Gürsel Akay'a Teşekkür

JealioN

Sosyalist
Tepki
189
İsim
Aytaç
Bisiklet
Dahon
IMG_20170228_141942_201.jpg Esim 1 subat tarihinde dogum gunum icin hediye olarak Gursel Akay beyden Dahon Mariner D8 almaya gitmis. Mango rengi henuz gelmedigi icin Magnum rengini almis. Mango rengi gelince degistirebilecegini soylemisler. Ben bugun anca gidebildim, Gursel beyle tanistik, gec gitmeme ragmen hicbir zorluk cikarmadan degisimimi yapti. Cok guzel ilgilendi. On arka far ve zil aldim kendisinden. Ilgisinden dolayi cok tesekkur ederim.
Herkese tavsiye ediyorum.

Scudo

Homer

Forum Demirbaşı
Tepki
591
İsim
A.Murat Günal
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Giant
Her ne kadar avrupa yakasından anadolu yakasına pek geçmediğimden uzun zamandır görüşemesek, alışverişimiz olmasa da on numara adamdır benim gözümde.
Esnaftan ötedir.

Size yeni yaşınız ve bisikletiniz kutlu olsun.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kendisiyle şahsen tanışmadım ama bir iki kez telefonla konuşmamız oldu. Bilgi almak amaçlı aramıştım son derece medeni bir şekilde yardımcı oldu. Eminim kendini şahsen tanıyanlar esnaflığın üzerine çıkan insan kimliğine dair daha çok şey anlatacaklardır.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Gürsel Akay; bir esnaf veya tüccar değil sporcu bir ahbabınız, bir abiniz gibi ilgilenir dükkana gittiğinizde. Kandırılmış hissiyle değil bilgilenmiş çıkarsınız dükkandan. Sayılıdır böyle insanlar. Bisiklet gezgini'nden Alex var birde bu dediğim şekilde. 4 vida sıkar 5 tane püf noktası öğretir.
Bu arada Gürsel Abi'nin sporcu tarafına göz atmak isterseniz ; (link)

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@JealioN
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. En güzel doğum günü hediyesini almışsınız...

Güray Görkem

Forum Bağımlısı
Tepki
791
İsim
Güray görkem
Bisiklet
Scott
Kışın buz gibi havada gürsel abinin sıcacık dükkanda oturuyorduk . Sonra postacı bisikletiyle geldi lastiği patlamıştı. Gürsel abi hemen bir bardak çay verdi . Sonra beyefendinin lastiğini tamir etti. Para da almadı. Kimileri para biriktirir kimileri insan biriktirir.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayalliyorumda sembolist şiir akımının öncüleri parnesyenlerin asma katı gibi geliyor bana gürselin dükkanı. Orada olsaydım inanın bir rimbaud, bir mallerme gibi şiirler yazabilirdim. Bir gürselin dostluğuna bir ortamın ahşap sıcaklığına birde muhabbetin akıcılığına ihtiyacım var. Benim tek ihtiyacım bu dostum. Birde tavşan kanı çay, esrik odada dumanı esriyen. Koy çaydanlığa suyu @Güray Görkem ben geliyorum.

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
20170301_122412.jpg

Yıl 1998, Çocukluk yıllarımdan sonra aldığım ilk bisikletim. Oğlum Doğu beni Gürsel Akay'a (o zamanlar "dükkan"ın adı Yeşil Bisiklet idi) götürmüştü ve Gürsel bey bana resimde gördüğünüz Bisan MontBlanc'ı tavsiye edip aldırmıştı. Gerçek anlamda dağlarda ve kayalık arazilerde kullandım, defalarca düştüm. Ama çelik kadrosu bir iki bere ve çizikler dışında hala gördüğünüz gibi.

Şu anda 19 yaşında olan bisikletimin kadrosu, gidonu, aynakol'u, aktarıcıları, ön orta ve arka göbekleri ve hatırladığım kadarıyla sele altı çantası da orijinal. Marzocchi olan havalı ön amörtisör'ü düz alu maşa olan Mosso (Aliexpress den alınma, çakma da olabilir) ile değiştirdim. Yeni jant ördükten sonra ve diğer modifikasyonlar sonunda bisikletimin ağırlığı şu anda
12,4 kg.

Gürsel Bey'e ben de 19 yıl sonra tekrar teşekkür ediyorum :):):)

ali baykal

Üye
Tepki
70
Bisiklet
Fuji
touringimi aldığım,genç yaşına rağmen! fiziksel görüntüsüne gıpta ile baktığım, browni intense den beni nefret ettiren gerçekten beyefendi kişi;) hayırlı işleri olsun...

• Beğen
Tepkiler: JealioN