Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

güvenlik soruşturması "alışveriş sitesi"

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında caner ünsal tarafından paylaşıldı.

1. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    "gezgin outdoor" diye ankarada ve istanbulda şubesi olan bir outdoor giyim aksesuar vs. satan firma biliyormusunuz ? internet adreside aşağıda
    http://www.dikeylimit.com/index.asp

4-5 gündür internetten verdiğim siparişimle ilgili bir haraket yok güvenilir bir firmamıdır tanıyan bilen , alışveriş yapan varmı? yarın irtibat kurmaya çalışacağım ön bilgi verebilirseniz memnun olurum.

2. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    laçka bir zihniyet!
    1- 20 gün önce kredi kartı ile sipariş verdim 5 gün sonra e mail ile akibeti sordum cevap yok
    2-7. gün telefon açtım 3. telefonda sorumlu ile görüştüm provizyon sorunları olduğunu peşin alışveriş yapmamın şu an daha iyi olacağını söyledi. kardeşim niye geri dönüp uyarmıyorsun dediğimde cevap yok
    3- siparişi iptal edip peşin para hesabına havale çıkardım
    4-5 gün sonra e maille siparişin akıbetini sordum cevap yok (yukarıdaki ilk meajımı yazma sebebim oluşuyor)
    5-7. gün 2-3 telefon sonra ulaştım. telefon ya da e maille havale edildiğini teyit etmeden siparişi göndermiyoruz dedi. e kardeşim e mailimi cevap versen ya da hatırlatsan çok mu zor? dedim cevap yok, bak telefonla aradım gönder o zaman dedim hemen kargoya veriyorum dedi
    6- 2 gün geçti aradım not alalım sizi arasın dediler, e mail ile kargo bilgilerini versin yeter dedim cevap yok
    7- tekrar aradım yanındaki çalışanlardan birine söyledim size dönecek dedi cevap yok. tekrar aradım aynı çocuk kargoya verilmiş dedi 2 gün daha geçti .

bu şahıs firmanın sahibi olduğunu söylüyor. aklı bir karış havada, saygısız, hem ankarada hem istanbulda aynı isimle dükkanı olması hayret bir şey. online alışverişi ahlak kuralları dışında çocuk oyuncağı sanıyor. 1-2 ay sonra istanbula gidecem 100 $ civarında komik rakamı trajedik tahsil edicem ha belkide uğrayacak vaktimde olmaz. ama sizleri uyarayım
    hakikaten bu firmayı tanıyan yok mu ?

3. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    hiç alışveriş yapmadım ama firmayı biliyorum
    kadıköy'de merkezi bir yerde dükkanları var
    aslında sayılı doğa malzemesi satan yerlerden biridir diye biliyorum ama hiç alışveriş yapmadığım için tutumlarını ya da ne kadar kurumsal olduklarını bilemiyorum
    özel indirim yaptıkları bir iki doğa sporları grubu var. Bu da bu grupların burayı öncelikli tercih ettikleri ve güvendikleri anlamına gelir.

doğa sporları malzemeleri konusunda istanbul'daki büyük firmaları bilmiyorsanız bana özelden yazın, yardımcı olayım.
    ama ben hiçbirine internetten sipariş vermem. Ararım, malzemenin istediğim özellikte ellerinde olduğundan emin olurum, havale yaparım, dekontu fakslarım.
    Yoksa bu firmaların genel olarak internetten sipariş konusunda hepsiburada benzeri siteler ayarında hizmet vermelerini beklemiyorum. Beklemeliyim ama bekleyemiyorum :)

4. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Verdiğim sipariş içinde 4 tane şapka var. 5 kere telefon ettim. adam o kadar lakayt ki dolandırıcı olamaz diye düşünüyorum. ilginize teşekür ederim Aslında İzmirde de benzer ürünler satan yerler var. internette alışveriş bazen insanın kolayına geliyor. verdiğiniz bilgilerden de bu firmanın üç kağıtcı olmadığını düşünüyorum ama eksik olsun

5. caner ünsal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Nihayet kargoyu bu gün aldım ama şapkalardan 2 si eksik tekrar telefon açtım hemen gönderiyoruz dediler. kasten yapmadıklarından eminim ama bu kadarda olmaz şaka gibi alışveriş.

1 er adet lanfuma kışlık şapka ve goretex yazlık şapka ve termal içlik gerçekten güzel ve kaliteli çıktı bunu da belirteyim.