Güzel Kokulu Giyim :)

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Merhabalar. Kismetse iki haftaya kadar bisiklet sezonunu tekrar acacagim. Ama gectigimiz yillarda canimi sikan bir durum vardi. Gerek Teri cabuk atma ve kendini kuru tutma ozellikli -for motion- adidas tisortlerim, gerekse KOKUSUNDAN dolayi sattigim tamamen orijinal discovery channel formam beni cok uzdu. Okula giderken formayi gectik ama tisortlerim bile acayip kokuyordu, ve eminim ki bunun benim terlememle ilgisi yok, yani ben terleyince oyle hemen kotu kokmam. Dusunun simdi kiyafeti yumusatici destegiyle yikiyordum mis koksun diye, parfum de sıkıyordum, ama giyip biraz terleyim hemen basliyor kotu kokmaya. Ayni sorun bir arkadasimda daha oluyormus zaten yani durum bana ozel degil. Merak ettigim sudur ki, kuru kalirken kotu kokmayan esofman, tisort vs almak isyiyorum acaba climacool boyle mi tavsiyelerinizi bekliyorum...

Scudo

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Sentetik kıyafetlerden ben de aynı şekilde şikayetçiyim.
Ama koku yapmama özellikli taytımda böyle bir sorun yok. Kendine haz plastiğimsi kokusu hep aynı.
Yanılmıyorsam koku olmaması için "antibakteriyel", "koku yapmaz" ya da gümüş iyonlu olarak belirtilen modelleri tercih etmek gerekiyor.
Şu ilanda bir örneği var ama internette hiçbir yerde görmedim.
(link)

Climacool Adidas'ın teri atan, serin tutan malzemeleri için kullandığı genel bir terim.
Sırt çantasında bile sırt kısmında biraz hava boşluğu yaratıp climacool ibaresini kullanıyorlar.