Günübirlik Tur için mesafe tavsiyesi

Tepki
2
Bisiklet
Geotech
Merhaba arkadaşlar,
Aktif olarak bisiklet kullanmıyorum Arada bir biniyorum bindiğimde genelde ortalamam 25-30km geçen gün 50km yaptım.
Mayıs ayında İstanbul Avcılar'dan yola çıkıp Tekirdağ yolu üzerinde yol almak istiyorum.
Sabah 7 gibi çıkmayı planlıyorum fakat yolu çok tanımıyorum beni ne kadar zorlar kaç km gidebilirim ve dönüş zamanını düşünüp saat kaçta yada kaç km sonrası dönüşe geçmeliyim kestiremiyorum.
O tarafa günü birlik bir tur yaptıysanız tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Asıl hedefim Tekirdağ gidip gelmek ama bir günde gidip gelinir mi bilmiyorum bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler

Scudo

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
140 km gidiş ortalama.En önemlisi kondisyonunuz.Bide mevsim koşulları,bisiklet seçimi vs.. durumlar var.25-30 kmleri haftada bir 100-120 km lere çıkarırsanız rahat gidip dönersiniz. 24 saatte 500 km yapan arkadaşlarda var forumda tabi antrenman şart.

Tepki
2
Bisiklet
Geotech
geothech fun bisikletim 26 cant yol lastiği ile değiştirdim.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
bindiğin bisiklet de önemli şimdi. eğer yol bisikletiyse kondisyonun da iyiyse 200 km'yi rahat aşarsın ama orta derece bir bisiklet sürücüsüysen yavaş yavaş arttır derim öyle birden çok km yapacağım diye de kendini şartlamamalısın. eğer bisiklete zevk alayım çevremi tanıyayım amacı ile biniyorsan zaten ne kadar km yapacağın önemli değil ancak öbür taraftan kondisyon kazanayım bir an önce gideceğim yere gideyim veya kendi rekorumu kırayım diye düşünüyorsan dediğim gibi yavaş yavaş arttır pedal oldukça hızlı dönsün ilk başlarda bacaklar zaten kendine gelir bunu kendin hissedersin. hep yokuş tırmanma arada bir düz yolda git alıştırma yap hızlı kadans da... iyi pedallar.

Tepki
38
bu mevsim icin cok keyifli güzel bir rota. ama gidiş dönüş 250km i aşar ki günlük max 50 km yaptıysanız bence denenmemeli , ama silivriye gidip dönebilir gittikce mesafeyi arttırıp sonbaharda tekirdaga gidiş dönüş hedefi koyarak calısırsanız basarabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: sezginmesut