Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güvenilir ve Uygun fiyatlı Aksesuar Siteleri - Mağazalar

Konu, 'Giyim' kısmında Erdinç Kalay tarafından paylaşıldı.

1. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar forum içerisinde bir bisiklet aldıktan sonra ihtiyacımız olan aksesuarlarla ilgili herkesin çok değerli tavsiyeleri var.

Ancak ben nerelerden

"güvenilir"

"bol seçenekli (ürün cinsi-marka-beden-çeşitliliği)"

"uygun fiyat" aksesuar alışverişi yapılabilir konusunda bir başlığa rastlayamadım.

Mesela hangi

- büyük market zincirlerinde

- spor malzemesi satan markalarda

- hangi bisiklet satıcılarında

- hangi internet sitelerinde

örnekse : Göztepe Kaçkar Bisiklet'te "SMALL BOY" 1 tane bile kask yoktu ve marka çeşiti azdı.
    Keza Bike & Outdoor Beşiktaş'ta da..

Bu iki mağazada jelli eldiven marka seçeneği ve boylarını bulmak da zordu. şansıma bi tane sedona eldiven buldum 35 liraya. eve geldim baktım bir sitede aynısı 25 liraydı..

gibi gibi.. belki bazılarınız diyebilir, kardeşim onu da bir zahmet araştır :D

fiyattan başka güvenilir internet sitesi olması (sipariş ettiğinin aynısının zamanında gelmesi gibi), çeşit bolluğu meseleleri benim için bazen daha önemli.

ama bir başka arkadaşımız için fiyat önceliği olabilir.

yanlış bir başlık açtıysam da kusura bakılmaz umarım.

teşekkürler

ER

2. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Forum AVM içindeki Decathlon Bayrampaşa mağazasına gidip Kask ve diğer aksesuarlar seçeneklerine bakmayı planlıyorum mesela.

Belki bilenler gitme boşuna çünkü .... .... var diyecek..

3. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Decathlon'da aradığınız çoğu malzemeyi bulabilirsiniz. Bunun dışında ismini vermiş olduğunuz mağazalarda, sitelerinde görünen çoğu ürün maalesef stoklarında olmuyor. Gitmeden önce ya da site üzerinden almadan telefonla bilgi almakta fayda var. Çoğumuz giyim ve malzemedeki çeşitliliğin azlığı, olanların da fiyatlarının oldukça yüksek olması sebebi ile yurt dışından alışveriş yapmak zorunda kalıyor. Bununda riskleri var elbette, aldığınız ürünün geç teslimi, gümrüğe takılması, hiç gelmemesi ya da gelen ürünün bedeninize uymaması. Ben yinede Decathlon'u tavsiye ederim. Görerek, dokunarak ve en önemlisi deneyerek alacaksınız.. Fiyat ve kalite olarak iyi ürünler var.

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
  5. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Murathan Bey teşekkürler evet ben de bugün gitmeyi planlıyorum zaten Decathlon'a..

Bir diğer amacım da, GÜVENİLMEYEN internet sitelerini de burada ifşa etmek. Kötü tecrübeleri yaşayan arkadaşlar anlatırlarsa, bizler de aynı hataları tekrar etmiş olmayız.

Erdal Bey

Decathlon harici başka bir spor mağazası var adı Sportive ama orada bisiklet aksesuarı satılıyor mu bilmiyorum. Merter yol üzerinde.. sitesinden baktım marka sıralamasında göremedim. Büyük ihtimalle satmıyorlar.. Bu tür zaman kayıplarını da burada engellemiş oluruz diye düşünüyorum.

Nike Adidas Puma gibi ayakakbı uzmanlığı olan markaların bize özel ürettiği aksesuarlar neler ? bir başka soru..

Marintek'i ben geçen hafta web üzerinden BİSİKLET almak maksatlı soru sormak için telefonla aramıştım. INTERNET SATIŞLARININ OL-MA-DIĞINI söylediler bana. Distribütörüz biz, internet satışımız bireylere yok, ama site güncellenmedi, oradan satış var gibi duruyor demişlerdi.. Hatta kendilerine bu yanlışı acil düzeltmeleri gerektiğini söylemiştim ama pek umursamışlar gibi gelmemişti bana..

Diğer linkiniz karaköy'de bi mağaza, not ettim çok teşekkürler..

ER

6. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Erdinç Bey Sportive'de de bisiklet malzemeleri satıyorlar ama ürün yelpazesine kısıtlı demeye bile içim el vermiyor..
    2 tane eldiven çeşidi, 1-2 pompa ve bir kaçtan biraz fazla çeşit bisiklet var..

7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Benim tek geçdiğim bir site var gerçi herkes biliyor en azından;alışveriş yapan çoğu yerli alışveriş sitesi ve mağazalarından çok daha uygun ve güvenli. ebay

Erdinç Kalay bunu beğendi.
  8. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Edip Bey zaten gitmeyi düşünmüyordum iyi oldu bunu söylediğiniz o ihtimal de kalktı ortadan :)

Biraz önce decathlon'dan çıktım.

Eldiven çeşitlerine baktım pek hoşuma gitmedi iyi ki pahalıya da almış olsam aradan çıkarmışım dedim..

