Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

güvenilir kilit.

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında frustrated tarafından paylaşıldı.

1. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    selam arkadaşlar.. malumunuz ülkenin çivisi çıktı etraf hırsızdan uğursuzdan geçilmiyor.. çalmak doğal bir şey bi karşılanır oldu artık.. sözün kısası dün bisiklet dünyasına bir sd 711 satın alarak giriş yaptım ama acaba çalınır mı korkusu da akabinde başladı.. bisikleti mecburen apartman kapısının önündeki korkuluğa zincirliyorum ama 20 ytlye aldığım bu bisiklet kilidini sanırım hırsızların kesmesi de pek zor olmaz.. acaba sağlam bi kilit olarak önerebileceğiniz bir model marka varmı?

2. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çin malı kilitler dışında herhangi birini tercih edebilirsin sonuçta hepsinin kesilerek çalınma riski aynı en azından çok açbuk bozulmasın ben 2 adet çin malı kilidi 1 sene içinde çöpe dönüştürdüm hızlı bir çekme anında açılacak hale geldi... zaten unutmayalım ki kilid sadece çook kısa süreli bir çözüm kesinlikle hiç birine güvenme benim şahsi fikrim..

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  3. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bisikletini apartmanın içindeki korkuluklara bile bağlamak sakıncalı iken dışarıda bırakman son derece riskli. Bisikleti mümkünse eve çıkarmak son derece yararlı olur. Yada apartmanın varsa kazan dairesine filan koymak gerekir.

Ben İzmit merkezindeki tek bisiklet park noktasına bile bağlamıyorum ve kapalı otoparklara sokup müsait bir yere (gerekirse işim bitene kadar gitmeyecek bir arabaya) bağlıyorum.

4. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Alacağınız "hiçbir marka ve model" kilit, bisikletinizin çalınmasını engelleyemeyecektir maalesef.Ancak hırsızın işini uzatır, zorlaştırır.Bu yüzden bisikletinizi mutlaka dairenizin içine koymalısınız.
    Yine de marka tavsiyesi isterseniz bu konudaki en iyisi Kryptonite firmasıdır.Hatta en üst modeli sanıyorum 5000$ garantili idi.Yani bisikletiniz o kilit üzerindeyken çalınırsa size bisikletinizin ücretini veriyorlardı yanlış bilmiyorsam.Tabi maalesef bu marka Türkiye'de yok.
    Yine Trelock firmasının ürünleri de güvenilir ve yurtdışında çokça tercih ediliyorlar.
    TR'deki markalardan Amoeba'nınkini veya Sigma'nınkini tercih edebilirsiniz.
    Sigma SL500 hem şık hem de 19mm kalınlığa sahip.
    Onguard Pro titan modeli de 12mm kalınlığı ile hırsızın işini uzatır görünüyor.

5. frustrated

frustrated Kıdemli Üye

Seviye:
    cevaplar için teşekkürler..

6. barhan

barhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    hiçbir kilit seni hırsızlardan koruyamaz en iyisi bisikleti eve al.Ankara da bir arkadaşımın 2.kattaki evinin balkonundan bisikletini çalmışlardı.

7. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kilidi yanında taşımıyorsan sadece evinin önüne bisikletini kilitlemek için kullanıyorsan motorbisiklet kilitlerinden kullanabilirsin. Bileğim kalınlığında kilitler var.
    Örnek olarak bu kilit 77 ytl çalınması imkansız değil ama hırsızın işini baya zorlaştıracağı kesin.

Cebrail Tunç bunu beğendi.
  8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çalınmasını istemiyorsan tek çözüm evin içi...

9. neyzencan

neyzencan Üye

Seviye:
    En sağlam kilit ile bisikletinin çalınmasını engelleyebilirsin belki ancak tek bir hareketle sökülebilecek jant ve çok değerli ekipmanını koruyamazsın.
    Tek çözüm bisikletini eve al.Basit bir kaç aparat ile duvara asabilirsin.

