Hacıosman Metro'dan Belgrad Ormanına

Tepki
26
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
Taksim'den Hacıosman'a kadar metro vasıtasıyla, kalanını pedallayarak Belgrad Ormanı'na ulaşmak, aynı şekilde de geri dönmek çok mu ütopik olur? Uygulanabilir midir? İstanbul'da ormanlık, koruluk alanda başka türlü nasıl pedallayabiliriz? Başlangıç seviyesinde amatörler olduğumuz için tüm yolu bisikletle gitmeyi henüz göze alamıyoruz.

Scudo

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@anthropologist

Öncelikle "ütopik" kelimesine takıldım. Bunun yerine "hayal" daha iyi gibi hemde yerli. İkincisi verdiğiniz güzergah 14-15 km'lik bir mesafe yani pekte gözde büyütülecek bir yol değil. İstanbul'da ormanlık alanda pedallamak istiyorsanızda "Arnavutköy" tarafına gelmenizi tavsiye edebilirim. Hayırlı geceler.

Tepki
26
İsim
Erdem
Bisiklet
Merida
Haklısınız. İnsanın dikkatinden kaçabiliyor. Uyarınız için teşekkür ederim. Dil bilinci adına ben de sizi dahi anlamına gelen "da/de" bağlacı hakkında uyarmak isterim. Umarım misilleme olarak görmezsiniz :koptum:

Arnavutköy önerinizi de dikkate aldım, araştırıyorum. Ayrıntılı tarifte bulunabilirseniz ayrıca çok makbule geçer. Sorumla ilgilendiğiniz ve uyarınız için tekrar teşekkür ederim.

Size de iyi geceler.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Evet arkadaşa katılıyorum, Arnavutköy'den Karaburun'a giden yol ve o civarlar gerçekten çok güzel. Oraları görmenizi tavsiye ederim. Örneğin kendi oturduğum yeri baz alırsam Bakırköy-Karaburun arası 50-60 km civarı bir mesafe tutuyor. Fakat oralara yaklaştıkça kamyon trafiği de artabilir bilginiz olsun. Yine aynı şekilde Sarıyer-Bahçeköy yolunu takip ederek Belgrad Ormanı içerisinden geçip Kısırkaya tarafına gidebilirsiniz. Gerçekten mükemmel bir parkur, mutlaka tavsiye ederim.

Gurkan S.

Bayağı Üye
Tepki
319
İsim
Gürkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beylikdüzü tarafından Karaburun'a hangi rotayı önerirsiniz arkadaşlar ?

Glabel

Üye
Tepki
10
İsim
Tarık Alan
Bisiklet
Giant
Ben bahçeköy'de oturuyorum gelirsen yardımcı olabilirim.

Bora Kıraç

Aktif Üye
Tepki
418
İsim
Bora Kıraç
Bisiklet
Scott
@anthropologist Ben neredeyse haftada 3 gün Şişli - Maslak - Hacıosman - Belgrad rotasında sürüyorum. Hatta gece sürüyorum, hiç ütopik falan değil :) Hacıosman metrodan çıkıp Belgrad yoluna girdikten sonra orman içinden basıp 15-20 dakika içinde Belgrad'a varabilirsiniz. Tabi ben yol bisikletiyle gidiyorum, dağ vb. bisikletle gidecekseniz bu süre uzar.

Güzergahtaki tek sorun gidiş - geliş yol olması ve emniyet şeridi olmaması. O yüzden trafiğin yoğun olduğu saatlerde pek tavsiye etmem.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ScaryEnemy
Strava kayıtlarımıza bakarsanız. çok sık ve sürekli olarak beylikdüzü karaburun turu yapıyoruz. Dilerseniz grubumuzdan takip edebilirsiniz.

(link)

En son bir başlık açtık ve 16 kişi ile birlikte beylikdüzü karaburun turunu tamamladık.

(link)

Glabel

Üye
Tepki
10
İsim
Tarık Alan
Bisiklet
Giant
@Bora Kıraç O rotayı yol bisikleti ile tavsiye etmem yollar gerçekten çok kötü ve sürekli birbirini sollamaya çalışan insanlar var.

Güya böyle bir proje vardı hala yapıcaklar. (link)

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
ara ara kullanıyorum o yolu. sürülür, niye ütopik olsun? düzlem vasfını koruyan her türlü yerde bisiklet sürebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: taskin57 ve Glabel

serkant yakıt

Daimi Üye
Tepki
309
Bisiklet
Lapierre
aslında şöyle kalabalık bir grup toplanıp bir pazar günü gitsek ne güzel olur.. Hacıosman' da buluşulup devam edilir.

• Beğen
Tepkiler: taskin57 ve mrth

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek