Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hadi bana bir iki teker yapalım!

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Sign-on tarafından paylaşıldı.

1. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Adım Sinan, 38 yaşında ve bir tekstil firmasında bilgi-işlemciyim.
    27 Ağustos 2006 da bir motosiklet kazası geçirdim ve ayak bileğim iki yerden kırıldı. Sonrasında ilk ameliyat tel takıldı, 5 ay sonra 2. ameliyat teller alındı. Şuan halen sorunlu, ödem, şiş, kaslar güçsüz vs. Yürüyorum şükür...

Kaslarımı güçlendirmem şart bu yüzden spor yaparak gezi yapabileceğim bir faaliyet olarak bisikleti seçtim. Şuan bir bisiklet yapmam gerek, çok fazla tercih var ve ben uzağım bu konuya, yardım eder misiniz?

2. TREK7.3

TREK7.3 Yeni Üye

Seviye:
    trek'den şaşma....

3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun! Ayak bileginizde hala sorun olduguna göre size agırlık merkezi yere yakın(yani normalden küçük kadrolu) bir bisiklet yapalım:) Bize boy-kilo kriterlerinizi belirtirseniz size uygun bir mtb sınıfında bir bisiklet önerebiliriz.. Hoşcakalın

4. jankat

jankat Aktif Üye

Seviye:
    trek sizin kullanım amacınız için biraz pahalı olabilir.onun yerine daha hesaplı yerli malı sedona önerebilirm size. borla modeli sizin hem kullanım amacınıza uygun olur hemde hesaplı olur yada illa trek alıcam diyosanız fiyatlarının düşmesini bekleyin derim.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Nasılsa kampanyalarla sürekli düşürüyorlar :D

6. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    bOY: 1.82
    KİLO: 85

Bu arada Trek derken model adı vermeyecek misiniz? Bu yeterli mi?

7. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba,
    Öncelikle yaşamış olduğunuz kazadan dolayı geçmiş olsun.

'Bu arada Trek derken model adı vermeyecek misiniz? Bu yeterli mi?'
    Bu soruyu sormakta haklısınız. Ne hikmetse forumda bazı arkadaşlarımız bisiklet alacağım ne önerirsiniz sorusuna direkt olarak Trek veya Scott gibi marka isimlerini belirtiyorlar. Ancak önemli olan sorduğunuz sorudaki ayrıntı. Yani size uygun olan marka ve model.

Kaslarınızı geliştirmek için kullanacağınız için pek araziye çıkmayacaksınız gibi algıladım. O yüzden Trek veya başka bir markanın giriş seviyesi modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer araziye de çıkar dağ tepe gezerim diyorsanız giriş seviye modeller size zamanla sıkıntı yaşatabilir.

Trek konusunda önerim uygun fiyat olarak 3700 veya 3900 modeli olabilir kadro boyu olarakta 18" veya 19,5" tercih edebilirsiniz. (Asfalt yol ise 19,5" daha uygun olabilir)

Diğer marka olarak zaten sedonanın bir modeli belirtilmiş. Başka arkadaşlarda eminin yorum katarlar.

Alacağınız bisiklet ne olursa olsun hayırlı olması dilerim.

8. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçmişler olsun inşallah en kısa zamanda eski performansına döner vücudun

tavsiyem;

mali bir durum analizi yap ve konfigrasyonda forum sakinlerinin övdüğü yönleri topla önemli olan sağlıklı bir bisiklet olması ama ilk etapta bir hesap analizi çemberi daraltacaktır

9. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    Trek 3700 alabileceğimi düşünüyorum, nereden alabilirim. Piyasasını bilmiyorum, fiyatlarda çeşitlilik söz konusunu yoksa sigara gibi her yerde satış fiyatı aynı mıdır?

10. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Ortaköyden veya Galata Kulesi yokuşunda Trek bayiisi var ordan alabilirsin ;)

11. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    Artık ben de bir Trek 3700 sahibiyim. Ortaköy Trek bayisinden bugün aldım

Teşekkürler...

12. Sign-on

Sign-on Yeni Üye

Seviye:
    "Sign-On" kullanıcı adımı artık kullanmayacağımı ve bundan böyle "Dinamo" kullanıcı adımı kullanacağımı bildiririm.
    Forma uygun, yerli ve kullanımı bence daha güzel

13. free_sailor

free_sailor Yeni Üye

Geçmiş olsun. Büyük bir olay atlaşmışsınız. Ben de ayak bileğimi koparcasına burkmuş ve 3 hafta alçıda kalmıştım 2 yıldır ödem geçmedi. Ben de bisikletin geçireceğini sanıyorum. Kan dolaşımı ödem için iyi olur sanırım. Benim bisikletim Trek 4400disk. Karaköyden almıştım güleryüzlü insanlar. Bisikletlerin kalitesinden anlamam. Çok güzel markalar var. Umarım memnun kalırsınız ve sağlığınız daha da iyi olur.

14. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba,
    4 ay kadar önce ayak bileğimdeki ameliyattan ötürü ayak bileği kaslarımı kuvvetlendirmek için aldığım bisikletin çok güzel faydalarını gördüm.
    Bisiklet sürmeyi acayip sevdim. Bundan 3 ay önce doktorun son muayinesinde, ayağımdaki şişin, rahat hareket ettiremememin, ağrılarımın, hep kaslarımın ve eklemlerimin kuvvetsizliğinden olduğunu sanıyordum. Doktorda bunu söylüyordu zaten. Ama ben doktoru beğenmiyordum, ameliyatımı onun yaptığı için ona muayineye gidiyordum. Son muayineden üç ay geçmişti ve yeni muayine gelmişti. Bu yüzden doktoru sevmediğim için bir arkadaşımın tavsiyesiyle İncirli Ethica deki Doçent Doktor GAZİ ZORER e gittim. Kendisini gerçekten işinin ehli, bu her halinden belli. Keşke başlarda gitseymişim diye insan içinden geçiririyor ama artık olan olmuş durumda.

Neyse, Gazi doktor dün muayinesini yaptıktan sonra röntgen istedi ve tablo ortaya çıktı. Ayak bileğimdeki eklem kırırdağının tamamen perişan olduğunu ve asla eskisi gibi olamayacağımı söyledi ben ileşeceğimi düşünür, hayal ederken. Hatta bir altı belki 1 yıl sonra daha da ağrıların artacağını söyledi. Gerçekten şoke olmuştum. Tabii bunun nedenlerine gelindi, neden olarak yaa içerde enfeksiyon nedeniyle iltihap eklemleri perişan etmişti yada ben şeker hastasıymışım. Şimdi tahliller yapılacak ve iltihap mı, şeker hastasımıyım ortaya çıkacak ama sonuç olarak şeker hastası değilsem. Ameliyatlarımı yapan doktorun bunu çoktan belirlemesi ve iltihabın önleyici birşeylerin yapılması belki beni kurtaracaktı. Ama şuan artık hiç bir şekilde, koşamayacağımı, zıplayamayacağımı öğrenmiş durumdayım. Bu çok yıkıcı, ya şeker hastasıysam ve o zamanda bunu eski doktorun fark etmesi gerekirdi. Buradan şu sonuç çıkıyor kalitesi ve kalitesiz hizmet(doktor) farkı. Maalesef eski doktoruma şu durumda büyük bir kızgınlık hissetmekteyim.
    Şuan Gazi doktor yurtdışına çıktı ve tahlilleri o geldiği zamana hazır edeceğim ve ayağımın bu duruma neden geldiğini daha rahat belirlemiş olacağız. Ama giden gitmiş olacak maalesef....

Gelişmelerden sonra haber vereceğim.

15. keremkeke

keremkeke Forum Bağımlısı

Seviye:
    abi büyük geçmiş olsun :(

Dinamo bunu beğendi.
  16. discocox

discocox Kıdemli Üye

Seviye:
    çok büyük geçmiş olsun diyorum ancak problem böylesine ciddi görünürken lütfen en az bir yada iki konusunun uzmanı prof.lada görüşün ve muayene olun , acil şifalar diliyorum

Dinamo bunu beğendi.
  17. tuttifrutti

tuttifrutti Yeni Üye

geçmiş olsun sinan kardeşim ama moralini bozma sen daha gençsin ve azimlisin aynı zamanda sporcusun artık eminim zaman içinde (belki 2 sene sonra) tedavilerinden sonra daha iyi olacaksın inşallah.

18. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Teşekkürler kardeşim, görüyorsun değil mi başımıza gelenleri, aman dikkat sen de motosiklet kullanan birisin. Riski bazen biz üstlendiğimiz gibi bazen de trafikteki hiç tanımadığımız birine verebiliyoruz.
    Sanırım ilerde bir ameliyat daha olarak ağrıların azalmasını sağlayıcı bir tedavi yoluna gitmek durumunda olacağım.
    Artık önümüzdeki hafta tahliller olacak sonrasında doktorla bir randevu ve mevzu açıklık kazanacak.

19. ErhanYılmaz

ErhanYılmaz Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşım çok geçmiş olsun ALLAH şifa versin.. hiçbir ayrıntı ile ilgili hiçbir olasılıktan umudunu kesme..bakarsın herşey umut ettiğin gibi oluverir ;) zaman herşeyin ilacıdır.! mutlukal

20. erhan öğün

erhan öğün Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar slm şu zamana kadar abimin bisikletini kullanıyordum ve kendime bisiklet alma zamanı geldi boyum 1,75 kilom 75 eski 1,500 tl kadar alcam iyi bir yol ve dağ bisikleti olmasını istiyorum ben çünkü uzun yol yapıyorum genelde dağlar gezmeyide seviyorum ne tavsiye edersiniz arkadaşlar,cvp bekliyorum