Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güzelbahçe Antrenman Yarışı İzlenimleri, Fotoları

Konu, 'Sporcu Odası' kısmında Fatih Buzgan tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Bugün 25 Mart 2007'de yapılan yarışın gözümden izlenimlerini aktaracağım.
    Saat 11'de yapılacak olan yarışa erkenden gitmiştim.
    Yarışa desteği olan firmalardan Seda bisiklet'in standı çoktan kurulmuştu.
    Baya uzun süre yarışçıların ve diğer katılımcıların gelmesini bekledim :)
    Önceden onca yere haber vermeme, verilmesine rağmen katılım, hem yarışçı, hem izleyici olsun, bana göre çok azdı.
    İyi ki İstanbul'dan Atilla bisikletin takımı ve Ankara'dan birkaç yarışçı gelmişti de kendi kendimize yarışmadık.

ARTILARI
    1) İzmir'de yıllardan sonra ilk defa antrenman yarışı yapıldı.Bu İzmir'li bisikletçilerin gelişimi için olumlu bir adımdır.
    2) Yarış sonunda Seda bisiklet, makarna ve kola dağıttı.Her yarışta olması gereken birşey, bizde maalesef artı bir durum oluyor.
    3) Sundu bisiklet, ilk 3'e "dandik" de olsa kask hediye etti.Anlayamadığım bir konudur, bu verilen hediyeler.Adam zaten şampiyon olmuş, kürsü görmüş.
    Yarışa katılma şartları arasında kask giyme zorunluluğu zaten mevcut.Adamın başındaki kask, her halükarda hediye edilenden iyi.Peki o zaman niye bu adama dandik bir kask hediye ediyorsunuz?
    Ben demiyorum ki her kürsü görene 150euro'luk kask verin.Abartmaya da gerek yok.Sadece elindekinden bir üst seviyede olan bir kask "daha işe yarar" bir hediye olacaktır.
    4) Ata bisiklet, ilk 3'e zincir temizleyici - yağlayıcı hediye etti.İşte işe yarar hediye budur.
    5) Birçok arkadaşla biraraya gelme fırsatı bulduk.
    6) Atilla bisiklet kliniği takımı, helal olsun size, işte organize olmak, işte takım ruhu budur.Kalkıp İstanbul'dan 500km uzağa antrenman yarışına katıldınız, tebrik ederim sizleri.

EKSİLERİ
    1) Yarış başlamadan önce elit grubun 6 tur atacağı söylendi.Biz de ona göre kendimizi hazırladık.Aylardır araziye girmiyordum, dik çıkışlar çoktu, bu yüzden biraz zorladım kendimi, eh antremansız da olunca 3.turda şiddetli kramp girdi bacaklarıma.İlk 3 tur, ikinci, üçüncü giderken, 3.turda kramp girince hız kestim.4 ve 5. turları sakin gittim.Tabi böyle olunca arkamda veya yanımda giden İzmir Bisan takımı binicileri önüme geçme fırsatı buldular.
    Aramızdaki fark yine de fazla değildi.
    Tecrübeli arkadaşların bildiği gibi yarış son turda kazanılır diyerek ve tekrar kramp girmemesi için zorlamayarak gücümü son tura sakladım.Fakat tam 6. tura girerken ve tam gücümü yola aktarırken bir de ne duyayım?
    Yarış bitmiştir, 6. tur iptal !!!
    Neymiş, yarış parkuru adamın birinin bahçesinden, arazisinden geçiyormuş, adam da bunca yarışçının geçmesinden rahatsız olmuş ve girmeyin demiş.Hakemler de "bizden habersiz" son turu iptal etmişler!

Bu ister yerel yarış olsun, ister antrenman yarışı olsun, küçük yarış olsun farketmez, kural kuraldır.Kimseye işini öğretmek zorunda kalmamalıyız.
    Sen onca çocuğu parkura görevli diye koy, bir tanesine bile telsiz gibi iletişim cihazı verme, bir ambulans dahi gelmesin, son turu iptal et ve bizi bundan haberdar etme.Olacak şey değil.

