Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hadise ve Eurovision 2009

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında civil tarafından paylaşıldı.

1. civil

civil Aktif Üye

Seviye:
    Eline, koluna, diline sağlık. Şarkı bence çok güzel olmuş. Yolu açık olsun. Tam Eurovision'a uygun akılda kalıcı hareketli. Birinciyiz diyorum. Nedir fikirleriniz?

2. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    artık bu bir SMS yarışması, komşuluk ilişkisi iyi olanlar kazanıyor...

Eurovision'un hiç bir esprisi kalmadı artık. Eskiden de siyasi ilişkiler öndeydi ancak uzman kişiler yorum yapıyordu. Şimdi telefonu eline alan herkes karar veriyor. Müzikten anlayan da anlamayan da...

Mor ve Ötesi de çok umutluydu...

3. Volkan Bilirli

Volkan Bilirli Bisikletkolik

Seviye:
    Fena Değil ama bundan daha iyisini yapar diye bekliyordum şahsen :rolleyes: ,

Bir Star havası var :in:

4. civil

civil Aktif Üye

Seviye:
    Bu sene tüm oylar sms ile belirlenmeyecekmiş. Jüri puanları da eklenecekmiş. Bu bizim şansımızı azaltsada sms güvenirliğine karşı daha makul bir çözüm olacak.

5. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    şahsen artık izlemeyi düşünmeceğim bir düzenleme gittikçe soğuyorum şu Avrupa işlerinden sanki Türklüğüm eriyor kültürüm eriyor böyle düşünüyorum hadise ye veya bir başkasına (TRT de dahil edilebilir) tepkim değil. tepkim bir şekilde "onlar" olmak.....! yarışmanın eşitliği ise hep tartışılıyor.
    yanılıyorsam düzeltin ben 97 yılındaki (şebnem paker "dinle" şarkısı-grup etnik-) yarışmadaki 3.lüğümüzü daha çok içime sindirmiştim o şarkı daha bi "biz" idi ve iyi bir çalışma idi
    (bu yazım tamamen kendi fikrimdir. kimse oraya buraya çekmesin kim ne dinlerse dinlesin bu beni ilgilendirmez yazım tamamen fikrimi paylaşmaktan ibaret)

saygılar

nuhcan bunu beğendi.
  6. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
  7. glopusgold

glopusgold Forum Demirbaşı

Seviye:
    cok gereksız bı yarısma hep bı hıle havası var bu yarısmada bana gore

8. newlife

newlife Yeni Üye

Seviye:
    Hadise ve parçası gayet hoş başarılar dilerim........

9. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu şarkıyı ingilizce degilde tamamen türkce söylesek kendi kültürümüzü daha
    iyi tanıtmış oluruz bence ayrıca hadiseye o kadar para bayılmaya gerek yok yzaık günah milletin parasını bol keseden dağıtıyolar saygılar...

10. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    arkadaşım bir açıdan bakarsak ülke tanıtımı için düşünülebilir. şu olamazmıydı hadise o bu şu adı neyse farketmez bu yarışmaya verilen parayı bilim adamı yetiştirmeye ayırsıydık da ona destek verseydik o da bizi dünyada tanıtsa bilimsel bir yarışmada ve tüm ülke gündemidne hadise gibi yer verilse ülkemiz için daha iyi hadise olmazmıydı bu o kadar imkansız mı diyelim kültürel etkinlik avrupa nın kaynaşması filan falan .... peki benim kültürüme kimse puan vermiyor ki bu düzenlemenin nesinden tutsak elimizde kalıyor

Şahin Bulut ve ZekiAlper bunu beğendi.
  11. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bence..
    Bi avantajı varsa o da en başta ülkemizin tanıtımıdır, daha sonra adaletli oylama sisteminin oluşmasında katkı saglar, AB üyeligi sürecine katkı saglar, Uluslararası ilişkiler hem ticari anlamda hem de sosyo-kültürel olarak artar:)
    Yabancı kültürleri daha yakından tanıma imkanı saglar, ortak birşeyler yapabilme sinerjisini oluşturur ve barışa yönelimli eğilimlerdir..
    Dezavantajlarını fazla düşünmek istemiyorum çünkü böyle bir etkinliği Dünya üzerinde ki insanlar milyonlarca yıldan sonra yapabiliyorlar çünkü savaşların her daim oldugu Dünya da bu etkinliğe artniyet arayacak olursak o kadar çok ki say say bitmez:).. ama ben şahsen adaletli bir oy yapılıyor demek istemiyorum çünkü bu sizin Dünya üzerindeki güçünüzle ilgilidir güçünü ortaya koyabiliyorsan daha iyi puanlar alabilirsiniz.:eek: Bu güç sadece şarkı üzerine değil global anlamda düşünüldügünde bu yarışmanın önemi bi kez daha ortaya çıkıyor..

