Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güvenilmez alışveris sitesi:Sanalreyonum

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Aydın Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. Aydın Yıldırım

Aydın Yıldırım Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yaşadığım olayı başaka arkadaşlarımız da yaşamasın diye paylaşıyorum ve uyarıyorum.Tüketici olarak dikatli olalım.Bir fotoğraf makinası siparişi verdim ve ücretini yatırdım. 20 gün sonra yani dün ürün stoklarımızda yok deyip ücret iadesi yaptılar.Bazı arkadaşlar " e ne var bunda parayı iade etmişler ya..".diyebilir.Neden 20 gün sonra diye sormalıyız.Ve bü süre zarfında muhattap olacağınız , size doğru bilgi veren kimse yok.İşin garip tarafı sadece mesajla iletişim kurabildim. Ve de final...AYNI ÜRÜN HALA SİTEDE VAR GÖRÜNÜYOR;YENİ KURBANLAR BEKLİYOR. Nerdesin ey vatandaşı koruyan hukuk devleti diye soruyor insan.
    Herkese sağlıklı gnler...

Tolga Ayla ve d.berkay bunu beğendi.
  2. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    aynı olayı başka alışveriş siteler için de anlatıyorlar.
    kendilerine iyi bi kazanç kapısı bulmuşlar, paradan para kazanıp sonra sahibine iade ediyorlarmış..

Aydın Yıldırım bunu beğendi.
  3. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    benzer bir olayı bir internet sitesinden bisiklet alan arkadaşım yaşamıştı. parası gayet uygun olan bir ürün stoklarda var gözüküyor ama telefon ediyorsunuz adamlar farkına varıyorlar ve stoklarımızda kalmamış diyorlar. stoklarınızda madem yok o ürün neden sitede? bambaşka bir mantığı var bu işin.
    yukarıdaki olay da kötüymüş hani. böyle garip isimli internet sitelerinden alışveriş yapmamak gerekiyor.

4. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Gıda dışında alışverişlerimin çoğunu internetten yapıyorum. Bir kaç alışverişimde bu tür bir sorunla bende karşılaştım can sıkıcı bir durum. Uzun zamandır alışkanlık edindim firmalara telefon ya da mail ile ulaşıp stok bilgilerini sorup öyle alışverişi gerçekleştiriyorum. Sanırım stok durumlarını güncellemek bir çok firmanın sorunu bu yüzden işi başında sıkı tutmak gerekiyor.

5. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Aynı sitede aynı problemi bende yaşamıştım. Verdiğim klima siparişi bir türlü kargolanmayınca mesajla iletişime geçmiştim ve aynen sizin aldığınız cevabı almıştım. Ürün stoğumuzda yok, tedarik edemiyoruz, ücretinizi iade edeceğiz demişlerdi. İade etmeleri de birkaç gün sürmüştü. Bu süre zarfında benim sinir katsayım bayağı bir yükselmişti. Öyle böyle ödemeyi geri alınca ben herhangi birşeyden şüphelenmemiştim tabi, bula bula beni buldu dedim geçtim ama şimdi benzer bir problemi yaşayan biri ile karşılaşınca ben de bu siteye karşı dikkatli olmanızı öneririm.

d.berkay ve Aydın Yıldırım bunu beğendi.
  6. Serkan Demir

Serkan Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende vatandan gecen sene access point aldım internet stogu var gorunuyordu ancak bana stoklarda bulunamamıstır tedarik surecine gidilmiştir diye bir mail gelince. çağrı merkezini birbirine katıp (çm sektöründe çalıştıgım için püf noktalarınıda biliyorum sanırım:)) ürünü 3 gün içinde elime ulaştırdılar.

7. murat songür

murat songür Aktif Üye

Seviye:
    bende sanal reyonumdan lg hd çıkışlı monitör almıştım,gelince kutusunu açtığımda analog çıkışlı ucuz olan modeli gönderdiklerini farkettim,telefon açtım geri gönder dediler,ürünü gönderdikten sonra beni arayıp monitörde çizik var,çizmişsiniz, servise gönderdik kararı onlar verecek dediler,tabi ben bu işten hiçbirşey anlamamıştım hatayı yapan onlar,ceremesini çeken biz,(monitöre sadece bakıp tekrar kutusuna koydum,çizilmiş olması imkansız),hemde hata onların yanlış ürün göndermişler ,bayağı bir uğraştan sonra 1 ayı geçkin sürede zor bela paramı geri almıştım ,sanal reyonum mu birdaha asla...

8. Aydın Yıldırım

Aydın Yıldırım Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    O zaman ne yapıyoruz.Bizlerle ali-cengiz oyunu oynayanları deşifre ediyoruz. Milyonlarca lira verip yaptıkları reklamları boşa gitsin diye. İnsanların güvenini kazanmak zor, kaybetmek ise çok kolaydır. Bunu unutmasınlar. Dayanışmamız bunun için çok önemli. Canınızı sıkan bu tür şeyleri yaşamamanız dileği ile...

murat songür bunu beğendi.
  9. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    Şikayet var sitesine de bence sorununuzu yazın. Daha etkili olur.

10. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    bende siparişimi verdim 1 adet fotoğraf makinesi olarak sanalreyonum com adlı bi siteden ama 2 fotoğraf makinesi olarak sipariş onaylandı makinenin fiyatı zaten 900 tl ydi 2 tane oluncada baya bi masraflı olacaktı aradım kimse telefona bakmıyor mesaj falan attım düzeltmediler bir kaç dakika sonra geri döndüler stoklarımızda yok die ve para iadesi hemen yapıldı :)