10. aurora79

aurora79 Kıdemli Üye

Seviye:
    tüm yorumlara bende aynen katılıyorum.. bi arkadaşımın tekerlerini sökmüşlerdi. dönüğünde geriye kalan bahçeye sıkıca bağlanmış kadro kısmı kalmış.. yani bisiklet bir ingiliz anahtarı yardımı ile çok rahat sökülebilen parçalara sahip olduğu için dünyanın en kaliteli kilidini taksan neye yarar..

Bende o kilitlkeri otoparklarda geçici olarak bir yere gidip geleceksem kullanıyorum.. ve hatda güvenlik görevlilerinide uyarıyorum Bu bisiklet bana ait felan gibisinden..

Kaçıncı katda oturuyorsun bilmiyorum ama eğer 7-8 kat çıkmıyorsan evin içinde muhafaza et.
    Saygılar

11. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    Kryptonite
    Kayisdagi Cad. Karamanciftlik yolu No:45 , Kar Plaza Kat:12
    Icerenkoy - Istanbul 81030
    Phone: 90 á216 5726351
    :)

oha yaa :( bızım ew 1. kat ve cıkmak ıcın bır merdıven yeterlı :) ama cadde ustu :)

evın ıcıne alınca koku vs yapmıyor mu acaba (zıncır yagı, lastık vs)

12. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    kokumu????bizim evde 7 bisiklet var :) hiçbirisde kokmuyor:D

13. tuninger_haa

Seviye:
    o kadar bısıklet kımın yaa :D

14. maksim

maksim Yeni Üye

Seviye:
    walla bende 7. kattayım ama hiç üşenmeden tıpış tıpış çıkıyorum merdivenleri,hemde ısınmış oluyorum :D diğer arkadaşlara katılıyorum eve koy bence.koku falan yaptığıda yok.yada en azından benimki kokmuyor tabi yolda köpek pisliğinden falan geçersen o ayrı :D

semih_07 bunu beğendi.
  15. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    benim de odamda 1 adet, depo yaptığımız oda da 1 adet ve kapalı balkonda bir adet var, ve koku yapmıyor zaten ne alaka niye koksun. iç lastik kokusundan rahatsız oluyorsun heralde ama onun kokusu da gelmez. için rahat olsun. ama kilit kurtarmaz eve al spor olur üst katlardaysan ;)

16. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2 kilit al buarada, teker setleri quick release ise teker söküp götürebiliyorlar

17. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ne zaman böyle bir soru gelse "Kilitlere güvenirim ama hırsızlara güvenmiyorum" derim.
    Bir tanesi kapalı, kilitli kapının arkasından olmak üzere 3 bisikletim çalıntı. Artık hiç bir güç bisikletimi bir yere kilitli bırakmama neden olamaz sanıyorum...

18. tuninger_haa

Seviye:
    ben zaten ewe cıkarıyorum hatta ele almısken bıraz da kolları calıstırıyorum:D
    koku benım ıcın cok sorun olmaz ama bızımkılerın boyle bırseye ızın vereceklerını sanmıyorum:) denemek lazım
    hem benım ıcın de kolaylık olur balkona cıkarmak zor oluyor etrafa carpa carpa:)

19. yighitjan

yighitjan Bisikletkolik

Seviye:
    benim bisikletim kapalı garajında ve saglam bi kilit var.Bu arada hiç kimsenin benim gibi birinin bisikletini sanmıyorum:):) (1 günlük işi var nereye giderse gitsin bulurum:):) parçalamazsa:) )

20. ozgurdeniz

ozgurdeniz Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben apartmanda kilitliyorum.master lock diye bir kilit aldım 16 ytl ye bauhaustan güzel sağlam bişeye benziyor.birde motor kilitleri vardı 55-65 ytl falan amabayaa bi kalındı.onları tavsiye ediyolar...