12. coşkun ayaz

coşkun ayaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Hadise'nin birinci olması gerekir. Çok beğendik, ailecek.

13. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Göbek dansı, arap ezgileri baydı artık, Hadise sesi ile fiziği ile çok iyi şarkı ise sıradan, ilk ona girer ama birincilik zor.

14. civil

civil Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yazacaklarım kimseyi üzmesin sadece fikirlerimi yazıyorum herkesin fikrine de ayrıca saygım var. Ben şarkıyı çok beğendim iyi bir derece bekliyorum. bizim öncelikle bu yarışmaya katılıp katılmamayı sorgulamamız gerekir. Eğer katılıyorsak da oyunu kuralına göre oynamalıyız. Bu yarışma Avrupa için yapılıyor dolayısıyla onlara yönelik şarkı yapılmalı. Bizim beğenmemiz önemli değil onların beğenmesi daha önemli. Ben vatanımı milletimi severim ama bir şarkı İngilizce okundu diye dilimie milletimize bişey olacağını düşünmüyorum. Gençlerin chat ortamında dilimizi yozlaştırması daha önemli bir problem. Adı geçen yarışmada hiçbir ülkenin kültürünü yaymaya çalıştığını düşünmüyorum biz de bu çabada olmamalıyız. Dünyada ortak dil ve para biriminden bahsedilirken bizim bu konuyu göz ardı etmememiz gerekmekte. Kimseyi üzmek istemem, yanlış anlaşılmasın. Yüz yüze olunmadığından forum ortamlarında yanlışanlaşılmalar olabileceğinden bu uyarıyı yapma ihtiyacı hissettim. :D

zazu, ZekiAlper ve MUSTİYSL bunu beğendi.
  15. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence berbat bir parça olmuş. Eurovision'u bir kere kazandık zaten. Niye halen gurur meselesi yapıp saçmaladığımızı anlamıyorum. Sertab'dan sonraki senelerde daha iyi bir birinci olmadı zaten.

Fırat Ayanyan ve cruphasulie bunu beğendi.
  16. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu yorumunuzun "Sebnem Paker" kismina sonuna kadar katiliyorum. Kesinlikle %100 bizim ezgilerimizi tasiyan, dinlendiginde insanin kanini kaynatan, enstrümanlariyla, sözleriyle gercekten cok basarili bir parcaydi. Dünyaya hitap eden, dünyanin icinde bulundugu popüler müzik akimina kendi ezgilerimizin özü kaybedilmeden adapte edilmis cok hos bir parcaydi.

Ama Hadise'nin de basarili olacagini düsünüyorum. Son dönemde revacta olan "zenci girtlagi" ve güzel bir parcayla beraber sansimiz acik olsun...

Volkan Bilirli, lepidoptera ve ZekiAlper bunu beğendi.
  17. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ne kültürü...

Arkadaki dansçıları görmedin mi? Hangisinin türklük ile alakası var. 3 tane zenci, biri de muhtemelen rus vb.

Mehmet Aurelio modası sardı her yeri... Elvan modası...
    Her ikisine de teşekkür ederim, türk bayrağını taşıdıkları, bu ülkenin reklamını yaptıkları için... Ama TÜRK veya TÜRKLÜK yada TÜRK KÜLTÜRÜ ayrı bir kavram...

O yüzden; eğer amaç reklam ve tanıtımsa, ingilizce olması daha iyi...

Volkan Bilirli, civil ve bisikletseven bunu beğendi.
  18. Atahan Akıllı

Atahan Akıllı Bisikletkolik

Seviye:
    yazacaklarımın kelimesi kelimesine aynısını yazmışsınız. profesyonel olarak baktığımız zaman dansçılar krografiyi çok kaçırıyorlar.. Ülkemde o kadar dansçı o kadar yapılan yarışmalarda 1. lerimiz var. neden Türk değilde onlar?:(

ZekiAlper bunu beğendi.
  19. murty

murty Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Eurovision dan daha cok ulkemizde duzenlenen Turkce yarismasina baksak cok daha guzel olmazmi???

newlife ve bisikletseven bunu beğendi.
  20. newlife

newlife Yeni Üye

Seviye:
    2009 7.Türkçe Olimpiyatlarında gururla seyrederiz güzellikleri paylaşırız...Saygılar

murty bunu beğendi.