tavırlarda bulunmanızın hakaret olarak algılanabileceğini hatırlatmak istiyorum...

Bunun dışında çalıştığım sektörde sezonun başlaması ile PC başında geçirdiğim zaman günde yaklaşık 1 saate kadar düşüyor ve haliyle bu arada gözden çok şey kaçabiliyor... Zaten bir süredir imzamda SERVİS DIŞI yazmasının bir sebebide budur...

Eğer gözünüze takılan şeyleri görüpde bizlere daha etkin bir şekilde yardımcı olmak istiyorsanız MODERATÖRLük başvurusunda bulunup daha aktif bir şekilde katkıda bulunabilir gördüklerinize müdehalede bulunabilirsiniz... Madem ki forumda bu kadar aktifsiniz kapımız herkese açık buyrun...

8. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Vakit sorunu varsa o zaman yerine ilgilenebiliecek baska arkadaslar da vardir..
    Kusura bakma ama yazdiklarimda hakaret adina en ufak bir ima goremiyorum, demek ki bu konu da bir problem var ki, bu sekilde algilandin.
    Oyle tahmin ediyorum ki, senin ilgilenmen gereken bolume baska bir yonetici mudahalede bulundugu icin kirildin ama bunda darilip gucenecek bir sey goremiyorum.

Bir de dikkat ediyorum da, nedense kimse elestiriye acik degil, su yukarida yazdigim satirlara bile hemen uc nokta eksi puanlama seklinde karsilik vermissin, senden daha farkli davranmani beklerdim...

9. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Sevgili arkadaşlarım merhaba

Lütfen ufacık bir olaydan dolayı birbirnizi kırmayın. Hayat bu, bu forumda hayatın içinde vazgeçemediğimiz bir hobimiz.
    İş yerimizde sabahtan akşama kadar bir sürü sinir bozucu olay ile karşılaşıyoruz ve bunun sonucu gergin oluyoruz.

Karşılıklı verilen cevaplar bu gerginliğin sonucudur, lütfen şimdi her ikinizde dışarda bir temiz hava alın, ondan sonra bakış açınız, sinirleriniz gevşesin, ondan sonra tekrar okuyun burada yazdıklarınızı, incir çekirdeğini doldurmayan birşey için kırılıyorsunuz.

Ben bir abiniz olarak birbirnizi kucaklamanızı acilen sizlere tavsiye ediyorum, sanırım beni kırmaz ve buraya başka en ufak birşey yazmazsınız.

Halledilmeyecek hiç bir şey yoktur. Belki sizlerin tartışmasında, benimde, ufakta olsa bir suçum olmuş olabilir, onun için lütfen diyorum. :)

Sevgi ve selamlarımla.

Emre Binme, Serden Us, sadana ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yönetici olmam puanlamayı istediğim gibi yapıp yapamayacağıma engel değil... Çünkü puanlama seviyem yönetici olmamla değil paylaşımlarımla değişiyor...

Dediğin gibi ilgilenebilecek birileri tabiki var ve ilgileniyorlar zaten... Eğer sizde aktif olmak ve ilgilenmek konusunda istekli iseniz kapımız herkese açık...

11. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba Ender Bey,

Bu zamana kadar ki pozitif yaklasiminiz ve yardimlariniz icin tekrar tesekkurler..
    Forumda bilmeyenler olabilir, Cagri benim arkadasim, sahsen tanisiyoruz o kadar muhabbet etmisligimiz var, kendisini tanidigim icin sen diye hitap ediyorum zaten, (o simdi bana siz diye hitap ediyor ama bakmayin:) )ama arkadasiz kendisini seviyorum diye de, kendimce gordugum hatalari aksakliklari dile getirmeyecek degilim..

Aramizda oyle tatsizlik yasanmasi da mumkun degil, ama elestirileri de bozulmadan daha olgun karsilamasini bekliyorum kendisinden.

Sevgiler, saygilar

sadana bunu beğendi.
  12. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Siz demek remiyetten Bora başka bişey değil :) Yöneticiler olarak sadece anlayış bekliyoruz yoğun çalışanlar olarak en azından :)

Bülent ÖZER, Ali Menemen ve sadana bunu beğendi.
  13. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bence böyle daha iyi olmuş:

Teşekkürler.