Güvenli Bisiklet Parkları için İmza Kampanyası

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ziya A.

Bisiklete sağlanan haklar, uygarlığın göstergesidir.

İmzalandı.

Scudo

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Cahilliğimden soruyorum... İmza sayısı çok olunca kim ikna oluyor bu işe de "Peki o zaman" diyor?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@KuzuBoyz

Selamlar,

Amaç bir ihtiyaca dikkat çekmek, yoksa bu imzaların bir yaptırımı yok. Siz belediyeden talep etmezseniz, belediyenin aklına gelmesi pek muhtemel değil. Bazen işe yarar, bazen yaramaz, ama birkaç bin imza ile bir talep iletirseniz, fayda sağlama ihtimaliniz artacaktır, bu yüzden ben eksikliğini hissetmesem bile bisikletçi arkadaşların herhangi bir ihtiyacı olduğunu görünce desteklerim, istemekle kaybedecek birşeyimiz yok sonuçta..

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
@Kahveci107
Benzer tartışmayı başka bir konu için yapmıştım. Demek istediğim 2 milyon kişi "Bisikletliler yola çıkmasın" dese yola çıkartmayacaklar mı bizi? Çoğunluk "kötü" olursa kötülük olağan mı sayılıyor? Eleştiri için demiyorum bunu. Dün Caddebostan'da oyuncak fabrikasından atılan işçiler imza kampanyası başlatmış. Sadece adını yazıp imza atıyorsun. Yani oturup kafadan imzalar atabilirsin. O imza gücü nasıl olyor? Ben bunu hep merak etmişimdir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisikletiim bu yüzden çalındı güvenli park yerleri olmadığı için, bu konunun önemini bisikletini çaldıranlar biliyor ve bilecek galiba

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@KuzuBoyz

Bir konuya dikkat çekmenin farklı yollarından biridir bu, aslında mesele imza sayısı da değil, ben bile bir bisiklet sürücüsü olarak bunun farkında değilken belediyenin bunu farketmesini beklemek komik olur. Bu kampanya sayesinde bir bisikletli olarak benim bu eksiğe dikkatimi çektiler, başkalarının da çekecekler, bizler de yarın öbür gün eksiklikleri konuşurken bunlardan bahsedeceğiz ve farkındalıklar artacak. Ayrıca dediğim gibi imzaların bir bağlayıcılığı yok 100 milyon imza da olsa farketmez. Ama birşeylere dikkat çekmenin yöntemlerinden biridir bu. Protesto edebilirsiniz, eylem yapabilirsiniz, medya kampanyası düzenleyebilirsiniz, imza toplayabilirsiniz vs. Yaptığınız protestonun da bir bağlayıcılığı yoktur ama bir konuya dikkat çekmenin yollarından biridir, tıpkı bunun gibi.

Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerim. Projeyi yapan arkadaşlar daha iyi açıklayacaklardır, belki tamamen yanlış düşünüyor da olabilirim. Benim bu işlerden anladığım kadarı budur.

Esenlikler dilerim:)