Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hadise'nin klibi Trt Tarafından Aşırı Erotik Bulunduğu için değiştirilecek iddiası

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ogez tarafından paylaşıldı.

1. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Hadise'nin Eurovision şarkısı Düm Tek için çektiği klip TRT tarafından aşırı erotik bulunarak yayınlanmadı iddiası ortaya atıldı.

TRT HADİSE'NİN DÜM TEK TEK KLİBİNİ Aşırı EROTİK BULDU

Hadise'nin Eurovision şarkısı Düm Tek için çektiği klip TRT tarafından aşırı erotik bulunarak yayınlanmadı. Metin Arolat'ın yönettiği ve çekimleri 3 hafta önce tamamlanan klipte Hadise mini şort, mayo ve derin yırtmaçlı elbiselerle kamera karşısına geçti. Ancak TRT yöneticieri Hadise'nin hem giyimini, hem de seksi figürlerini aşırı buldu.

Vatan gazetesinin haberine göre TRT'ciler klibin yeniden montajlanmasını istedi ancak Hadise cephesi bu duruma sıcak bakmadı. Merakla beklenen klip dün akşam TRT’den önce internet sitelerine düşerek tıklanma rekoru kırdı. Hadise 3 ay önce verdiği röportajda TRT’yle ilgili olarak şunları söylemişti: “TRT yetkilileriyle ilk olarak biraraya geldiğimizde onlara Belçika’daki konser görüntülerimi izlettirdim. Kıyafetleri açık bulmalarından korktum. Altımda şort, üzerimde korse ve sütyen vardı. TRT Müzik Dairesi Başkan Yardımcısı Ümran Hanım ’Hiç umrumuzda değil, kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle giyin. Bizim açımızdan sorun değil’ dedi ve içimi rahatlattı. TRT kıyafetime karışsaydı bu iş olmazdı.” TRT’nin bu kararına Hadise’nin nasıl bir tepki göstereceği merak konusu.

2. KuNDuZ

KuNDuZ Aktif Üye

Seviye:
    Eurovision bir şovdur... Bu kadar sığ görüşlü olmalarını anlayamıyorum.. O gece nerdeyse bütün ülkelerin şarkıcıları göze hitap etmek için erotik giyinecekler veya kendilerine eşlik eden dansçıları erotik giyindirecekler... Bu gidişle eurovision'a çarşafla katılırız...

Elman TEMEL ve Ogez bunu beğendi.
  3. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    televizyonlara dantel zorunluluğu gelecek :)

Elman TEMEL, Ogez ve felis911 bunu beğendi.
  4. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    ''televizyonlara dantel zorunluluğu gelecek''
    :D:D

Sanırsam Bu Dar Görüşlü Baskılardan Türkiye Bir Süre Daha Sıyrılamayacak.Bana kalırsa Trt'nin Halkın Beyendiği Bir Klibe Müdahale Etme Gibi Bir Yetkisi Olmaması Lazım.Hadise'nin de Böyle bir dayatmaya karşı sessiz kalmaması ve klibi değiştirmemesi gerekir.Bu Şarkıya Herkes Güveniyor Çünkü.Klibide Gayet Güzel.

5. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ne dayatmalara ses çıkaramıyoruz keşke bir kliple kalsa

Ogez bunu beğendi.
  6. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Neden Türkiye'nin herşeyde kaybettiğini şimdi anlıyor musunuz? Gereksiz detaylarla ve başkalarının detaylarıyla ilgilendiğimiz için.
    O başkasıdır, o bir bireydir. Ülkesini temsil ediyor olsa bile onun sanatçılığına, tercihine saygı duyulmalıdır. O kendisini Türk hissediyorsa zaten ülkesine laf getirecek birşey yapmaz/giymez.

Ayrıca aşırı erotik diye bir kelime olamaz. Mübalağanın yanlış bir başka örneği daha ile karşı karşıyayız.
    Birşey ya erotiktir, ya değildir. Eğer klip erotik ise zaten o klip müzik klibi olmaz.
    Aşırı erotik diye bir kelime yoktur. Erotik'in bir ileri safhasını zaten biliyorsunuz. Şarkıcı kadını bir p.rnocu yapmadıkları kalmıştı. Ben olsam kişisel haklara tecavüzden ve hakaretten bu yorumu yapanlara dava açardım.

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eurovision a katılan bir ülke olarak,(Sahne giyim kuşam veya adap gibi) kurallarını ve işin detaylarını Eurovision un atmosferine hitap edicek şekilde uyulması gerektigine inanıyorum.. Eğer ki Eurovision a göre aşırıya kaçılmışsa bu giysiler, işte o zaman haklı bir eleştiri olduguna inanmak mecburiyetindeyiz.. "Sonucta Eurovision un kurallarını kabul etmişiz":)

8. KuNDuZ

KuNDuZ Aktif Üye

Seviye:

Bahsettiğiniz giyim kuşam ve adap kriterleri bu düzeyde olsaydı eğer Eurovision 2003 de bu görüntü olmazdı Bizim at gözlüklü yetkililerimizin görüşü olmasın

Elman TEMEL bunu beğendi.
  9. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    julia gelse de görsek yine :p

Hasan Çağri ve Elman TEMEL bunu beğendi.
  10. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    bu saatten sonra geçti artık, yapacaksa baştan yapacaktı

11. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    TRT HADİSE'NİN KLİBİNİ ÇÖPE ATTI

Hadise'nin erotik bulunan klibi Moskova’ya götürülmüyor

TRT, bu yıl Moskova’da Türkiye’yi temsil edecek olan Hadise’nin “Düm Tek Tek” klibiyle ilgili son kararını verdi. 42 ülkede yayınlanacak olan klibi TRT yönetimi “erotik olduğu” gerekçesiyle Moskova’ya götürmeme kararı aldı. Bu karar Türkiye için çok büyük önem taşıyor. Çünkü Eurovision yarışması tüm Avrupa’da milyonlarca izleyiciye ulaşıyor, ülkenin tanıtımı açısından büyük yarar sağlıyor. TRT onay verseydi klip 42 ülkede 2 kez yayınlanacaktı

12. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    gerizekalılar dicem çok ayıp olcak, demiyorum.

13. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Bahsederler Türk Devleti Büyük ve Yenilikçi bir devlet.Peki bu yaptıkları Büyük,yenlikçi,modern Türk Devleti'ne yakışıyormu?Hata onlarda değilki onları başa getiren seçmende.Elbet birgün herkes uyanıcak.Hadise'nin Karaçarşafla çıkması bence çok güzel bir reklam olur Türkiye için.Zaten insanlar Türkiye'ye İslam Devleti Gözüyle bakmaya çok aç.Bizde bu açlıklarını yerine getirelim.Başkalarına peşkeş çekmek uğruna kendi büyüklüğümüzden vazgeçelim.

14. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Modernlik nedir? Buna kim karar veriyor? Büyüklükten vazgeçmekten falan bahsediliyor, hadisenin klibiyle, çarşafın ve İslamın ve büyüklüğün ne alakası var. Konuları birbiriyle karıştırmayın. Herkes Türkiyenin İslam devleti olmadığını biliyor, bu korku niye?

15. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Siz Öyle biliyor olabilirsiniz .Ben İnsanların Söyledikleriyle düştüğü çelişkiden bahsettim.İnsanlar Türkiye'nin her fırsatta büyük bir devlet olduğunu söylüyor.Ayrıca İslam Devleti olarak bakıyorlar derken Sayın Bakanlarımız sayesinde oluyor demek istedim.Bize Modern bir ülke gözüyle bakmadıkları kesin.İlerde bu korkunun neden olduğunu daha kötü bir çıkmazda eminim anlarsınız.Yazdıklarımı göz ucuyla geçiştirmek yerine biraz daha inceleseydiniz eminim ne demek istediğimi anlardınız:)