Her yargıda tarafsız düşünülmelidir.Terazi ancak böyle doğru dengeyi kurar.
    Ben de hak veriyorum, arazi sahibi adam yarış esnasında böyle birden bu isteğini görevlilere iletmiş, fakat yine de iletişim diye birşey var.Onca çocuk parkurda görevli ise bize bu gelişmeyi haber vermeli ki biz de ona göre performansımızı ayarlayalım.

Yarış ister 6 turdan 2 tura insin, ister 50 tura çıksın, benim için farketmez.Tanıyanlar bilir, o İstanbul-İzmir yolları öyle normal bir hırs, inat, azim, irade ile 19-20 saatte aşılacak yollar değildir.Benim için tur değişikliği farketmez.Ömrümüz yollarda geçtiği için her türlü yol haline ve ani değişikliğine hazırımdır.
    Fakat o değişikliği finish noktasında öğrenince insan üzülüyor niye bunu bildirmediniz diye.
    Belki diyen olabilir, gerek var mı bu kadar yaygaraya.Bu kadar yazdığımı orada yarış mahalinde bu kadar uzun anlatıp da kimsenin keyfini kaçırmadım.
    Fakat insanlar yaptığı işin doğrusunu, yanlışını öğrenmeli.
    Benim için (akrobasi bisikleti ile girmeme, kramp girmesine, düşmeme, arka lastiğim patlamasına rağmen) 4. olmak olmamak önemli değil bir antrenman yarışı için fakat aynı şey veya benzeri büyük bir yarışta yapılmamalı diye paylaşmak istedim.
    2) Yarışın yapıldığı Güzelbahçe ilçesinin yarışa katılımı Sıfırdı.Ne amatör yarışçı olarak, ne de izleyici olarak kimse yoktu.Ne kadar kötü bir iletişim ve tanıtım eksiğimiz olduğu buradan belli.
    3) Güzelbahçe Bld. Başkanı, yarışın sonunda bile değil, sadece ödül töreninde yarış alanına teşrif etti!! Meşguldür demeyin, günlerden pazar :)
    Hava yazdan farksız.Ne hava, ne yol hiçbir mani yok.Bir de adam üstüne üstlük, kürsüdekilere madalyalarını takarken bisikletten bahsedeceğine, futboldan bahsetti.
    Dünkü maç aklında kalmış, ondan aklına o gelivermiş.Futbol illeti afedersiniz istifra ettirecek kadar her tarafımızı sarmış.Dünyada futbol konuşmaman gereken tek yerde de yine futbol sözü geçiyor, futbol prim yapıyor.
    Adam ilçesine bunca sporcu gelip orayı şenlendirdiği için sevineceğine bizleri böyle dumura uğrattı, bravo.
    İnsan ilçesinde yapılan yarışa gelir de izler, daha ne denilebilir ki.

Parkur iniş zorluğu (10 üzerinden 8)
    Parkur tırmanış zorluğu (10 üzerinden 8)

İnişlerde keskin dönüşler vardı, onları hızla geçtim.Dik inişler vardı onları da bisikletin üzerinden inmeden geçtim.
    Yarışta benim gibi gittiğini gördüğüm tek kişi bir Amerika'lıydı.Adı Ned.Yanlış bilmiyorsam bir "Ironman" Adam sadece kas olarak yaşıyor :)
    Kas var kemik yok gibi :) O masterlarda katıldı ve 1. oldu.

Fotoları da sizlerle paylaşacağım.Şimdi arkadaşımdan alıyorum yarış fotolarını.

güray bunu beğendi.
  2. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Açıklamalar için teşekkürler Fatih,bir çok hadise yaşamış organizasyonda gerçekten tuaf bir durum.Ambulans ve iletişim kopukluğu gerçekten kötü ve başkanın futboldan bahsetmesi daha da garip işin doğrusu..!!

3. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Fatih merhaba önce sana geçmiş olsun.Yarışma esnasında karamp geçirmene üzüldüm.Yarışlar sırasında umarım hiçbir sporcu ciddi bir sorun geçirmemiştir.Zira Muğla'dan 4 arkadaşımız yarışmaya iştirak için gelmişti.Katılımın ve ilginin az olmasına üzüldüm.Paylaşım için teşekkür ederim.Fotoğrafları bekliyoruz haberin olsun.

