Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hadi artık güzel bisiklet parkurları açılsın

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Hasan Hakan Koç tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Dostlar artık bizim de şöyle güzel sabit platformlu alanların veya güzel parkurların hazırlandığı seyircilerin ailecek zevkle oturup bütün bir gününü geçireceği alanların yapılma zanamı gelmedimi sizce .insan dışarıdakileri görünce neden bizimde olmasın diye üzülüyor.:(
    Sizce bu iş ticari anlamda para getirmezmiki bu iş hakkıyla yapılmıyor . geçici standlar veya bir iki basit alan yeterli mi? Hadi artık diyorum.:boese157: :boese157: :boese157: istanbulda prof . anlamda kapalı açık bisiklet yerleri varmı bilmiyorum . siz ne dersiniz bu kanuda .

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    ticarî anlamda kârlı olacağını sanmıyorum..
    ancak bu işi beledeiyeler yada üniversiteler yapar ise, yani beklenti olmadan sosyal sorumluluk yada halka hizmeti gözeterek, ilgi göreceğini ve bisiklete olan yönelimin artacağını düşünüyorum.yanılmıyorsam Kocaeli'de skatepark tabir edilen ve yazınızdan anladığım kadarı ile görmek istediğiniz alanlardan var.

3. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    Muratcım çok haklısın Türkiye'de herşey parayla ölçülüyor ama bazı şeyler arz talep meselesi bazı, şeylerde gönül meselesi yani ben süper sonik zengin olsam veya dediğiniz gibi yüregi spor sevgisi ile dolu bir belediye başkanı olsam mutlaka bu işi yapardım niyet meselesi . yani iyi yöneticiler bu işleri firmalara yaptırıyorlar . Adamlar neleri bedavaya yaptırıyorlar bir bilseniz yani burası yeri değil oralara harcanan paralarla neler yapılmazki .önemli olan kamu oyu olşturmak arz talap meselsi . Bence bu bakış açısı önemli bazı şeylerin olması için sürekli gündemde tutmak lazım.: winken457

4. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    bizim şuan kullandığımız Antalyada merkeze çok yakın bir parkurumuz bulunmakta
    aslında bir milli park şeklinde bir yer... Gerçekten çok güzel
    büyük taşların üzerinde oklar ile yol belirlenmiş şekilde :)
    1 tur yaklaşık 3.5 km

bir ara forumda resimleri geçmişti ;)

Hasan Hakan Koç bunu beğendi.
  5. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    ne güzel :in: bak böğreniyoruz sağ olasın ercancım . başka yerler varmı

6. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    kentorman olarak tesis edilen yerlerde bu türden parkurlar hazırlamak mümkün, yani eğer yaşadığınız yer ormanlık değilse ve Orman Müd. ile Belediyeniz işbirliği yaparak bir kentorman yapmış ise...

bizim kentimizde de mevcut kentorman ve bisikletçiler büyük bir keyifle parkurlar çıkarıyorlar, yarış organize ediyorlar, antreman turları için kullanıyorlar..

ben ilk mesajı sadece skatepark olarak algılamıştım.

7. Hasan Hakan Koç

Seviye:
    bence doğru algılamışsınız benim asıl olsun dediklerimde bunlar .ama Ercan ın söyledikleri yerleride bilmekte fayda var .
    yani daha derli toplu herkesin seyredebileceği yeri geldiği zaman seyrederken ailecek eğlenbileceği alanlar olarak anlatmaya çalışmıştım çok hoş olur. diye dişünüyorum doğal parkuru hazırlamak daha kolay ben herkesin seyredebileceği freeride ında xc tarzıda sürüşlerin yapılabileceği parkurlar istiyorum şahsen

8. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben bisiklet alınca kadıköy'de iskinin yanındaki parkta kendimce sprey boyayla bi parkur oluşturucam..bunu ormanda yapması nasıl olur bimiyorum ama kendi imkanlarımızla bişeyler yapmamız gerekiyo gibi görünüyor..rampa ya bişey diyemem onu yapmak zor:) ..ve ya imza toplansa fln belediyelere bööle bişe sunulsa ne olur ki??