Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güvenilir Uluslararası Bisiklet Markaları

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Darke tarafından paylaşıldı.

1. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar bulgaristandan bisiklet almayi düsünüyorum.
    Gördüğümde güvenilir sağlam oldugunu anlayabilecegim bir kaç marka yazabilir misiniz?

Sonuçta bisiklete dışarıdan bakıp uzun ömürlü, dayanıklı olup olmicagini anlamak zor bunu anlamanın en iyi yolu marka geçmişidir bana göre.

2. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Neye göre güvenilir? Kadro kalitesi mi? yoksa firma olarak mı? Eğer sorduğunuz duyulmuş markalar ise bazı büyük firmaları yazayım ;
    Specialized , Trek , Cannondale , Corratec , Ghost , Relaigh vs vs birçok marka var .Markadan ziyade ekipman ve üstündeki parçalar önemli . Soruyu biraz daha açık sorarsanız daha iyi olur.

3. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Tabiki biraz daha aciyim soruyu.
    Bulgardan bisiklet almak istiyorum. Simdi Türkiyeden bisiklet bakarken , marka geçmişine bakarım kullanıcıların şikayetleri varmıdır yokmudur , teknik desteği vs. nasıldır diye. Başka yerden alirkende bunlara bakma imkanım olmadıgından güvenilir markalar nelerdir diye sormak istedim.

+ olarak hem marka hemde donanim acısından güvenilir isimlere ihtiyacim var. Marka konusunda aydınlatmışsınız bunları bi yere not ettim teşekkür ederim.

Peki donanim olarak neye bakabilirim ? Mesela shimanonun en güvenilir yani en sağlam en kaliteli attırıcı modellerini vs yazabilir misiniz , kadronun celik mi aliminyum mu olması hangisi daha iyidir ya da lastik markaları veya fren markalarından hangilerine güvenilebilir.

Kısacası yabanci bir ülkeye gidip bisiklet almaya kalksanız bisikletin neyine bakarak alirdiniz bunu öğrenmek istiyorum

4. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    konuya arama sonucu gelicek kitle için cevap yazıyorum. Bisikletin markası donanım kalitesini temsil etmez. sadece bir kaç genelde dikkat etmediğimiz parçalar dışında orta göbek furş takımı kelepçe gidon gidon boğazı gibi. bunun dışındakiler seviye seviye her markada bulunan kalitede parçalardır. şuan önde gelen markalar tabikide bunlar dan kaçmayıp bir çok firmalardan iyi kullanıyorlar parçaları. ama tam anlamı ile bisikleti tercih etmeniz için net sebep değiller. bisiklet markası. kadronun seviyesi,alaşımı teknolojisi,kalitesi, ve kırıldığında daha kolay bir şekilde yeni kadro vermesi gibi şeylerle ön plana çıkar. büyük markalar genelde normal bir markanın aynı donanımdaki bir bisikletine 2 katına yakın bir fiyat istemesinden dolayı kesinlikle benim tercihim değil. kalitesi hafifliği tasarımı da tartışılır ve kişiye göre değişir. bugün aynı fiyatlı bir kadroya dünya markası sağlam deyip 2.5 kg yakın kadroya binip çok sağlam diyenler var. o kadar isim yapmamış bir firma aynı fiyata 1.6 kg kadro üretip neredeyse aynı fiyata denk düşürüyor. öteki markanın o kilogramdaki kadrosu gene neredeyse 2 katı. tercih meselesi. kimisi seviyesine bakmaz dünya markası olsun der. kimisi hafif olsun tasarımı güzel olsun markası önemli değil der. bende bunlardan biriyim mesala. bugün 300 liralık alt seviye kadrolara 3 bin liralık ekipman dizenler var. tercih işte :)

5. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    yardımcı olmaya çalışalım fakat sizin belirlediğiniz bütçe nedir? bisikleti sürekli asfaltta mı kullanacaksınız?

6. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Bisikleti nerede süreceksiniz ? (Parkur olarak) Dağda mı , yolda mı? ya da uzun turlar için mi? Bütçeniz nedir ? Marka olarak şu iyi şu kötü diyemeyiz sadece Marka , modeli baska bir modelle kıyaslayabiliriz teknik açıdan. Sizin bisiklette aradığınız nedir?

7. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Genel olarak asfaltta sürecegim bir bisiklet ariyorum. Zaten bulgaristanda bulamazsam edirneden salcano city fun 60
    http://www.salcano.com/bisiklet.php?cesit=4&sira=25

modelini düsünüyorum. Bütçem maximum 600 TL.
    Yardım ettiginiz icin tesekkür ederim :)

8. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

Anlamaya calisiyorum ama biraz zorluk cekiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim. Simdi siz 600TL ile yukarida istediginiz marka ve donanimi yani en iyilerini mi almayi düsünüyordunuz. Tam olarak burayi anlamadim.

9. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Daha ilk bisikletiniz için Bulgaristan'a açılmayın derim :)

10. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Almayı düşündüğünüz salcano modelinin aynı donanımlara sahip olanını , `Uluslararası Marka` dan aldığınızda minimum bin lirayı gözden çıkarmanız lazım. :)

11. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben kestirmeden gideyim. Moralinizi bozmak gibi olmasin ama 600 TL'ye o bahsettiginiz guvenilir, uluslararasi bisiklet markalarindan herhangi birisini degil Bulgaristan, Tayvan'daki fabrikasina bile gitseniz alamazsiniz. Size donanim olarak verilecek tavsiyeleri de gozonune alirsak, ulusal bir markayi bile o fiyata mal edemezsiniz. :(

Ilk bisikletiniz illa ortalamanin ustu bir marka ve genel kabul gormus komponentlerden mamul bir sey olsun istiyorsaniz, o butceyi biraz daha arttirmaya bakin derim.

12. Darke

Darke Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ya direk gidip marketlerden bakmicam, bit pazarlarında falan temiz 2.el bisikler oluyor. Onlara bi göz gezdiricem. O kadar kaliteli markaları 600 tl ye alamicagimi bende biliyorum arkadaslar. Sadece gördüğüm bi bisikletin markasına vs bakmadan nasıl iyi oldugunu anlayabilirim diye sormak istedim

13. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fuji, Merida ve Btwin markaları hakkında sorun duymadım.

14. bedesten toprak

bedesten toprak Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    teşekkürederim

evet haklısınız