4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bilgiler için teşekkürler Fatih, şikayetlerinde tamamen haklı olduğunu düşünüyorum, yarışmayı vareden kişilerin başında yarışçılar olduğuna göre organizatörler yarışçıya ve emeğine saygı göstermeyi öğrenmeliler, daha düzgün organizasyon yapmalıdırlar...

5. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bizim ekibin hepsi birden yarışa katıldığı için yarış esnsında fotoğraf alamadık,ancak öncesi ve sonrası fotolarımız var,ancak parkurun belli noktalarında görebildiğim kadarıyla profesyonel fotoğrafçılar vardı,acaba çektikleri fotoları paylaşıma sokarlar mı?Neyse umarım bulabiliriz.

6. Altan Kalay

Seviye:
    arkadaşlar ben de yarışla ilgili fotolarımızı ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.Yarış benim açımdan çok anlamlıydı çünkü ilk yarışımdı.Doğal olarak parkurda çok zorlandım, özellikle teknik bölümlerde.Teknik iniş bölümünde kopmuş işaretleme şeritlerinden birisi tekere dolanınca sağlam bir düşüş yaşadım.Yarış esnasında da bazı aksaklıklar yaşadım, herhalde ilk seferde böyle şeyler olur. :) ama herşeye rağmen yarış sonunda 5.olduğumu öğrenince mutlu olmadım desem yalan olur.
    Organizasyon konusunda çok ayrıntılı bir değerlendirme yapmam doğru değil zaten başka bir organizasyona hiç katılmadım.
    Aynı zamanda böyle bir yarışta Muğla yı da ilk defa temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Ekip arkadaşlarıma teşekkürler.

Yarış esnasında ve parkurda hiç resim alamadık çünk hepimiz yarıştık.

1.Güzelbahçe ye ilk gelişimiz.İzmir İl Temsilcisi Birol Toraman' ı beklerken...

2.Yarıştan hemen önce...

3.Yarış bittiğinde Kazım,ben,Erdem..

4.SEda Bisikletten Bülent Ağabey ile yarış sonrası
    URL=http://img219.imageshack.us/my.php?image=dscn2900se7.jpg][​IMG][/URL]

5.Dönüş hazırlıkları

6.Ekip aracımız dönüş yolunda..

7. Muğla Ekibi ve İzmir den arkadaşlarla...

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  7. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Altan merhaba,güzel haberlerinizi aldım ve çok mutlu oldum.Muğla'yı çok iyi temsil etmişsiniz:) emeklerinize sağlık.Senide 5.liğinden dolayı ayrıca tebrik ederim.Bir atımlık barutum var diyordun iyi nişan almışsın:in: ellerine sağlık.Başarılarının devamını bekliyorum.Manavgat MTB kros yarışı için bir faaliyet var mı?

8. Altan Kalay

Seviye:
    abi özellikle yeşil-beyaz giydim formayı temsil için zaten.:)
    Bir takım protokol işlemlerini halledebilirsem maraton yarışına katılmaya çalışacağız.

9. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Plakaya bakınca ben sizi Ankara'dan geldiniz sanmıştım :)
    Beni hatırlarsınız, size sabah wc'yi soran kişiydim ben :)
    Ben de arkadaşım Umut'un çektiği fotoları paylaşayım sizlerle;

Bülent abinin çadırı

Junior kategorisinde dereceye girenler

Master kategorisinde dereceye girenler ve işte size bahsettiğim kendime benzettiğim Amerikalı Ironman Ned, ve malum bld. başkanı, futbola olan yoğun ilgisi yağlar açısından baya yaramış kendisine

Elit kategorisinde dereceye girenler, İzmir'in tek takımı

Ödül töreni sonrası grup fotosu, bir avuç mutlu insan

Ülkemize yeni giren dünyanın en iyi amortisör markalarından Fox, tilkileri sakin anlarında ve ailecek yakaladık

Triatlet Atalay Özdemir, yaveri Fatih, diğeri de madalyaları dağıtan bayan

Yarış sonunda makarna dağıtan Bülent abi

Türkiye'nin tek gerçek downhill bisikleti Scott High Octane ve bir çocuğun ona aşık olmasını konu alan karemiz

