Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hadi bakalım yine... Hangi 26" slick/semi-slick dış lastik?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Sin tarafından paylaşıldı.

?

Siz hangisini alırdınız?

1. Michelin Protek

25,0%
  2. Conti SportContact II

75,0%
  3. Vittoria Randonneur

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Ritchey Tom Slick

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Specialized Fatboy

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhabalar yine lastik mevzusu :)

yakın zamanda alamayacağım muhtemelen ama 26" slick lastikle ilgili konuşayım istedim. listeye eklediğim slick lastiklerin arasında çok merak ettiğim bir lastik var. Benim merak ettiğim ıslakta da korkutmayacak tutmaya devam edecek lastik hangisi?

1-michelin protek ve protek max[​IMG]
    diş derinliği çok daha az görünüyor gerçekte ve ağır bir lastik.

2-Vittoria Randonneur (ismini yazmak için 3 kez kontrol ettim)

hamuru deseni genişliği çok makul görünüyor. aynı zamanda çokta ağır değil. fakat kolay patladığını söyleyenler var. forumda 1500km de bitiyor diyende var.

3-Continental Sportcontact II

o tellerde olmasa harika görünecek. 1.3 ve 1.6 ebatlarında var. üzerinde ki desene ben pek güvenemedim ama chainreaction' da bir kullanıcı ıslakta güzel tuttuğunu söylemiş. o desenle yuvarlanma direnci nasıldır bilemedim...

4-Ritchey Tom Slick

işte çok merak ettiğim lastiklerden biri daha. slick pro ve slick comp olarak ikiye ayrılıyor. comp modeller telli. pro modelde ağırlıklar 1.4 için 390gr, 1.0 için 260gr. comp modellerde ise 1.4 için 470gr, 1.0 için 330gr. chainreaction'da slick kısmın biraz daha geniş olması gerektiğini söyleyenler var.

5-Specialized Fatboy

specialized in bir lastik üreticisi olduğundan bile haberim yoktu. hele ki böyle bir lastiğin 30tl den satıldığından hiç haberim yoktu :) bikemagic.com' da incelemesini buldum. lastiğin ıslakta da gayet iyi tutuğunu söylüyor. flak jacket isimli patlak önlemesi de var ve buna rağmen lastik 320gr. incelemede ben yanlış anlamadıysam normal slick lastiklere göre yuvarlanma direnci biraz daha yüksek deniyor ama herşeyin bir bedeli var sanırım.

Specialized' ler beni baya heyecanlandırdı. Slick lastiğe yakında geçmeyi düşünmüyordum ama elimde ki lastikleri satsam eminim rahatlıkla onların parasını çıkarırım. ama benim istediğim country rock' ların yerine değil yanına getirmek bu lastikleri. bunun anlamsız olduğunu düşünen varsa bi adım öne çıksın :)

kullanıcı yorumları varsa bu lastikler hakkında duymayı çok isterim.

mariokaldato bunu beğendi.
  2. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  3. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    maxxis detonator

4. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Çağlar Çağlayan

bu lastik için tüm alışveriş sitelerinde kullanıcılar ıslakta öldürür gibi yorumlar yapıldığından korkuyorum :D hakkında bol bol "kill you on wet" "useless on wet" gibi yorumlar var.

@Angel

detonator biraz pahalı ve ağır gibi geliyor bana.

5. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kenda kolonizer kullaniyorum konusunu da acmistim
    Ben suan icin memnunum alirken hafiflik(yuvarlanma direnci)-patlak koruma dengesini goz onunde bulundur mtb lastigi kullaniyosan ince lastikle gectiginde ic lastikte degistirmen gerikicek

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bunlar slick lastik değil ki? Benim bildiğim slick lastik bunlar değil. Ben mi yanlış biliyorum. Yanlışım varsa düzeltirsiniz. Biz yıllarca slick olarak bunlardan almadık. slick lastik deyince schwalbe kojak tarzı lastikleri kullandık. Bunlar tur lastiği diye geçiyor. En azından ben yıllarca öyle biliyorum. Belki de yıllarca yanlış bilmişimdir ama slick tyres yazınca google amcaya, arabada da bisiklette de kojak tarzı lastikler çıkar.

mariokaldato bunu beğendi.
  7. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Soner Bey haklı, ve kojak ı unuttuğumu fark ettim :) Arkadaşım baya sert sürer, bana göre o ıslakta iyi diyosa ıslakta iyidir. Run r ın yanında kojak da çok kaliteli, onu da düşünebilirsiniz

Sin bunu beğendi.
  8. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    slick ve semi slick mi yazsaydım @soneryen :) doğru söylüyorsunuz specialized dışındakiler slick lastik değil

hort.

ben specialized fatboy 26x1.25 aldım. ıslakta kuruda yol tutuşu oldukça iyi. sevmediği yerler tozlu yollar, kumlu yollar, yağmur olukları. birde yüksek lastik basıncının(85psi) getirdiği konfor kaybı var. fakat ortalama hızımı 5km kadar yükselttim bu lastiklerle. bir daha desenli lastik kullanmayı düşünmüyorum.

9. eberkol

eberkol Aktif Üye

Adı:
    Emre BERKOL
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bende bu lastiği dusunuyorum şu an ne durumda, patlama durumu nedir? Genel olarak küçük bir değerlendirme daha yapabilir misiniz?

Lenovo K50a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @eberkol lastiği hiç 1000 km'nin üzerinde kullandım ve sıfır patlak. üzerinde çizikler oyulmalar oluyor ama asla patlamıyor. dikkat ederekte kullanmadım. birde çoğu yol koşulunda oldukça güven veriyor. sadece olur olmadık yere fayans zemin atan manyak müteahhitlerden korkmak gerekiyor. o tür zeminlere affı yok. market önünde kuru olmasına rağmen bi pedal çevirdim direk sardı :D buda %1 ihtimalle karşınıza çıkacak bişey zaten. açık mekanda fayansın ne işi var sonuç olarak.

11. eberkol

eberkol Aktif Üye

Adı:
    Emre BERKOL
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Teşekkürler iyi fikir oldu bana

Lenovo K50a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi