Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hafif arazi ve şehir içi kullanım için bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Yaklaşık 2 aydır bisiklet arıyorum.Benim aklıma da sürekli fikir aldığım insanların arasına katılmak yeni geldi. Rockrider 8.1 ile başlayıp en son düşüncelerime göre merida crossway 500 arasında uzun bir yolculuk yaşadım.Alacağım bisikleti uzun yıllar kullanmak istiyorum. En son aklıma yatan iki bisiklet kaldı geriye. Bu iki model arasında kalmamda forumda yorum yapan tüm arkadaşların etkisi oldu.Birisi Sedona 759 ; diğeri Merida Crossway 500. Ağır arazi şartlarına girmesem de zaman zaman gireceğim. Ama genel olarak şehir içinde kullanmayı planlıyorum. Hatta 1 yıl sonra birkaç arkadaşla 200- 300 km lik yolları bisikletle almak gibi planlarımız var.Sizce bu iki model arasında nasıl bir tercih yapmalıyım ? Ya da başka önerileriniz olacak mı ?

Merida Crossway 500:
    http://www.meridaturkiye.com/bikedetail.html?model=bikes/crossway500.html
    Sedona 759 :
    http://www.sedonabisiklet.com/#!759/c1lt3

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  3. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Donanım olarak Trek ds 8.2 biraz basit kalıyor gibi geldi. Bir de diğer bisikletlerle ilgili yorum yapmayınca sizin pek düşünmeyeceğinizi düşündüm :)

4. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Uzatıp uzun uzun cevaplar vermek istemedim haklısınız kusura bakmayın cevap yazmadığımı farzedin.

5. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Umarım yanlış anlaşılmamışımdır. Yıllarca MTB kullandım şimdi hybrid e doğru bir yönelimim var. Bu konuda doğru mu düşünüyorum yanlış mı bilmiyorum.Bu yüzden de sizin gibi tecrübeli bisikletçilerin tavsiyesine ihtiyacım var :)