Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Günübirlik Tur için mesafe tavsiyesi

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sezginmesut tarafından paylaşıldı.

1. sezginmesut

sezginmesut Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Aktif olarak bisiklet kullanmıyorum Arada bir biniyorum bindiğimde genelde ortalamam 25-30km geçen gün 50km yaptım.
    Mayıs ayında İstanbul Avcılar'dan yola çıkıp Tekirdağ yolu üzerinde yol almak istiyorum.
    Sabah 7 gibi çıkmayı planlıyorum fakat yolu çok tanımıyorum beni ne kadar zorlar kaç km gidebilirim ve dönüş zamanını düşünüp saat kaçta yada kaç km sonrası dönüşe geçmeliyim kestiremiyorum.
    O tarafa günü birlik bir tur yaptıysanız tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Asıl hedefim Tekirdağ gidip gelmek ama bir günde gidip gelinir mi bilmiyorum bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler

2. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    140 km gidiş ortalama.En önemlisi kondisyonunuz.Bide mevsim koşulları,bisiklet seçimi vs.. durumlar var.25-30 kmleri haftada bir 100-120 km lere çıkarırsanız rahat gidip dönersiniz. 24 saatte 500 km yapan arkadaşlarda var forumda tabi antrenman şart.

3. sezginmesut

sezginmesut Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    geothech fun bisikletim 26 cant yol lastiği ile değiştirdim.

4. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bindiğin bisiklet de önemli şimdi. eğer yol bisikletiyse kondisyonun da iyiyse 200 km'yi rahat aşarsın ama orta derece bir bisiklet sürücüsüysen yavaş yavaş arttır derim öyle birden çok km yapacağım diye de kendini şartlamamalısın. eğer bisiklete zevk alayım çevremi tanıyayım amacı ile biniyorsan zaten ne kadar km yapacağın önemli değil ancak öbür taraftan kondisyon kazanayım bir an önce gideceğim yere gideyim veya kendi rekorumu kırayım diye düşünüyorsan dediğim gibi yavaş yavaş arttır pedal oldukça hızlı dönsün ilk başlarda bacaklar zaten kendine gelir bunu kendin hissedersin. hep yokuş tırmanma arada bir düz yolda git alıştırma yap hızlı kadans da... iyi pedallar.

5. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    bu mevsim icin cok keyifli güzel bir rota. ama gidiş dönüş 250km i aşar ki günlük max 50 km yaptıysanız bence denenmemeli , ama silivriye gidip dönebilir gittikce mesafeyi arttırıp sonbaharda tekirdaga gidiş dönüş hedefi koyarak calısırsanız basarabilirsiniz.

sezginmesut bunu beğendi.