Kask seçenekleri de çok fazla değildi. Yine de böyle aman aman beğenmesem de acil güvenlik meselesi olduğu için btwin kask aldım 44 liraya.

Pompa yine btwin 10 lira
    Kilit btwin 25 lira
    Yama zefal 10 lira
    Kadro çanta üçgen 25 lira

Toplam 115 lira harcadım.

Uygun mu değil mi bilmiyorum ama bunlar acil ihtiyaçlar olarak belirlediklerimdi. Daha önce aldığım eldivenle birlikte temiz 150 lira akaesuara harcamış oldum :) bu hobi işi böyle bişi işte başladıktan sonra asıl masraf başlıyor hehe

9. Onur Gençoğlu

Onur Gençoğlu Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende uzun zamandır doğru düzgün bir site arıyorum, ancak çoğu site yönetimi bunu umursamıyor. Ben alışveriş yapacaksam ChainReaction'a bakıyorum ilk olarak, fiyat uygunsa ordan alıyorum. Türk firmaları malesef bu işe ilgi göstermiyor. Türk firmalarından en iyisi http://www.bikeandoutdoor.com/ bence.

10. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    şu ana kadar tavsiye edilen alışveriş siteleri

www.ebay.com
    www.chainreactioncycles.com
    www.bikeandoutdoor.com
    http://www.sporunuzmani.com/
    http://www.atlaskamp.com/

Şahsen gidilmesi gereken mağazalar ise :

Decathlon (Bayrampaşa Forum AVM'de) : metro ile Kocatepe durağında indiğinizde karşınıza çıkıyor.. (aksaray-havalimanı metrosu)

Bisiklet Aksesuarı Satış Mağazaları :

Beşiktaş : Bike & Outdoor
    Ortaköy : Kaçkar - Trek
    Gayrettepe : Aktif Pedal
    Levent : Delta Bisiklet
    Sirkeci : sürüyle bisikletçi var o bölgeye gitmeniz kafi.. Aksesuarlar için Aslı Bisiklet'i öneren bi yorum okumuştum başka bir başlıkta bilemiyorum ne kadar geçerlidir hala.
    Karaköy : Atlas Kamp

şu siteden ASLA alışveriş yapmayın dediğiniz var mı ? lütfen varsa bunları da yazalım..

bu arada Decathlon gerçekten devasa bi mağaza. Ancak ilgilenen çalışan bulmak çok zor.. ürün yelpazesinde daha çok BTWIN markası mevcut. kaskların da büyük yüzdesi bu markaya ait ve düzensiz bir şekilde ürün yerleştirme yapılmıştı. hatta sinir olup bir ara manyak gibi ben düzenlemeye kalktım :/

Umarım bu tür mağazalar daha fazlalaşır ve mağaza yönetimini bilen insanlar görev alır ...

Yine de buna da şükür dedim.

ER

11. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Erdinç Kalay ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  12. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Fener ile ilgili bir arkadaşımızın önerisi ilgimi çekmişti. hangi başlıkta kimin yazdığını hatırlamıyorum kusura bakmasın.

5 liralık fener alın, onun yuvasına POLİS FENERİ alıp takın diye yazmıştı..

nerede bulunur, böyle bir şey yapan var mı, tavsiye eder misiniz ?

13. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  14. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Erdinç Kalay bunu beğendi.
  15. Erdinç Kalay

Erdinç Kalay Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Koray Bey, pedalbisiklet.com dan alışveriş yapmayın demek istemiş anladığım kadarıyla..

16. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sitesinden de dükkanından da alışveriş yapmamak lazım. İlk bisikletimi almaya gittiğimde Whistle guipago modeli var mı diye sordum. Büyük ihtimalle o bisikleti alacaktım. "Var da uğraştırma bizi hadi işimiz var" deyip resmen kovmuştu dükkandan. Sonrasında guipagodan vazgeçip Sedona 321 aldım. Bilmeden de olsa güzel bir seçim yapmışım. Verdiğim linkte de benim gibi başkalarının da yaşadığı saçmalıklardan bahsedilmiş. Neredeyse internet sitesinden sipariş ettiği ürünü 1 seferde alabilen yok. Dükkanda yaptığı saygısızlıklar da cabası.

17. inan barlas

inan barlas Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Merhaba, bende yol bisikleti alıp bu maceraya atıldım, şu an ekipman ve giyimleri ucuza alabileceğim yer araştırıyorum fakat fiyatlar almış başını gitmiş. Ekipman ve giyime verilecek para ile resmen bir bisiklet daha alınır :) Yakın zamanda yurtdışına Hollanda' ya gideceğim, sizce yurtdışında fiyatlar daha mı uygundur yoksa Türkiye ile aynı mıdır?

18. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Avrupa fiyatları pek farketmiyor ama biraz daha uygun olma ihtimali var. DX.com'da uygun fiyatlar var,(hong kong).

19. abdullah keleş

abdullah keleş Aktif Üye

Adı:
    Abdullah Keleş
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    erdoganlarbisiklet.com & decathlon.com.tr benim alış verişte tercih ettiğim siteler.

20. hanifidemirel

hanifidemirel Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikletcim.com dan da uzak durun

Utku D bunu beğendi.