Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güzel bir yol bisikleti için;

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gogogo tarafından paylaşıldı.

1. gogogo

gogogo Aktif Üye

Seviye:
    Sevgili bisiklet sever dostlar, uzun zamandır kendime iyi bir yol bisikleti almayı düşünüyor, ancak bilgi olarak yetersizliğim ve kararsızlığım yüzünden alamıyordum ancak mtb tercihimi yaparken yaptığım hatayı tekrarlamayıp kendime alabildiğim en iyi yol bisikletini almayı düşünüyorum.

Yol bisikleti başlığı altındaki konuların büyük bölümünü okudum ve siz değerli üyelerin yazdıkları sayesinde gerçekten yol bisikleti dünyasını oldukça tanıdım.

Netteki araştırmalarım sonucunda malesef herkeze olduğu gibi bir italyan aşkı doğdu Pinarello ve Colnago bisikletlerine karşı.
    Bazı firmalarla görüştüm ve bu bisikletler yüksek maliyetle de olsa türkiyeye getirilebiliyor.
    Pinarello prince modeli bisiklet için görüşme yaptım 4 buçuk milyar ve biraz yukarısına bu bisikleti boyunuza huyunuza göre getirebiliyorlar. Ancak üzerindeki donanım shimano 105 ve ben o fiyata 105 donanımlı bir bisikletin düşük olduğunu düşünüyorum. Campagnolo donanım eklemek istediğimizde ise 700- 800 ytl nin üzerinde bir fark oluyor Chorus modeli için.

Sizelere şu aşamada birkaç sorum olacak;

Böyle bir bisiklet için bu rakamlar uygun mudur? Yoksa çok daha iyi donanımlı başka bisikletler alınabilir mi ?

Tekerlek setleri hakkında araştıma ve aramalarıma rağmen bilgim oldukça düşük. Bu seviyedeki bir bisiklete nasıl bir tekerlek seti takılabilir? Maliyeti ne olur?

Kullandığınız ve memnun kaldığınız ideal olduğunu dayanıklı olduğunu tecrübe ettiğiniz bileşenleri kadro,(vites,fren aynakol takımları), tekerlek takımları gibi... örnek olarak yazabilirseniz bana çok ama çok yardımcı olursunuz.

Şu aşamada tavisyeleriniz benim için çok önemli sizlerin tavsiyeleriyle umarım yalnış tercih ve gereksiz masraf yapmadan bir yol bisikleti sahibi olmayı umuyorum.

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.