Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gürcistan'a giden var mı?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Fikret Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bugün 1 Haziran 2011.Bügünden itibaren Gürcistan'a gitmek için artık pasaport gerekmeyecek. Sadece Nüfus Cüzdanı yeterli olacak.Haziran ayının 20 sinden sonra yapmayı planladığım Trans Kaçkar turu sonrası hazır buralara kadar gelmişken Sarp sınır kapısından geçip Gürcistan'a(Poti'ye kadar) gitsem mi diye düşünüyorum. Aramızda hiç Gürcistan'a giden var mı? Varsa tavsiye ve önerilerine ihtiyacım olacak.

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tv de duyurulanların dışında sınır kapısını arayıp teyit ettirmenizde yarar var.
    Bizde geçen yıl elbruz dağı tırmanışına gitmeden, tv de törenler yapıldı imzalar atıldı, rusya ile vizenin kalktığına dair fakat biz giderken vize ücreti ödedik. Ve hatta bizim gitmemizden aylar sonra gerçek manada kalktı vize.
    Meclis onayı, sınır kapılarına resmi yazının gelmesi vs diye gecikiyor.

Forumdan Gizem ve eşi Brain ile Gürkan Genç gürcistandan geçtiler.
    Onlara ulaşırsanız yardımcı olacaklardır.

selamlar

Fikret Öztürk bunu beğendi.
  3. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Evet haklıymışsınız. Araştırdım protokol imzalanmış ancak uygulamaya geçmesininTemmuz ayını bulabileceğini öğrendim.

4. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hangi Temmuz, 2012 mi ? :D
    Şaka bir yana bizde ha oldu ha olacak derken paşa paşa ödemiştik 100 doları.

Hele Gürcistan bürokrasisi Ruslarınkine benziyorsa daha da uzun sürebillir.

5. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım Tiflise iki kez gittim kaldım. sana nacizane tavsiyem şu olur. Orda aç kalmazsın.yemekleri güzeldir (domuz etine dikkat edersen). içki ve sigara ucuzdur. şarap ve süt ürünleri meşhurdur. gelir seviyesi düşük. birde hırsızlık oranı yüksek, buna yani güvenlik olayına mutlaka dikkat etmelisin..tifliste europe meydanı-eski kilise civarı motellerde kalabilirsin güzeldirler. Yağmur yağdımı tam yağar. karadeniz iklimi ve coğrafyası var yani dağlık bölge ve rampa demek bu....Yalnız ben uçakla gidip geldim onu söyleyeyim..Ama trafik ve sürücüler dehşet berbat haberin olsun.ben çıkayımda karşıdaki kaçsın mantığı var adamlarda haberin olsun..şimdiden iyi turlar..Bir fikir verbildiysem ne mutlu bana...

6. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Maalesef, Gizem ve Brain çifti Gürcistanda hırzılık ile karşılaşmışlardı diye hatırlıyorum.
    Tabi ülkenin tamamını yargılamak için yeterli değil ama daha dikkatli olunması gereken ülkelerden birisi.