Forumumuzun üyelerinden İlker İkier, meşhur Scott Spark'ı test ediyor

Spark'ı çok seven İlker, diğer Scott'lardan birini gözüne kestirip Ata ile kurban pazarlığına kalkıştılar :)

Sonunda fiyatta anlaştılar ve İlker şunlardan sarıver diyor Ata'ya :)

Yine forum üyelerimizden Hasan Hakan Koç abimiz, çocuğunu da bisikletine bindirip yarışı izlemeye gelmişti, işte budur bisiklet sevgisi, tebrik ederim abi

En iyi arkadaşım ve filmimizin diğer yönetmeni, oyuncusu, kameramanı, editörü Can, film standımızın önünde

Can, satıştan memnun, gel vatandaş gel diyor, 5ytl ye 45dk dolu dolu bisiklet filmine geeel ! Satışa kendini fazla kaptırmış olacak, Yazıcıoğlu işhanı önünde tezgahta film satanların bakışına bürünüyor bir anda, biz de kaçıyoruz yanından

İşte günün konuğu, küçücük köpek bile yarışı izlemeye gelmiş, gelmeyenler utansın

10. Altan Kalay

Seviye:
    arkadaşlar, kesin yarış sonuçları elime ulaştı.bu arada 5. değil 4. olmuşum kendim yarış kartelasından yalnış bakmışım.:)

11. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    hersey super tesekkurler paylasim icin.
    tek sorun
    "küçücük köpek bile yarışı izlemeye gelmiş, gelmeyenler utansın" lafi pek uygun diil!

12. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    resimler ve anlatım için teşekkürler.

13. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:
    güzel bir gün olduğu fotoğraflardan anlaşılıyor; ben milli takım kampında olduğum için bu yarışa gelemedim; ama, bundan sonraki manavgat mtb maratonuna %90 gideceğim.

14. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Mesajlarımın çoğuna bakarsanız her zaman bir espri görebilirsiniz.Tabi her şakada biraz ciddiyet de olabilir.Ben kalkıp da İstanbul'dan, Diyarbakır'dan gelmeyen insana bu cümleyi söylemiş olamam, söylemedim de.

Fakat internette bütün bisiklet siteleri ve forumlarında, ayrıca benim de uğraşılarımla bisikletle alakası olmayan fakat gün içinde birçok kişinin ziyaret ettiği site ve ortamlara da duyurulmasına rağmen, bir bisiklet yarışının, 3.lig maçından bile az ilgi görmesini hazmedemiyorum.

İmkanı olan herkes gelebilmeliydi.Özet bu.

Bir avuç insan olmaya niyetimiz varsa sesimiz çıkmasın.Yukarıdakilerin yarış yapmasını bekleyelim ve monitör başından sadece fotolara bakalım, bu bisikletçi felsefesi olmamalı.

bora_jb bunu beğendi.
  15. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    :) .

16. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Muğla ekibini candan kutlarım.Başarılarının devamını dilerim.Altan aracının plakasını değiştirmelisin artık.:)

17. bora_jb

bora_jb Forum Demirbaşı

Seviye:
    fatıh abı her konuda yerden goke kadar haklısın
    1-yarıs turları o kadar onemlı olmasa da ınsanın muthıs sınırını bozan bırsey
    2-beledıye baskanı
    3-katılım azlıgı
    ınsanı cıldırtıcak seyler dıyeceksın bu kadar saydın sen nıye gelmedın benım aılem kusadasında oturdugu ıcın ve ıkı haftalık param olmadıgı ıcın hafta sonu kalamadım ama gercekten gelmek ıstıyordum
    bol streslı ama bol da pedallı zevklı bır gun olmus paylasım ıcın cok teskkurler

18. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    fatih kardeşim bazı sorunlar olmuş keşke hiç olmasaydı diyorum ama güzel bir yarıştı sanırım fotoğraflar için teşekkürler :)

19. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    çok sevindim tebrikler altan devamı gelir herhalde

20. Hasan Hakan Koç

Hasan Hakan Koç Bisikletkolik

Seviye:
    fatih yarışa hazır